Připravujeme Prostřeno! z Libereckého kraje

Prostřeno! se bude odehrávat mezi těmi, kdo se rozhodli představit oblíbené rodinné recepty.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Také ale budou trochu taktizovat a přímým tahem na branku chtít získat výhru. Kdo bude úspěšný, a kdo ostrouhá? Nad středečním prostřeným stolem se bude hodně řešit, jestli je opakování matkou moudrosti – protože právě středeční soutěžící Petr skládá v Prostřeno! reparát a za výhrou si tvrdě jde.

I v tomto týdnu Prostřeno! nabídne v boji o výhru a hostitelskou čest k tomu zajímavé situace nejen u stolu, ale také v kuchyni. Stále hrajeme o 60 tisíc korun a ženy budou tentokrát v převaze. Jak jediný muž u stolu ustojí to, že rovnováha sil není vyrovnaná? Jak se vychýlí ručička na vahách kvůli úkolu týdne, kterým je tentokrát příprava tortill a jejich zakomponování do menu? Kdo si přípravu vlastního menu nakonec užije, a kdo bude ve stresu? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno! a hlasujte – třeba vyhrajete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví Vlasta (62). Vystudovala střední školu hotelovou, kterou zakončila maturitou. Celý život pracovala jako prodavačka. Od loňského léta si ale užívá starobního důchodu. V letošním roce oslaví s manželem 44 let společného soužití, a pořád se mají rádi. Její menu bude klasické, pro některé spolustolovníky až příliš. I to je ovšem jen věcí názoru. Co si Vlasta pro své hosty připraví a má šanci na úspěch? Podávat se bude:
1) Křenová rolka,
2) kuřecí vývar s játrovými knedlíčky,
3) hovězí roštěná na houbách, houskový knedlík nebo těstoviny,
4) lázeňský koláč se šlehačkou.

Úterní večer bude patřit Ivaně (50). Ta pracuje jako operátorka výroby, navíc si potrpí na dobrou kuchyni. Považuje se za rodinný typ a nemá ráda faleš. U stolu sní téměř vše, ale prohřešky proti vlastním chutím neodpouští. Nesnáší rajskou a koprovou omáčku. I proto ani jednu z omáček v menu, které sestavila, nenajdete. Jenže kdo bude číst špatně název jejího předkrmu, a tedy se ošklíbat nad holoubky? Jak menu, které považuje za vítězné, vypadá a co svým hostům nabídne?
1) Holubky,
2) kuřecí vývar s domácími nudlemi,
3) vepřová panenka se šťouchanými bramborami,
4) banánový dezert.

Středeční hostitel Petr (44) je šťastným tátou. Ovšem šťastnější by byl, kdyby dosáhl na výhru. Bude hodnoceno i to, že se objevil v pořadu Prostřeno! před deseti lety? Jeho žena před pěti a společně pak před rokem absolvovali natáčení další reality show. Přizná se středeční soutěžící ke svým zkušenostem před kamerou a budou je považovat ostatní u stolu za nepřijatelnou výhodu, které přizpůsobí také hodnocení? Sestavil po zkušenostech, které s natáčením má, konečně vítězné menu? Nebo právě jeho účast zapříčiní jeho prohru? Menu soutěžícího, který si pořadem již prošel, je následující – je ovšem také oslnivé?
1) Lokše,
2) pórková polévka,
3) hovězí na víně s bramborovou kaší,
4) taštičky s jablky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Valérie (44). Ta žije už jen s manželem a nejmladším synem. Tvrdí o sobě, že je milá, přísná i spravedlivá. Nikdo od ní nedostane rozhodně nic zadarmo. Má ráda nejen vaření, ale také ruční práce, a kromě rodiny ráda uvaří i pro hosty. Miluje řízek z krkovice, ten se ale v jejím menu neobjeví. Těší se na zkušenosti, které jí přinese celý natáčecí týden, a už ví, že body by letěly dolů, kdyby se na talíři objevila chobotnice. Za výhru by si ráda koupila nové zuby. Dočká se jich? A jak vypadá její menu?
1) Salát Caesar,
2) jarní zeleninová polévka s fazolemi,
3) hovězí na víně, šťouchané brambory, dušená mrkev,
4) tvarohové řezy s ovocem.

Poslední soutěžící tohoto týdne, Petra (39), se rozhodla, že si na vlastní kůži vyzkouší, jaké to je vařit v Prostřeno! pod dohledem kamer. Jak se zhostí svého úkolu? A splní natáčení její očekávání? Petra o sobě tvrdí, že neumí moc odpočívat a že hlavním smyslem společného stolování je spokojenost u stolu. Jak se jí povede splnit si své vnitřní nastavení? Kolik bodů za menu, zábavu i snahu pohostit na jedničku Petra získá? Podávat se budou tyto pochoutky: 1) Játrová paštika s brusinkami, opečený toast,
2) polévka z pečeného celeru,
3) vepřová panenka, plněné žampiony, zeleninový salát s bazalkou,
4) cranachan.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama