Připravujeme Prostřeno! z Libereckého kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v rozhodné převaze muži. Jen jediná žena se totiž objeví u stolu. A k tomu čtyři muži. Všichni se budou u stolu bavit, zjišťovat o sobě zajímavé věci a každý jednotlivě se bude snažit vyhrát. Někdo cestovatelským menu, jiný českou klasikou.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Komu se podaří zaujmout svými recepty, komu tím, co nejí, a komu nevhodnými poznámkami? Někteří s mezinárodní kuchyní, jiní se svými oblíbenými jídly. Probírat se bude nejen vaření, ale také život a zkušenosti. V neposlední řadě dojde i na rozbor toho, co se zjistilo při šmejdění. Jak tohle dopadne? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava omelety? Kdo bude největším taktikem u stolu?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ján. Slovák, v České republice žije 15 let. Jeho hlavním motivem k přestěhování byla práce. Vyučil se jako číšník. Pracuje coby operátor výroby. Dříve pracoval i jako topič, horník a brusič. Jeho velkým koníčkem je sport. Rád hraje hokej, chodí běhat a v zimě jezdí na běžkách. Do pořadu se přihlásil sám, a to už podruhé. Rád by zažil celé natáčení ještě jednou. Účinkoval v Prostřeno! před deseti lety. Vaří již od mládí a rád by případnou výhru rozdělil mezi spolusoutěžící, případně by ji dal na charitu. Může mít s následujícím menu smělé plány? Podávat se budou:
1) Plnené rohlíčky,
2) paradajková polievka s domácími rezancami,
3) francuzaky,
4) famozné rafa rezy.

Úterní večer bude patřit Martině. Ta má ráda domácí práce, zvířátka a také zábavu. Bude ovšem její veselá povaha po chuti všem soutěžícím? Martina se do soutěže přihlásila sama, protože ji baví vařit a chtěla si vyzkoušet, jaké to je, připravovat jídlo pro cizí lidi. Těší se na nové zkušenosti a na svůj osobní test, jestli dokáže uvařit pro více lidí, než je zvyklá. Pokud vyhraje, tak peníze použije na řidičský průkaz, po kterém touží. Splní se jí její sen s klasickým menu, nebo ne? V úterý se bude podávat:
1) Játrová paštika s brusinkami a domácí bagetka,
2) smetanová pórková polévka s krutony,
3) kachní prsa s brusinkami a medem, restované brambory,
4) banánové řezy.

Středeční hostitel Peter má mnoho koníčků a vaření je jedním z nich. Tvrdí o sobě, že je mírumilovný člověk, který by ovšem nikdy nesnědl dršťkovou polévku. Má rád bramborové knedlíky s vejci, ale servírovat bude jídla, která ochutnal na svých toulkách ve světě. Nepřemýšlel, jak by s výhrou naložil, ale jistě by ho potěšila. Co tedy bude podávat, aby se k ní přiblížil? V Prostřeno! převládá stereotypnost pokrmů, ty jeho rozhodně budou vybočovat. Ocení to jeho hosté? Těšit se mohou na následující:
1) Marinovaného krymského raka na kopru,
2) aztéckou kuřecí polévku s křepelčím vejcem,
3) sagarmathu,
4) copacabanu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Ján. Je svobodný a v bytě žije sám se psem Bennym. Jeho život je normální a sám sebe považuje za průměrného chlapa. Narodil se v České republice, ale jeho rodiče pocházejí ze Slovenska. Do pořadu se přihlásil sám, protože má rád výzvy a Prostřeno! je pro něj velká výzva. Rád připravuje minutky, bramborovou kaši a maso na různé způsoby. Nejí bůček, tlusté maso, játra a vnitřnosti, rajčata a kyselé zelí. Mezi jeho oblíbená jídla patří svíčková na smetaně s knedlíkem. U stolu mu vadí přetvářka, tak snad se jí od svých hostů nedočká. Podávat se budou:
1) Šneci z pizzového těsta, zeleninový salát,
2) kuřecí vývar s domácími nudlemi,
3) plněná kuřecí rolka obalená ve slanině, šťouchané brambory s jarní cibulkou,
4) ovocné minidortíky.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Aleš. V zimě je hodně v práci a přes léto rád jezdí na motorce. Baví ho jeho práce, a tak je pro něj zároveň i koníčkem. Má rád různé party a koncerty a také ho baví odpočívat doma na sedačce. Sám o sobě tvrdí, že je přátelský a někdy umí být vzteklý. Do Prostřena ho přihlásily dcery, a kdyby vyhrál, výhru by jim předal. Moc nemusí mák, ale u svých soupeřů ochutná vše. Má rád bramborový salát s řízkem, tvrdí, že bez práce nejsou koláče, takže je připravený pořádně na výhře zapracovat. Podaří se mu s tímto menu? Podávat se bude:
1) Paštika s domácími houštičkami,
2) vývar s játrovými knedlíčky,
3) šťavnatá kuřecí roláda s bramborovým pyré,
4) mrkvový dort s marmoškou a citronovou krustou.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama