Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze muži. Tři ku dvěma kráskám. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava tofu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout? Kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Linda. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na dovolenou se synem a s přítelem. Jako zábavu si pro své hosty připraví mluvení s heliem. Tato jídla si vybrala, protože jí přijdou zajímavá a mají je doma rádi. A co se bude podávat? Na talíři se objeví:
1) kanapky s lososem,
2) francouzská cibulačka,
3) hovězí líčka s bramborovým pyré,
4) tartaletky.

Úterní večer bude patřit Tomášovi. Pracoval jako skladník, nyní rozváží obědy v jedné firmě. Žije s rodiči. Přítelkyni ani děti nemá. Do pořadu se přihlásil sám, protože chce poznat nové lidi a zjistit, jak funguje natáčení. Neví, jak by s případnou výhrou naložil. Peníze by asi investoval do auta. Jako zábavu si pro své hosty připraví vědomostní kvíz. Jak se mu bude dařit? Podávat bude:
1) topinky se směsí,
2) kuřecí vývar se zeleninou,
3) kuřecí řízek s bramborovou kaší,
4) palačinky s ovocem.

Středeční hostitel Roman vsadí na neotřelé recepty. V České republice žije asi patnáct let – přestěhoval se kvůli práci. Momentálně je nezadaný. Do pořadu ho přihlásila jeho kolegyně z práce, protože rád vaří. Pokud by vyhrál, tak by pozval rodiče na dovolenou. Jako zábavu bude mít tisk na trička. Tato jídla si vybral, protože chutnají jemu i jeho přátelům. Co se bude servírovat?
1) lehký kuřecí salát se sýrem,
2) domácí bio slepičí vývar,
3) hovězí roštěná s jasmínovou rýží,
4) falešný medovník.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Patrik. Do pořadu ho přihlásila jeho manželka. Svépomocí si stavěli domeček a od roku 2020 bydlí v obci Závada. Společně s nimi žije i pes Ben. Pokud by Patrik vyhrál, tak by peníze použil na domeček. Jako zábavu si pro své hosty připraví čtení prajzštiny a překlad neznámých slovíček. Prajzština, též hlučínské nářečí, je nářečí češtiny, respektive podtyp lašských nářečí, užívaný na Hlučínsku. Tato jídla si vybral, protože patří mezi jeho nejoblíbenější. Má jeho menu šanci na výhru? Podávat se bude:
1) plněná brambora se salátkem,
2) uzený vývar,
3) kachní stehno s červeným zelím a bramborovým knedlíkem,
4) jablečný koláč.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Tereza. Pracovala také jako zástupkyně provozního hotelu a restaurace Jaškovská krčma v Těrlicku. Nyní je na mateřské dovolené. Žije klidný a pohodový život s manželem a dvouletou dcerou. Do pořadu se přihlásila sama, aby měla možnost poznat natáčení pořadu, ochutnat nové pokrmy a získat inspiraci k vaření. Ráda pozná nové lidi a odnese si hezké zážitky. Pokud by vyhrála, tak by pozvala svou rodinu na oslavu a zbytek peněz by investovala do rekonstrukce domu. Podávat se bude:
1) kachní prso, hruškové chutney,
2) batátový krém,
3) svíčková z jelena sika, pastinákové a hráškové pyré, bramborové krokety,lišky na másle,
4) dort Pavlova s ovocem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama