Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Pánská jízda. Přesně takové bude Prostřeno! v tomto týdnu. U stolu se sejdou jen samí muži. A každý z nich ve skrytu duše touží po výhře. Co předvedou a jak si poradí s úkolem týdne, kterým jsou tentokrát jahody? U koho se odehraje nejlepší zábava, kdo se bude snažit připravit opravdu neotřelé menu a komu právě u něj chutnat nebude?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Libor. Kdyby vyhrál, koupil by si nové sluneční brýle. Jako zábavu si pro své hosty připravil malování na tabulku, menu sestavil z jídel, která v Prostřeno! ještě nebyla… Sám o sobě tvrdí, že je klidný cholerik. Občas je výbušný, občas extrovert a občas introvert. Jeho velkým koníčkem je TikTok – jeho přezdívka je Libborr. Menu sestavil z jídel, která Prostřeno! ještě nevidělo. Jaká to jsou? Podávat se bude toto menu:
1) smažené nožičky na banánovém špízu,
2) mokrý sen s medvědem,
3) jitrnice, jakou svět neviděl,
4) odvaha se šťastným koncem.

Úterní večer bude patřit Alešovi. Pořadem už před lety prošel a má jasno i v tom, jak by naložil s výhrou. Tu by použil na stavbu plotu. Jako zábavu si pro své hosty připraví sestavování zábavného příběhu na papír. Tato jídla si vybral, protože mu přijdou zajímavá a sladěná. Sám o sobě tvrdí, že je pohodář a jen tak ho něco nerozhodí. Mezi jeho koníčky patří rybaření, jízda na motorce, chov zvířat (má králíky), houbaření, vaření a pečení. K vaření má kladný vztah. Jakou výzvou bude pro ostatní soutěžící jeho menu? Podávat se bude toto:
1) plněná broskev s kuřecím salátem, opečený toustík,
2) hovězí vývar s játrovou zavářkou, domácí nudle,
3) pečené hovězí, šťouchaný brambor, zeleninový salát,
4) kakaová buchta s domácí marmeládou.

Středeční hostitel Karel se přihlásil, protože sám sobě dal slib, že bude po třicítce překonávat své hranice, a nebaví ho stát na jednom místě. Baví ho vařit pro ostatní. Svou účast bere jako další životní zkušenost a rád pozná i charaktery lidí, se kterými se sejde u jednoho stolu. Jak si stihne poradit s úkolem týdne a nerozhodí ho příprava pokrmu z jahod při cestě za výhrou? Podávat se bude:
1) salát s kozím sýrem a jahodami,
2) dýňová polévka,
3) marinované kuřecí plátky, brambory se slaninou, cibulka v alkoholu, italský salátek,
4) tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jakub. Pokud vyhraje, tak část peněz věnuje na útulek pro kočky v Bruntálu a zbytek uloží na účet na horší časy. Jako zábavu si pro své hosty připraví zdobení květináčů. Jídla si vybral do menu proto, že mu připadají nejvhodnější. Sám o sobě tvrdí, že je společenský typ, sangvinik a je praštěný a stydlivý. Má rád dobré pivo, procházky a cvičení jógy. Podávat se budou tyto chody:
1) hovězí tatarák, tvarůžkový tatarák, opékaný toust,
2) bramboračka s domácími houbami,
3) kachní prso s pečenými bramborami a parmazánem, domácí tatarka,
4) čokoládový fondant, vanilková zmrzlina.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Josef. Do pořadu Josefa přihlásila manželka – za trest. Pokud vyhraje, tak peníze použije na nové podlahy v domě a užije si víkend s kamarády. Jako zábavu si pro své hosty připraví nakládání domácích sýrů. Jídla do menu si vybral, protože je rád vaří pro svoji rodinu. Sám o sobě tvrdí, že je veselý, vtipný a workoholik. Jeho koníčkem je zahrada a dům. Nejí dušenou mrkev a drožďovou polévku, takže ty se v menu asi neobjeví. Podávat se budou tyto chody:
1) tatarský biftek,
2) vepřový vývar s domácími nudlemi,
3) kýta z laně na červeném víně a rozmarýnu, rýže,
4) nepečený čokoládový cheesecake.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!