Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v převaze muži. Čtyři proti jediné ženě. Kdo nakonec zvítězí? Mužský přístup k věci nebo ženská organizovanost a pravidelný pobyt v kuchyni? Může nakonec vyhrát studentka nad důchodcem, nebo to nakonec bude přesně naopak?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo bude taktikem, kdo se naopak bude snažit vařit upřímně a přesně podle toho, jak si myslí, že do Prostřeno! patří? A jak si soutěžící poradí s úkolem týdne, kterým tentokrát bude příprava hřejivého salátku? Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje?

A kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Jonáš. Student, který se rozhodl přiblížit, jak se stravují studenti. Přiznává, že vaření není jeho největším koníčkem, na druhou stranu chce rodinu přesvědčit o tom, že se v kuchyni otáčet umí. Nyní většinu volného času tráví s přáteli. Do pořadu se přihlásil sám, aby dokázal své rodině a přátelům, že umí vařit. Pokud by vyhrál, tak by peníze utratil s přáteli. V rámci zábavy vystoupí DJ – a oni si k tomu zahrají poupravený bowling. Tato jídla si vybral, aby měl možnost ukázat, jak se v dnešní době stravují studenti jako on. Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) Opečený rohlíček s lahodnou játrovou paštičkou, ozdobený čerstvou jarní cibulkou,
2) dechberoucí instantní pikantní čínská polévka s troškou čerstvé jarní cibulky – ramen,
3) instantní svíčková omáčka podávaná s těstovinami a čerstvou jarní cibulkou,
4) delikátní čokoládový puding doplněný o kostičky hořké čokolády s čokoládovou polevou.

Úterní večer bude patřit Kristýně. Studuje na sportovním gymnáziu v Ostravě. Kristýna bydlí přes týden s mamkou v Ostravě, kde chodí do školy a na box. Na víkendy jezdí do Opavy za tátou, kde většinou odpočívá a chodí do posilovny. S tátou sleduje Prostřeno! už dlouhou dobu a vždy si dělali legraci, že tam jednou jeden z nich půjde – a nakonec to Kristýna zkusí. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do sportovního vybavení a část by si uložila. Jako zábavu si pro své hosty připraví box formou zábavy. Tato jídla si vybrala, protože jsou jednoduchá na servírování pro více lidí – běžně vaří Kristýna jen pro tři lidi. Sama o sobě tvrdí, že má smysl pro spravedlnost, férové chování a umí se postavit čelem ke každé výzvě. Co se bude podávat?
1) Špíz s Caprese,
2) slepičí vývar s nudlemi,
3) hovězí guláš v chlebu,
4) jablečný závin s oříšky.

Středeční hostitel Petr je už v důchodu. Má tři sourozence. Je rozvedený a má dvě děti. Přihlásil se sám, a to podruhé – chtěl by si zpestřit společenský život. Účinkoval v pořadu v roce 2011, ale nevyhrál. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na dovolenou a část by dal rodině. Jako zábavu si připraví návštěvu someliéra. Tato jídla si vybral, protože by je měl stihnout v daném čase a myslí si, že s nimi zaboduje a bude mít šanci vyhrát. V pořadu Prostřeno! mu vadí taktizování, tak snad se s ním nezačne zrovna u jeho stolu. Podávat se bude:
1) Zapékaná plněná paprika se sýrem zdobená sekanými olivami,
2) silný hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi,
3) kuřecí roládky plněné sýrem, anglickou slaninou, cibulí a sušenými rajčaty, 4) variace štrúdlu se zmrzlinou a šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Roman. Ten se vyučil jako zámečník. Pracoval jako OSVČ sádrokartonář v Nizozemí. Nyní pracuje jako sales manager. S přítelkyní Kristýnou má dceru Sáru (9 měsíců). S partnerkou je ve vztahu osm let, letos se zasnoubili a v příštím roce mají v plánu svatbu. Žili společně v Nizozemí osm let – při těhotenství se přestěhovali zpět do České republiky. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně, protože prý dobře vaří. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na rodinnou dovolenou, a pokud by něco zbylo, tak by je uložil na svatbu. Jako zábavu si pro své hosty připraví beer pong. Toto menu si vybral, protože si myslí, že ho zvládne uvařit na výbornou. Podávat se bude: 1) bruschetta,
2) dýňová polévka se slaninou a dýňovými semínky,
3) kuřecí roláda se šťouchanými bramborami,
4) karamelový cheesecake.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Robert. Ten se vyučil jako truhlář a této profesi se věnoval. Nyní pracuje jako OSVČ ve stavebnictví. Je rozvedený a má dvě dcery – 11 a 24 let. Momentálně má přítelkyni. Do pořadu ho přihlásili jeho kamarádi, kterým jídlo, co vaří, chutná. Očekává výhru, a pokud by se mu podařilo zvítězit, použije ji na stavbu domu. Jako zábavu si pro své hosty připraví možnost obsluhy stavebních strojů – např. bagru. Tato jídla si vybral, protože mu chutnají a doufá, že bude toto menu výherní. Jak mu to u sporáku půjde a co se bude podávat?
1) Domácí paštika s pečivem,
2) krémová česneková polévka z pečeného česneku se slaninou a krutony,
3) hovězí líčka na červeném víně, šťouchaný brambor,
4) pečená hruška.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU a na prima+

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

UP-Spot Prima+ obsah (již nyní)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!