Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Komu se v tomto týdnu bude u sporáku dařit víc a komu míň? Soutěžit budou čtyři ženy a jeden muž. Jaké kdo zvolí menu, jaké ingredience a kolik přidají do svého vystoupení taktiky?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

V Moravskoslezském kraji se dá dohromady parta odvážných kuchtíků v nejrůznějších věkových kategoriích a s nejširšími znalostmi kuchařiny. A každý bude chtít předvést to nejlepší, co u plotny dokáže. Jak s jejich plány zatočí úkol týdne, kterým tentokrát bude příprava velikonoční jarní nádivky? Kdo se takovým zadáním nechá rozhodit a kdo naopak zařadí do menu tak, že nikdo nepozná, že se jedná o něco navíc?

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Barbora. Má přítele, se kterým bydlí. Do pořadu se přihlásila sama ze zvědavosti. Chce si vyzkoušet, jaké to je, vařit pro cizí lidi za daný čas. Zatím nepřemýšlela, jak by s výhrou naložila, protože s ní nepočítá. Jako zábavu si připraví šipky. Tato jídla si vybrala, protože jim doma chutnají. Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) bruschetta s rajčaty,
2) kohoutí vývar,
3) španělský ptáček s rýží,
4) čtverce z listového těsta se smaženými jablky a smetanou.

Úterní večer bude patřit Kateřině. Má ročního syna a nyní bydlí se svojí mámou a hned vedle žije její teta, u které bude Kateřina vařit. Ona si byt s mámou teprve předělává, a tak tam není možné natáčet. Do pořadu se přihlásila sama, protože ho ráda sleduje. Lákavá je pro ni i výhra. Pokud by vyhrála, tak by si peníze užila se svým synem. Jako zábavu si připraví soutěž – foukání svíček. Každý pak dostane nějakou cenu. Tato jídla si vybrala, protože si myslí, že to umí dobře uvařit a nepokazí to. Sama o sobě tvrdí, že je normální ženská, která ráda každému pomůže. Co se bude podávat?
1) Plněná kapsa se zeleninou,
2) uzený vývar s kroupami,
3) perkelt,
4) pařížské řezy.

Středeční hostitelka Kateřina pracuje jako servírka. Má dvě děti – dceru Elizabeth (10 let) a syna Martina (5 let). Žije sama s dětmi. Je vdaná, ale rozvádí se. Momentálně má vážný vztah. Do pořadu se přihlásila sama a její motivací je především výhra. Pokud by vyhrála, tak by chtěla jet s dětmi a přítelem někam na dovolenou. Jako zábavu si připraví výrobu padáku na vajíčko a pouštění vajíček z prvního patra. Chystat bude vlastní oblíbená jídla, která pozměnila tak, aby s nimi zaujala v soutěži. Podávat se bude:
1) grilovaný sýr a opékaný toustík,
2) krémová bramboračka se slaninovým chipsem a krutony,
3) krkovička plná šťávy a něco k tomu,
4) Martínkovo potěšení.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Martin. Do pořadu se přihlásil sám, protože má pořad rád a sleduje ho. Pokud by vyhrál, tak by dal každému soutěžícímu 5 000 Kč a zbytek by si užil. Připraví si hru. Tato jídla si vybral, protože je má rád a chutnají mu. Nejí mořské plody, nesnědl by mušle. Má rád jídla české kuchyně a také takové bude víceméně jeho menu. Tvrdí o sobě, že je kliďas, ale je možné, že mu právě nervy bouchnou v okamžiku, kdy se dostane v kuchyni do problémů. Podávat se bude:
1) mini pizza,
2) bramboračka,
3) vepřová panenka s pepřovou omáčkou, slaninové chipsy, pečené brambory,
4) rumba koule.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Monika. Vystudovala obor všeobecná sestra na Slezské univerzitě v Opavě. Pracovala jako všeobecná sestra a nyní je na rodičovské dovolené. Žije s manželem a mají dvě dcery – Klárku (4 roky) a Adélku (3 roky). Žijí čtvrtým rokem v rodinném domě v Horních Tošanovicích. Do pořadu se přihlásila sama, a to ze zvědavosti a z touhy vyzkoušet něco nevšedního. Doufá, že tento týden pro ni bude zábavný a příjemný. Výhru by nejspíš investovala do domu anebo by jela s rodinou na dovolenou. Tvrdí o sobě, že je přátelská a empatická, ráda peče s dcerou a vaření je pro ni rutina Jak jí to u sporáku půjde a co se bude podávat?
1) Minišpízy ve slanině s domácí bagetkou a salátem,
2) polévka z pečených rajčat,
3) hovězí na víně s bramborovou kaší,
4) borůvková tečka.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU a na prima+

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

UP-Spot Prima+ obsah (již nyní)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!