Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Tři muži a dvě ženy se příště setkají a utkají v Moravskoslezském kraji.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Úkolem týdne bude příprava nějakého původního receptu z kuchyně Magdaleny Dobromily Rettigové. A to bude možná pro naše soutěžící poněkud oříšek – hodně jich totiž pochází ze Slovenska. Na severu Moravy to bude opravdu takový česko-slovenský týden, možná spíš dokonce slovensko-český.

Soutěžící uvaří i nějaké oblíbené tradiční recepty ze své domoviny, pondělní menu představí kuchyni řeckou. V příštím týdnu opět nahlédnete do lidských příbytků i osudů a uvidíte, kdo za svoji večeři dostane nejvyšší počet bodů a zvítězí v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu. Sledujte Prostřeno i příště od pondělí do pátku a opět nezapomeňte hlasovat!

Celý moravskoslezský týden zahájí Adam (27), který se vyučil mechanikem elektrických zařízení a pracuje jako operátor výroby. První hostitel žije se svou snoubenkou ve 3+1 ve Frýdku-Místku, děti zatím nemají. Do pořadu ho přihlásila přítelkyně, protože Prostřeno! ráda sleduje a myslí si, že Adam má co ukázat. Doma totiž častěji vaří on. Baví ho také horolezectví, turistika, plavání a cyklistika. Chutná mu maso, uzeniny, luštěniny, mléčné výrobky, zelenina, ovoce a čokoláda. Mezi Adamova oblíbená jídla patří i obyčejný čerstvý křupavý chléb s máslem a solí. Také má moc rád řeckou kuchyni:
1) Tzatziki
2) Soupa avgolemono
3) Musaka
4) Cheesecake.

Druhá hostitelka Lucia (26) pochází ze Slovenska a v Ostravě žije asi měsíc. Vystudovala Akademii umění v Banské Bystrici, pracovala jako kurátorka, dramaturgyně, produkční, PR manažerka, baristka a obsluha. Nyní nastupuje do nové práce jako pomocná síla v kuchyni. Hlavně se ale věnuje umění – tvoří vlastní díla a organizuje různé kulturní akce. Lucia též ráda čte, vyšívá, poslouchá hudbu a sleduje seriály. Baví ji učit se něčemu novému, snaží se podporovat začínající umělce a vede galerii. Momentálně žije s přítelkyní v ostravském 3+1. Lucia upřednostňuje zahraniční jídla, ale i slovenskou a českou kuchyni, pochutná si na koláčích. Co plánuje v úterý?
1) Čerstvé jednohubky
2) Krémová cesnaková polievka
3) Kuracie stehná s farebnou zemiakovou kašou a zeleninou
4) Pudink plný energie.

Ve středu předvede, co u plotny dovede, servisní technik Michal (28). Třetí hostitel je ženatý a s manželkou Michaelou má desetiměsíčního syna Matouše, doma v Českém Těšíně jim ještě dělá společnost pes. Michal žije klidným rodinným životem, každý den chodí do práce, při níž cestuje po celém Slovensku, Polsku a Česku. O víkendech se snaží být s rodinou a podnikat různé výlety. Do pořadu ho přihlásila manželka, protože ví, že „Michal je pro každou srandu a rád vaří pro své blízké“. Baví ho vaření, houbaření, cestování, rád jezdí na hory, na kole, chodí plavat do bazénu. A už se těší na nové zkušenosti, zábavu a adrenalin během natáčení. Středeční menu:
1) Lososový tatarák s kapary
2) Pečená hokaido polévka
3) Vepřová panenka v parmské šunce, celerové pyré s batáty a brusinková omáčka
4) Stříška ze sušenek.

Ve čtvrtek se vařečky chopí Magdalena (42). Čtvrtá hostitelka vystudovala střední rodinnou školu, sedmnáct let pracovala v Irsku jako stevardka ve vlaku a poté jako chůva u dětí. Nyní je Magdalena v invalidním důchodu, už necelý rok zpět v České republice, kde žije sama v paneláku v Karviné. Magda je bezdětná, ale děti miluje, bohužel je nemůže mít. Kromě vaření ji baví výklad karet, také ji zajímá kynologie a canisterapie. Do pořadu ji chtěla původně přihlásit maminka, bohužel to už nestihla. Pokud by Magda vyhrála, peníze by použila na vytvoření památného místa pro svoji zesnulou maminku a část výhry by věnovala na terapeutické pejsky. Čtvrteční menu:
1) Domácí škvarková pomazánka
2) Hovězí vývar s játrovými knedlíčky
3) Knedlík, kačena, vepřové maso a zelí
4) Osvěžující pohár.

A jako poslední se v pátek k plotně postaví Dušan (42). Na Slovensku provozoval sedm let hospodu, kde obsluhoval hosty, a potom vedl školní bufet. Dále si udělal ošetřovatelský kurz v domově důchodců a nyní rok pracuje jako ošetřovatel v LDN. Dušan je ženatý a s manželkou mají jedenáctiletou Terezku. Do rodinného domu v Raškovicích, který mu darovala teta, se s rodinou přestěhovali ze Slovenska teprve vloni. Dušan dům postupně rekonstruuje. Pokud by vyhrál, pořídil by si novou rohovou kuchyň. Velká kuchyně je hostitelův sen, protože rád vaří a peče nejen on - jeho manželka je totiž kuchařka. Menu poslední večeře:
1) Kurací šalát s ananasom a šampion, bageta
2) Slovenská šajtlava
3) Bačovský rezeň, americké zemiaky
4) Kysnutý slivkový koláč s posypkou.

Sledujte Prostřeno i příště, protože napínavé do bude až do konce!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!