Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Moravskoslezský kraj je plný rázovitých lidí, kteří se rozhodli představit své rodinné recepty. Nebo takové, které jejich rodina považuje za vítězné.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Moravskoslezský kraj je plný rázovitých lidí, kteří se rozhodli představit své rodinné recepty. Nebo takové, které jejich rodina považuje za vítězné. Ovšem budou si to o jejich výsledném snažení myslet také ostatní soutěžící, nebo dojde na spory a kritiku? Taktice se totiž ani v následujícím týdnu rozhodně nevyhneme. Kdo bude úspěšný, a kdo ostrouhá?

Hned v pondělí se k plotně postaví jediný muž týdne, zámečník Václav. A nebude mít lehké nasytit a pobavit čtyři ženy, z nichž každá touží po výhře. Budou mu chtít dokázat, že jsou lepší kuchařky, a jeho jídlo nestojí za nic? Nebo spíš budou taktizovat a u stolu mlčet? A na čí slova dojde? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se může těšit i jeden z diváků, pokud bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno! a hlasujte – třeba vyhrajete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví Václav (35). Václav se vyučil jako zámečník. Dnes pracuje jako svářeč u firmy Tatra. Má jedenáctiletého syna a žije spokojený život s přítelkyní. Do pořadu se přihlásil sám, a to ze zvědavosti. Rád by účinkováním v pořadu získal nové zkušenosti, které zatím nemá. A postavil se výzvě, která ho doposud míjela. Co si Václav pro své hosty připraví a má jeho menu šanci na úspěch? Podávat se bude:
1) Salát s prosciuttem a parmazánem,
2) hovězí vývar s nudlemi,
3) vepřová panenka ve slaninovém kabátku na pepřové omáčce se zlatými dukátky,
4) domácí medovník.

Úterní večer bude patřit Haně (18). Její tatínek se v Prostřeno! objevil už před osmi lety. Předal své dceři užitečné informace vedoucí k výhře, nebo ji naopak nechá, aby si poradila sama? Na to, že o sobě Hana tvrdí, že nejraději vaří těstoviny a v kuchyni není příliš zkušená, pustí se do přípravy menu, které by jí nemusel závidět lecjaký profík. Už jen dezert, lávový koláček, je dobrotou, která srazila vaz mnoha předchozím soutěžícím. Zadaří se Haně obhájit a odnést si výhru? Jak menu, které studentka považuje za vítězné, vypadá a co svým hostům nabídne?
1) Sýr v bramborovém těstíčku,
2) kuřecí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi,
3) guláš s domácím karlovarským knedlíkem,
4) lávový koláček.

Středeční hostitelka Dagmar (55) má skvělé přátele. Její kamarádka jí přihlásila, aby před kamerami předvedla, co u plotny dokáže. A je přesvědčena o jejím vítězství. Třetí hostitelka se do pořadu dostala díky kamarádce. Ta je přesvědčená, že její kamarádka je nejlepší kuchařkou na světě a že by měla světu dokázat, že tomu tak opravdu je. Dagmar je rozvedená, vaří pro sebe, přítele, případně pro dceru. A věnuje se svému pejskovi. Snaží se jíst zdravě, a bude se tak snažit připravit i své menu. Odlehčené a takové, které by chutnalo i těm, kdo se zajímají o zdravou výživu. Začne sice zlehka, ovšem svíčková mezi dietní jídla zrovna nepatří. Navíc je klasikou, kterou každá rodina vaří jinak. Menu středečního soutěžícího je následující – a má šanci na výhru?
1) Cizrnový salát,
2) lehká zeleninová polévka,
3) svíčková omáčka s knedlíkem,
4) bramborové placičky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Marie (32). Ta se vrátila s manželem z Anglie, kde dlouho žila, a ostrovní kuchyni si zamilovala. Proto bude chtít oslnit své spolustolovníky menu poskládaným z dobrot z ostrova. Bude to ovšem fungovat i pro někoho, kdo k Anglii nemá vztah? Neukousla si Marie vzděláváním svých spolustolovníků příliš velké sousto? A podaří se jí do menu zakomponovat úkol týdne, nebo jej pro tentokrát nesplní? Na jaké dobroty světoběžnice a nyní maminka na mateřské dovolené vsadí?
1) Kachní játra na karamelizovaném jablku,
2) bramboračka,
3) cottage pie,
4) mrkvový dort.

Poslední soutěžící tohoto týdne, Vendula (31), se v soutěži ocitla proto, že ji přihlásila její přítelkyně. Jak se své role podnikavá žena zhostí? Vendulino menu bude poměrně kaloricky hodnotné. Ale velmi dobře poskládané a chutné. Jenže zavděčí se tím soutěžící, která se snaží o zdravý životní styl i stravování? Nebudou hosté tvrdit, že těch kalorií je na jeden talíř přece jen trochu moc? Jakým menu se bude snažit Vendula vyhrát a splnit si svůj sen o novém autě? Budou ho za stejně skvělé považovat její strávníci? Nebo platí pravidlo, že nejlépe vaříme jen pro ty, které milujeme? Podávat se budou tyto pochoutky:
1) Topinka s překvapením na pivu,
2) dýňová polévka,
3) vepřová krkovice s bramborem, cibulí, slaninou, zelným salátem a dipem,
4) obrácený dezert se sušenkami.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama