Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Prostřeno! tentokrát opanují ženy. Tedy budou čtyři. Na jednoho muže.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Bude mít někdo ze soutěžících problém s úkolem týdne, kterým je tentokrát zařazení kaše do menu tak, aby ji nikdo neodhalil? Komu se kaše podaří, komu připálí a kdo na ni zapomene? Kdo si představení v kuchyni užije, a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví maminka Bohuslava (28). Své menu poskládá z tradičních jídel, ale také dobrot, které milují všichni. Vyjde jí její sázka na jistotu, nebo se hned v pondělí u stolu najde rýpal, kterému nebude nic dobré? Má její takticko-tradiční menu šanci na úspěch? Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví: 1) Tuňáková pomazánka s bagetkou, 2) fazolová polévka na kyselo, 3) vepřová plec s hořčičnou omáčkou a dušenou rýží, okurka, 4) lívancové potěšení.

Úterní večer bude patřit taktéž mamince na mateřské dovolené, Sandy (31). Do pořadu se přihlásila sama, protože chce poznat nové lidi a nové chutě. Ráda by výhru věnovala na zábavu s rodinou. Vsadila na osvědčené dobroty, ale také na avokádo, které už mnoha soutěžícím podrazilo nohy. Bude její veskrze zdravé menu tím, které v tomto týdnu vyhraje? To poznáte z reakcí hostů už v úterý. A co se na talířích objeví?
1) Avokádová pomazánka s domácí houstičkou a mandlovým olejem,
2) dýňová polévka s kokosovým mlékem a semínky,
3) odlehčené hovězí lasagne s baby špenátem a sójovou omáčkou,
4) bezlepkové palačinky se sezamovou pastou tahini, čerstvé ovoce.

Středeční hostitelka Andrea (21) sází také na českou klasiku. Vyplatí se jí to? Do pořadu ji přihlásila kolegyně z práce, ale Andrea má jasno, jak by naložila s výhrou. Použila by ji jako základ pro svatební veselí, které se svým přítelem Rosťou plánuje. V kuchyni ráda experimentuje, věří, že na nějakou obrovskou chybu nedojde a že vše zvládne. Moc si přeje hostit fajn lidi, se kterými by se chtěla vídat i po skončení pořadu. Co Andrea svým hostům vlastně připraví?
1) Domácí bagetka, salát Coleslaw,
2) vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi,
3) kuřecí maso ve slanině, omáčka z nivy a pečené brambory,
4) jablečný dort.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, invalidní důchodce Ondřej (26). Do pořadu se přihlásil sám, kdyby vyhrál, peníze by putovaly na úhradu insolvenčního řízení. Jeho životní motto je velmi sympatické: „Nevyčítej životu, co ti nedal, nauč se oceňovat, co ti dal.“ Podaří se mu s tímto přístupem zvítězit? Bude soutěžícím jeho jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) Obložené chlebíčky s pomazánkou,
2) cuketová polévka,
3) chudé placky à la co dům dá, vařený brambor,
4) nepečený dort.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Věra (57). Její manžel nedávno zemřel a se ztrátou se těžko vyrovnává. Pomáhá jí při tom semknutost rodiny. A protože s ní bydlí pod jednou střechou, rozhodla se Prostřeno! nejen si užít, ale také vyhrát, aby pro své blízké zajistila právě novou střechu. Jejím velký koníčkem je zpěv a je otázkou, zda si bude zpívat i při přípravě svého menu. Podávat se budou tyto chody:
1) Vajíčkové rolky, malá zeleninová obloha, bageta,
2) hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky,
3) hovězí svíčková, kynutý knedlík,
4) ananasový orgasmus.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama