Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy, ovšem ani dva muži se neztratí. Naopak předvedou, že kreativita v kuchyni je mocná zbraň.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo se pochlubí dokonale zvládnutou českou klasikou a komu se podaří oslnit mezinárodní kuchyní? Je kombinace italského dezertu a klasické polévky receptem na vítězství, nebo je to spíš kombinace polského slavnostního jídla a klasického vývaru? Nebo to bude vše nakonec úplně jinak? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava jídla z domácích surovin? Kdo tuto dobrotu objeví jako první, a komu bude nějakou dobu trvat zjištění, že právě ona je na stole jaksi navíc? Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví prodavačka Jaroslava. Do pořadu se přihlásila sama, protože Prostřeno! pravidelně sleduje. Kdyby vyhrála, věnovala by peníze svým vnučkám. A s ohledem na to, že ráda peče a vaří pro svoje okolí, šanci na výhru jistě má. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a nikdy je neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) Tousty s pomazánkami,
2) vývarová polévka, domácí nudle a játrová rýže,
3) moravský vrabec, bramborový knedlík, zelí,
4) bavorské vdolečky.

Úterní večer bude patřit mladičké Elišce. Ta se rozhodla, že vsadí na klasiku a vystřihne v rámci menu dokonalou svíčkovou. Povede se jí u plotny podle svých představ? Nebo s ohledem na věk místy zaškobrtne? Do pořadu ji přihlásila její maminka, protože podle ní Eliška umí dobře vařit. Pokud by vyhrála, tak by pozvala svou mámu někam na wellness pobyt. Jako zábavu si pro své hosty připraví poznávání ovoce. Eliška o sobě tvrdí, že je přátelská. A že ji vaření baví. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se bude:
1) Tatarský biftek s topinkami,
2) silný hovězí vývar s domácími nudlemi,
3) svíčková na smetaně s domácím knedlíkem,
4) dort tiramisu.

Středeční hostitel, taxikář Pavel, se rozhodl přijmout výzvu. Do pořadu jej totiž přihlásil kamarád. Pokud by vyhrál, tak by 10 000 věnoval útulku pro pejsky a zbytek by si uložil. Jako zábavu si pro své hosty připravil malou soutěž – střelbu na terč. Jídla si vybral, protože je má rád a myslí si, že by mohla chutnat i ostatním. Těšit se mohou na následující:
1) Šunková rolka,
2) kuřecí polévka s játrovými knedlíčky,
3) hovězí guláš v chlebu,
4) pohár.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, maminka na mateřské dovolené Karin. Dálkově studuje střední školu společného stravování, protože by se ráda v budoucnu věnovala vaření a jídlu. Snaží se jíst vše, co by se jíst mělo – maso, sacharidy, zeleninu, ovoce a mléčné výrobky. Mezi její oblíbená jídla patří řízek z trouby, bramborová kaše a zeleninový nebo zelný salát. Sama neví, proč se přihlásila – viděla výzvu a celé to byla velká náhoda nebo možná osud. Podávat bude tyto chody:
1) Sýrová roláda,
2) vývar, co dům dal,
3) italská kapsa, pečené brambory, dip, salát,
4) mug cake s arašídovým máslem, jogurtem a ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Lukasz. Doposud pracoval jako řidič tramvaje a nyní je strojvedoucí na mezinárodních spojích. Pochází z Polska, v České republice je už ale 13 let. Žije s přítelem Tomem a pejskem Kevinkem v menší vesničce nedaleko Hlučína. Do pořadu ho přihlásil jeho přítel, protože dobře vaří a rád zkouší nové věci a cítí se dobře v roli hostitele. Jak Lukasz sestavil menu? Vybral dvě jídla, která jsou známá a slavnostní v Polsku, odkud pochází. Dezert má moc rád a vždy ho jeho přátelé chválí. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující:
1) Sýrový quiche,
2) losos ve špenátové peřince,
3) hovězí vývar s játrovými knedlíčky,
4) slezská specialita – roláda, červené zelí a kluski,
5) malinové překvapení.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama