Připravujeme Prostřeno! z Moravskoslezského kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tři ženy a dva muži budou bojovat o čest hostitele a výhru k tomu. Komu se zadaří a s jakým menu? Zvítězí klasická jídla, nebo experimenty?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Budou ostatní hodnotit opravdu jen schopnosti v kuchyni, nebo i další aspekty, jako je například věk či profese? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava vajec?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví lektorka Petra. Petra má vysokoškolské vzdělání, je inženýrka v oboru ekonomie, ale nikdy se jí nevěnovala. Již osmnáct let pracuje jako lektorka výuky anglického jazyka a jedenáctým rokem učí angličtinu na střední škole. Je vdaná půl roku a s manželem žije společně v rodinném domě v Ostravě. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) listový salát s hruškou, kozím sýrem, ořechy a medem, domácí pečivo,
2) mrkvová polévka se slaninovými chipsy,
3) krémová omáčka s kuřecím masem a domácím knedlíkem,
4) čokoládový cheesecake.

Úterní večer bude patřit organizátorovi Michalovi. Pracuje jako barman a organizátor cateringu. Michal žije se svou přítelkyní a spolubydlícím. Do budoucna plánují samostatné bydlení a založení rodiny. Tuto soutěž bere jako výzvu, aby dokázal svému okolí a sobě, že umí vařit. Má rád pikantní a kořeněná jídla. Česnek by podle Michala neměl chybět v žádném pokrmu. Má rád pikantní nudličky na zelenině, lasagne, pizzu a bramborové placky. Bude přesně takové jídlo na stole soutěžním? A jak jeho menu hosté ocení? Podávat se bude:
1) variace finger food,
2) brokolicový krém a domácí pečivo,
3) kuřecí prso supreme s gratinovaným bramborem,
4) limetkový cheesecake.

Středeční hostitel, student Petr, se do Prostřeno! přihlásil na popud kamarádky. Je studentem vyšší odborné školy v Ostravě a zároveň si přivydělává při studiu prací v kavárně. V současné době je jeho nejvyšším dosaženým vzděláním maturita. Rád přijímá výzvy a překonává své vlastní hranice. Věří, že pokud chce člověk poznat sám sebe, tak musí vystoupit ze své komfortní zóny. Pokud by vyhrál, tak by peníze odložil na další vzdělání – nyní získá titul DiS., a rád by si dodělal poté bakalářský titul. Jako zábavu si pro své hosty připraví alternativní způsob přípravy kávy a coffee tasting. Rád připravuje sladká jídla, jako jsou palačinky. Často vaří z kuřecího masa a má rád zelí. Mezi jeho oblíbená jídla patří svíčková na smetaně. Má rád vše a nebrání se tomu ochutnat něco nového. Jaké bude jeho menu:
1) lehký salátek s uzeným lososem a domácí pečivo,
2) francouzský zeleninový krém,
3) tagliatelle se smetanovou omáčkou, špenátem a kuřecím masem,
4) panna cotta s ovocem.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Marcela. Je svobodná a bezdětná. Do pořadu ji přihlásila její dobrá kamarádka, která si o ní myslí, že umí dobře vařit. U této kamarádky bude také vařit. Pokud by vyhrála, použila by peníze na nákup nového auta. Ráda připravuje klasická česká jídla a italskou kuchyni. Má ráda vše – není v jídle moc vybíravá. Těší se na zábavu, legraci, nové lidi i nové recepty. Co bude podávat ona? Jak hosté zhodnotí její menu?
1) pomazánka z kuřecího masa, domácí bageta,
2) hráškový krém se slaninou a česnekovými krutony,
3) vepřová panenka s pepřovou omáčkou a šťouchanými brambory,
4) nepečený tvarohový dort.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí maminka na mateřské dovolené Jana. Vystudovala střední oděvní školu v Novém Jičíně, kterou zakončila maturitní zkouškou. Poté pokračovala ve studiu germanistiky na Ostravské univerzitě, které zakončila bakalářskou zkouškou. Před narozením dětí pracovala jako referent zákaznického servisu pro německy mluvící trh. Ráda připravuje česká jídla. Má ráda skoro vše – není moc vybíravá. Jídlo pro ni musí hlavně dobře vypadat. Mezi její oblíbená jídla patří segedínský guláš od tchyně a vdolečky od maminky. Co se u ní tedy objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující:
1) kváskový chléb se škvarkovou pomazánkou,
2) hovězí vývar s celestýnskými nudlemi,
3) hovězí maso na kořenové zelenině a víně s petrželovými noky,
4) mrkvové řezy.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!