Připravujeme Prostřeno! z Olomouckého kraje

Tento týden bude opravdu napínavý. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů se sejdou účastnice z kraje Olomouckého. A některé z nich nebudou před kamerou pořadu Prostřeno poprvé. Mají výhodu? A jak jim jejich snažení půjde o ruky?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jedna z účastnic, která v Prostřeno slaví premiéru, má pocit, že jde o vtip, že není možné, aby se u plotny v jednom týdnu sešlo tolik těch, kdo si chtějí užít opáčko. Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí.

Prostřeno! tohoto týdne bude plné výzev i překvapení. Sledujte ho každý všední den v 17:50 a dozvíte se víc. Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví Renata. Do pořadu ji přihlásil její bratr Jaroslav Mičo – jde o sázku o 5 litrů slivovice, který z nich získá v Prostřeno více bodů. Pokud by vyhrála, tak by část peněz použila na rozdělanou práci v domě a část by dostal vnuk. Tato jídla si vybrala, protože její rodině chutnají a Renata věří, že ho zvládne. Jako zábavu Renata připravila návštěvu hvězdárny. Podaří se jí bratra porazit? Podávat se bude:
1) salátek,
2) nudlová polévka,
3) kančí kýta na víně,
4) harlekýn.

Úterní večer bude patřit Lence. Do pořadu ji přihlásila její dcera. Jako zábavu si pro své hosty připraví nakládání sýrů. Menu sestavila z jídel, která chutnají jí i její rodině. Sama o sobě tvrdí, že je pracovitá, milá, kreativní, tvořivá a pečlivá. Mezi její koníčky patří malování, jízda na kole, výlety do přírody a vaření. Při vaření relaxuje a odpočívá. Ráda připravuje palačinky, peče Honzovy buchty a vaří svíčkovou. Bude podávat:
1) šunkové rolky s křenovou pěnou, salátek z cherry rajčátek a ledového salátu, pečivo,
2) kuřecí vývar s játrovými knedlíčky, fritátové nudle,
3) vepřový závitek plněný anglickou slaninou a nivou, pečená zelenina s bramborami a česnekový dip,
4) Kardinálův řez.

Středeční hostitelka Zuzana tvrdí, že má skvělý život. Pokud by vyhrála, tak by výhru procestovala. Jako zábavu si připraví návštěvu hradu Šternberk – možnost převlečení do dobových kostýmů a prohlídku kuchyně – posezení v kuchyni, malování perníků a ochutnávka kávy z pražírny (a bude tam i dezert). Jídla si vybrala podle sezony a také chtěla připravit lokální suroviny, které budou trochu netradičně podané. Servírovat se bude: 1) kachní foie gras s karamelizovanými jablky a domácí brioškou,
2) chřestová polévka se zakysanou smetanou a koriandrovým pestem,
3) kapoun na červeném víně s rattatouille,
4) větrníček s limetkovým krémem a malinami.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Lucie. Vždy ji lákalo si to vyzkoušet na vlastní kůži a zkusit výzvu, jestli vše zvládne. Další motivací je pro ni i finanční odměna, protože je studentka. Pokud by vyhrála, tak by jela na dovolenou a udělala pořádnou oslavu. Tato jídla si vybrala, protože věří, že s nimi má šanci na výhru. Jako zábavu si pro své hosty připraví ochutnávku vín s poznávačkou. K vaření má pozitivní vztah od doby, co ochutnala jídlo v menze. Podávat se budou tato jídla:
1) domácí tatarák z uzeného lososa s topinkou,
2) dýňová polévka,
3) pečené ražniči, domácí brambory,
4) číský dort.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Irena. V pořadu účinkovala už v roce 2018 a natáčení ji hodně bavilo, poznala nové lidi, štáb a vše bylo moc fajn, a tak to chtěla zažít ještě jednou. Pokud by vyhrála, tak by chtěla vzít příští rok děti na dovolenou k moři. Jako zábavu si připraví vystoupení dcery jejího přítele, který zahraje na kytaru a bude zpívat. Tato jídla si vybrala, protože si myslí, že by mohla chutnat hostům a sama je má ráda. Podávat se budou tyto chody:
1) tvarůžková pomazánka, domácí pečivo,
2) cuketová polévka s opečenými krutony,
3) hovězí po burgundsku, šťouchané brambory,
4) mrkvový dort.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama