Připravujeme Prostřeno! z Pardubického kraje!

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava křupavého elementu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Jan. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na nákup věcí pro děti a na vybavení bytu. Povede se mu menu připravit před kamerou na jedničku a zaujmout hosty? A kolik bodů mu po zásluze nadělí? Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) topinky s raraší směsí sypané plísňovým sýrem,
2) po čertech dobrá polévka,
3) lasagne pana Lucifera,
4) závin Luciferovy babičky.

Úterní večer bude patřit Pavlovi. Chce si to vyzkoušet ještě jednou, získat další zkušenosti a poznat nové přátele. Pokud by vyhrál, tak by peníze věnoval dětem a jeli by všichni na společnou dovolenou. Jako zábavu si pro své hosty připraví hudební vystoupení. Pavel si vybral toto menu, protože věří, že by s ním mohl zvítězit. Má rád tato jídla a umí je dobře připravit. Jak se mu bude dařit? Na talířích se objeví:
1) domácí bagetka, míchaný zeleninový salát provoněný anglickou slaninou,
2) francouzská cibulačka s bagetkou a sýrem,
3) vepřová panenka plněná sušenými rajčaty v bylinkové krustě, batátovo-bramborové pyré,
4) čokoládová kostka.

Středeční hostitelka Irena provozuje muzeum a stará se o děti v pěstounské péči. Je rozvedená a má dvě dospělé děti. Je babičkou jednoho vnoučete a dvě děti má v pěstounské péči (Petru, 18 let, a Denisu, 15 let). Irena účinkovala v pořadu v roce 2015. Ráda si to zkusí ještě jednou. Pokud by vyhrála, tak by si koupila kovový altánek. Jako zábavu si pro své hosty připraví focení v retro stylu. Tato jídla si vybrala, protože je má ráda. Bude to ovšem dostatečně vysoká laťka na vítězství? Podávat se bude:
1) prasátko pro štěstí,
2) kulajda… proč ne?,
3) trochu retra, kachna a zelí,
4) pudink máme rádi.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jaroslava. Do pořadu se přihlásila sama, protože je teď hodně doma, a popud jí k tomu dala její kamarádka. Má nyní dost času a ráda by si vyzkoušela něco neznámého a ochutnala nová jídla. Tato jídla si vybrala, protože by je měla zvládnout připravit v daném čase. Tyto pokrmy také hezky vypadají, pokud se vše povede. Podávat se bude:
1) slaninový džem s pečivem,
2) dýňová polévka s krutony,
3) vepřová panenka na bylinkách s jarním bramborovým salátem, sosík,
4) košíčky.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Sára. Do pořadu se přihlásila sama, protože si chce vyzkoušet, jaké to je vařit před televizní kamerou. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do snu stát se skvělou cukrářkou. Jako zábavu si pro své hosty připraví zdobení a plnění makronek, které si hosté odnesou domů jako dárek. A proč toto menu? Na začátku léta připravila pro přátele malé degustační menu a tato jídla jí schválili jako nejlepší volbu. Jak jí to u sporáku půjde? Podávat se bude:
1) oštěpek s meruňkovým chutney,
2) dýňová polévka,
3) burger s trhaným kachním masem, červeným zelím a domácí BBQ omáčkou,
4) hruška.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!