Připravujeme Prostřeno! z Plzeňského kraje

Prostřeno! se bude odehrávat v Plzeňském kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy v převaze.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Podaří se jedinému muži u plotny, Igorovi, dokázat, že muži jsou v kuchyni vládci? A kdo si nejlépe poradí s úkolem týdne, kterým bude pro tentokrát příprava tataráku? Kdo si představení v kuchyni užije, a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví kavárnice Nikola (28). Nikola se vyučila jako kadeřnice. Nyní má s manželem druhým rokem v pronájmu kavárnu v zámeckém parku zámku Kozel, kde dělá provozní. S manželem je od patnácti let – před dvěma lety měli svatbu. Společně mají dvě dcery – Kateřina 10 let a Barbora 6 let. Nejvíc času věnuje své rodině. Pořad Prostřeno! má ráda a pravidelně ho sleduje. Její rodina jí věří natolik, že ji přihlásila. Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví:
1) Rolky z toastového chleba s lososem,
2) česneková polévka s uzeným sýrem a krutony,
3) vepřová panenka v županu a pečené brambory,
4) nadýchaný citronový dort s malinovým pyré.

Úterní večer bude patřit cukrářce i řeznici v jednom – Tereze (28). Tereza se vyučila jako cukrářka. Po škole začala pracovat v řeznictví, kde pracuje jako zástupce vedoucí. Žije v rodinném domě s manželem a pejskem. Děti zatím nemají. Nejraději tráví čas s manželem, rodinou a přáteli. Ráda vaří a připravuje pro ně různé pohoštění. Baví ji společenské hry všeho druhu. Zaujme a získá body navíc i díky zábavě, kterou si pro hosty připravila? A jak bude její menu vypadat?
1) Kanapky s kachními prsíčky,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky,
3) hovězí na červeném víně, šťouchané brambory,
4) minidortík s ovocem.

Středeční hostitel Igor (49) vaření miluje. Jsou jeho um a praxe ale na výhru dostatečné? Igor se vyučil na středním odborné učilišti v oboru mechanik-opravář. Pracoval patnáct let v pekárně na Slovensku, odkud pochází. Asi před osmi lety se přestěhoval s rodinou do České republiky a pracuje jako jeřábník. Má celkem pět dětí – nejstarší dcera žije již sama. S manželkou jsou spolu 20. Pokud není v práci nebo s rodinou, tak si rád zajde do lesa na houby nebo na procházku. Dokáže zaujmout své soupeře, nebo jim jeho jídlo bude připadat příliš neobvyklé? Zaboduje, nebo propadne? Jak budou vnímat hosté to, co jim Igor připraví? Bude to:
1) Domácí chléb, brynzová a škvarková pomazánka,
2) kapustnica,
3) znojemská a karlovarský knedlík,
4) jablečník s kokosovou pěnou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Veronika (28). Vystudovala střední pedagogickou školu, kterou zakončila maturitou. Je svobodná a bezdětná. Doma jí dělají společnost tři čivavy. Celý život hrála profesionálně fotbal, po střední škole zkoušela VŠ zdravotnickou, ale nevyšlo to. Hned šla do práce a od té doby pracuje. Nějakou dobu žila v Praze, ale nyní je zpět v Plzni, již sedm let. Žije se svojí přítelkyní, se kterou jsou pět let. Jejím největším koníčkem od dětství je sport – závodně hrála fotbal za Plzeň. Ráda cestuje, poznává nová místa a jídla – s přítelkyní mají v oblibě gastroturistiku. Jak se na její kreace budou dívat ostatní soutěžící? Menu bude následující:
1) Bruschetta na čtyři způsoby,
2) tomatová polévka,
3) žebra Memphis se svěžím jablečným salátem,
4) čokoládový dortík.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Monika (49). Vystudovala střední odborné učiliště. Dříve pracovala jako prodavačka, ale poté se vypracovala, a už přes 15 let pracuje jako obchodní zástupce. Žije s manželem. Baví jí cestování, jízda na elektrokole, patchwork, ruční práce, pečení, vaření a zahrada. Do pořadu ji přihlásil její syn. Má šanci na výhru? Podávat se bude:
1) Caesar salát,
2) kaldoun,
3) pomalu pečená kachna, zelí, knedlík,
4) red velvet cupcakes s limetkovým krémem.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama