Připravujeme Prostřeno! z Plzeňského kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Jak to bude soutěžícím u plotny odsýpat? Zvládnou muži pohostit zkušené kuchařky, které navíc mají o vaření jasné představy? A jak si poradí soutěžící s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava šneků?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo se popasuje s tímto úkolem se ctí, a komu bude do jeho splnění několik hlemýždích kroků chybět? Zakomponují ho do menu nenápadně, nebo bude do očí bijící hned na první pohled? Tři muži a dvě ženy předvedou, kdo zvládne neočekávané situace, kdo si jede podle svých pravidel a úkolem se rozhodit nenechá. Třeba tak, že na něj přestane myslet – a zkrátka jej nevypracuje. Kdo jej oproti tomu vymazlí k dokonalosti?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví podnikatel Michal. Ten se do pořadu přihlásil sám, protože rád vaří. Pokud by vyhrál, tak by věnoval kyslíkový generátor a ionizátor do domova seniorů. Jako zábavu si pro své hosty připraví vystoupení své kapely. Menu poskládal z jídel, která považuje za zdravá a chutná. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a nikdy je neviděl? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) domácí chléb s pomazánkou,
2) hovězí vývar se zeleninou,
3) pečená krůtí prsa na víně s rozmarýnem,
4) tvarohový dezert s ovocem.

Úterní večer bude patřit Janovi. Ten pracuje jako technik přenosových sítí. Je svobodný, má jedno dítě. Do pořadu se přihlásil sám, ale můžou za to jeho kamarádi, kteří ho vyhecovali. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na dovolenou. Jan o sobě tvrdí, že je klidný a pohodový, vaří rád, pokud to čas dovolí, a mezi jeho oblíbená jídla patří kachna a řízek. Ovšem ani jedno z toho servírovat nebude. Naopak připraví zajímavé mezinárodní menu. Na co se tedy mohou v úterý jeho hosté těšit? Podávat se bude toto menu:
1) cibulové kroužky, domácí majonéza,
2) hovězí polévka, játrové noky, domácí nudle,
3) filet mignon, gratinované brambory, houbová omáčka, hráškový lusk,
4) Pavlova dort.

Středeční hostitel, vývojář Vít, si myslí, že je šťastný mladý muž. Jeho život je teď hodně ovlivněný pandemií, přesto zůstává optimistou. Výhledově má plány na založení rodiny. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně, které doma říkal, že to vše také zvládne. Přítelkyně nelenila a vyplnila za Víta přihlášku. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na dovolenou a jako investici. Splní si plány a bude servírovat vítězné menu? Jeho hosté se mohou těšit na následující:
1) tatarák z lososa,
2) minestrone,
3) telecí koleno se šafránovým rizotem,
4) tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, prodavačka Kamila. Na děti je sama – otcové obou dcer jsou ve vězení. Do pořadu se přihlásila sama, protože by chtěla všem ukázat, že umí vařit. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na dovolenou s dětmi. Menu poskládala z pokrmů, které patří mezi její nejoblíbenější. Co svým hostům bude podávat?
1) topinka s mozzarelou a karamelizovanou cibulkou,
2) kulajda,
3) řízek se salátem,
4) ovocný pohár.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí maminka na mateřské Kateřina. Žije s přítelem a jejich dcerou Leilou, které byl v říjnu jeden rok. Kateřinin život se točí kolem dcery a péče o domácnost. Někdy chodí na brigádu ke své sestře do kavárny – Kateřinu do pořadu přihlásila právě ona. Peníze by Kateřina investovala do rekonstrukce domu nebo by jela s rodinou na dovolenou. Menu sestavila z jídel, která má ráda a chutnají jí. Navíc je má vyzkoušená. Co se tedy objeví na talíři? Podávat se bude následující:
1) bagetka s pečenou paprikou, rajčetem a mozzarellou,
2) drůbeží kaldoun s masovými knedlíčky,
3) hovězí steak sous-vide, šťouchaný brambor, zelené fazolky se slaninou,
4) citronový krém s drobenkou.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama