Připravujeme Prostřeno! z Plzeňského kraje!

V tomto týdnu se u stolu sejdou dva muži a tři ženy. Jak se jim bude dařit, budou kout pikle, nebo se rozhodnou světu ukázat, že vařit se dá s noblesou? Bez intrik a taktizování? Jak si každý ze soutěžících poradí s úkolem týdne, kterým je příprava muffinu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Zapracovat se takový úkol do menu dá, nebo ne? Kdo jako první pozná, že se jedná o úkol týdne, a tedy něco navíc? Prostřeno! v tomto týdnu bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. Ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Kdo bude největším taktikem u stolu?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ivan. Pracoval jako pizzař. Nyní se živí jako řidič z povolání. Ivan žije s přítelkyní, se kterou tvoří pár už deset let. Společně mají tři děti. Do pořadu se nepřihlásil sám, ale přihlásila ho jeho přítelkyně. Může mít s následujícím menu smělé plány? Podávat se bude:
1) Bryndzová pomazánka,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky,
3) pečená plec, bramborový knedlík, červené zelí,
4) smetanový dort.

Úterní večer bude patřit Markovi. Pracoval jako svářeč a také vyvážel dřevo z lesa. Nyní pracuje jako seřizovač strojů. Má přítelkyni Zuzanu a dvě děti – syn Matyáš 6 let a dcera Beáta 3 měsíce. Do pořadu ho přihlásila přítelkyně, protože si myslí, že Marek umí dobře vařit. Pokud by vyhrál, tak by chtěl přítelkyni splnit sen a zařídit jí svatbu podle jejích přání. V úterý se bude podávat toto menu:
1) Lososové rolky,
2) cibulačka,
3) hovězí po burgundsku,
4) tvarohové noky.

Středeční hostitelka Adriana miluje relax a odpočinek, dále hudbu, koně, vaření: ne nutně v tomto pořadí. Pracovala jako operátorka výroby a nyní se živí jako číšnice. Žije s přítelem, se kterým tvoří pár rok. Do pořadu ji přihlásila její sestra, která má ráda jídla, co Adriana připravuje. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na dovybavení bytu a na řidičský průkaz. Tato jídla vybírala společně s maminkou, která jí poradila. Co bude podávat, aby dosáhla na výhru? Těšit se hosté mohou na následující menu:
1) Princesa,
2) vepřový vývar z mletého masa,
3) americké brambory s křidýlky a stehýnky s česnekovým dipem,
4) tiramisu.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Hana. Pracovala na dráze jako skladník přepravy, na poště jako řidič aku vozíku a jako prodavačka. Nyní je v důchodu. Je svobodná a bezdětná. Do pořadu se přihlásila sama, protože účast považuje za výzvu a v jejím přemýšlení nad přihlášením ji podpořil kamarád. Pokud by vyhrála, tak by vzala sestru na dovolenou. Může si začít balit kufry? Podávat se budou tato jídla:
1) Tučňáček s plněným sýrem a domácí bagetkou,
2) kuřecí vývar s drobením,
3) vídeňská roštěná s rýží,
4) švédské řezy.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Eva. Brigádně pracovala v Salzburg Schokolate a jako brigádnice v Tescu. Žije se svojí maminkou Erikou. Do pořadu ji přihlásila právě ona a v Prostřeno! již účinkovala. Chce vědět, jak Eva uspěje s vařením u cizích lidí. Výhru by Eva použila na koupi skútru a na vybavení do pokoje. Eva vaří velmi ráda, nikdy by nesnědla tatarák. Takže jediná jistota je, že ten se na jejím menu neobjeví. Podávat se budou tyto chody:
1) Sýrová a krabí pomazánka,
2) kuřecí vývar s domácími nudlemi,
3) svíčková s domácím houskovým knedlíkem,
4) palačinky s teplým ovocem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama