Připravujeme Prostřeno! z Prahy

S příštím Prostřeno! se podíváme do Prahy a blízkého okolí. Úkolem týdne budou omelety, to by mohli hravě zvládnout i mladí muži. Ti budou v mírné přesile, pražský týden zahájí a ukončí dvě ženy.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Složení téhle nevšední party bude hodně pestré, místy až výstřední, také se bude měnit - hosté (samozřejmě i diváci) se mají opravdu na co těšit. Podávat se bude například i jídlo z popelnice nebo polotovary z prášku a konzerv. Nevěříte? Přesvědčte se na vlastní oči a dozvíte se, kdo nakonec vyhraje 60 000 korun a stane se hostitelem pražského týdne!

 

V pondělí se jako první k plotně postaví redaktorka a bývalá Playmate na mateřské dovolené Linda (31). Je vdaná a v osmém měsíci těhotenství. Hosty přivítá v bytě, který je vybaven nevšedním nábytkem. Linda připraví například lososa a jako zábavu si plánuje karty na věštění budoucnosti. U stolu se sejde opravdu pestrá skupina, které vévodí ajťák Karel. Pavel sice na večeři dorazí v obleku, ale v kapse má schovanou placatku, kterou neváhá použít. Co dalšího Lindino záhadné menu skrývá?
1) Bruschettu
2) Vývar z kolegyně s domácími nudlemi
3) Potravu z Asuánu na zeleném vlasci
4) Dezert à la Belinda.

 

V úterý se k plotně postaví gymnazista Amos (19). Ten se ve volném čase věnuje tzv. dumpster divingu neboli „popelnicovému potápění“. Lidé, kteří tuto bohulibou aktivitu pěstují, nechtějí nechat supermarkety vyhazovat ještě kvalitní jídlo či použitelné věci a pod rouškou noci podnikají nájezdy na kontejnery a jídlo dále zužitkují. Amos by rád s tímto svým koníčkem seznámil i své hosty, a tak se rozhodne polévku připravit z toho, co vyloví v popelnici. Ačkoliv zelenina, kterou použil, vypadala jako čerstvá, ne všichni pro to mají pochopení. Linda se polévky odmítne dotknout… I druhé menu zní zajímavě:
1) Italská klasika s překvapením od strýce
2) Přesahovka podle receptu chudého muže
3) Indopokrm
4) Vypečený dezert.

 

Středečním hostitelem bude podnikatel ve stavebnictví Pavel (26). Ten se do pořadu dostal na poslední chvíli jako náhradník za kamaráda, který se klání nakonec nemohl zúčastnit. A Pavel svou účast tak trochu i pojal. Nakoupit si nechal od kamaráda, chvíli na suroviny hleděl a pak se rozhodl pro jednodušší variantu – jídlo připraví z prášku a z konzerv. Vlastně bude jen ohřívat a lehce dochucovat. A je moc zvědavý, jestli to jeho soupeři poznají a hlavně, co tomu řeknou. Pavlův největší rival Karel přijde pozdě a ještě k tomu se žaludeční nevolností. Jak dlouho bude trvat, než Pavlovi rupnou nervy a Karla od stolu vyhodí? Uprostřed týdne na stole přistanou:
1) Chlebíčky
2) Hovězí vývar
3) Guláš
4) Palačinky.

 

Čtvrteční večeři uvaří ajťák Karel (28). Ten žije neobvyklým způsobem života. Doma má živou slepici, ve vaně rybičky a v noci spí v rakvi. Ačkoliv své neobvyklé lůžko zdůvodní problémy se zády, hosté pro to nemají moc pochopení. A aby toho nebylo málo, místo Lindy na večeři dorazí její manžel. Těhotné Lindě není dobře a musela k lékaři. Karel sice žije velmi nekonvenčně, ale v kuchyni docela jistě nestojí poprvé. S vařením si ví rady a nebýt provokací ze strany Viktora a Pavla, zůstal by v klidu. Jenomže zmínění pánové hostitele nenechají na pokoji… Karlovo menu:
1) Párty tyčinky
2) Francouzská cibulačka
3) Hovězí plátek, pepřová omáčka, gratinované brambory
4) Žemlovka od babičky.

 

Poslední večeři nachystá aktivní důchodkyně Jana (62). Ta je z této výbušné skupiny dost zaskočená, místy nevěří svým očím a v pátek doufá, že se jí podaří udržet pány v klidu. Linda znovu nepřijde, na večeři pošle opět manžela Viktora. Karel překvapí čistým oblečením, ve kterém na večeři dorazí. Jana ve finále nachystá poctivou domácí kuchyni v moderním kabátku a jen doufá, že dobré jídlo vykoná své:
1) Pozdrav z kuchyně - parmská šunka s melounem
2) Kuřecí vývar s masem a domácími nudlemi
3) Losos na bylinkách s pečeným bramborem
4) Sladký sen.

 

Během poslední večeře dojde ale i na závěreční vyříkávání a odhalení taktika. Na závěrečné poklice se dostaví i Linda. Komu se podaří příští týden zvítězit?

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!