Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

V Praze a Středočeském kraji se příště potkají a utkají tři ženy a dva muži, dva soutěžící od sebe dělí bez jednoho roku padesát let. Bude to pěkně pestrá pětka.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Úkol týdne je sezonní - masopustní specialita, protože tímto obdobím právě procházíme; Masopust trvá od Tří králů až do začátku postní doby, kterou toto bujaré období končí. Závěr masopustu je známý také jako bláznivé dny, ostatky, fašank, šibřinky, končiny. Jaké jídelníčky Pražáci a Středočeši plánují a čím se chtějí navzájem pobavit? A hlavně – kdo to celé vyhraje a stane se hostitelem týdne a výhercem krásných 60 tisíc korun? To uvidíte už příště! A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun nemusí vyhrát jen váš favorit, ale také vy!

Jako první se představí důchodkyně Matilda (67). Pracovala jako pomocná síla v kuchyni a v lahůdkářství, hodně času trávila doma se svými šesti dětmi, bohužel ani jedno z obou manželství jí nevyšlo. Pondělní hostitelka žije v rodinném domě, ale není sama: přízemí obývá její nejmladší dcera s rodinou, paní Matilda žije v patře s dospělým synem a hluchoněmou dcerou. A má již třináct vnoučat a pět pravnoučat! Rodina je pro ni vším, pro své blízké ráda a často vaří a ještě raději peče koláče, dorty a cukroví, dětem pomáhá s vnoučaty. Matilda sleduje Prostřeno! denně a sama je zvědavá, jak vše zvládne. Pondělní menu:
1) Těstovinový salát
2) Slepičí vývar s kuřecím drobením
3) Bramborové knedlíky plněné uzeným masem, orestovaná cibulka a zelí
4) Ovocný řez.

V úterý předvede, co u plotny dovede, nejmladší hostitel, student třetího ročníku grafické školy Daniel (18). Nejmladšího amatérského kuchaře dělí od včerejší hostitelky skoro padesát let. Dan zatím žije s rodinou, ale rád by se brzy osamostatnil. Babička druhého hostitele je velkou fanynkou pořadu Prostřeno! a vnuk by ji rád potěšil. Bohužel doma vařit nemůže, tak najde azyl u své kamarádky, ostatně kamarádi ho do pořadu přihlásili. Prý dobře vaří, i když je vegetarián. Dá si Daniel rybí maso? Jaké bude jeho úterní menu pro umírněné vegetariány?
1) Krevety
2) Avokádový salát
3) Losos s rýží
4) Ovoce s čokoládou.

Středa patří vyučené servírce a dnes pradleně Sandře (31). Třetí hostitelka je vdanou maminkou osmileté dcery a rodina žije v novém domě, kam se přestěhovala teprve před rokem. Sandra se do pořadu přihlásila sama, spíš ze zvědavosti, protože ráda vaří a chce poměřit vlastní síly s dalšími soutěžícími, i když na výhru se moc necítí. Sandřino středeční menu patří spíš do české klasické kuchyně, kterou vaří hostitelka nejradši:
1) Salát s hruškami, ořechy a nivou
2) Hovězí vývar
3) Hovězí na smetaně, karlovarský knedlík
4) Dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, káva nebo čaj.

Ve čtvrtek se představí reprodukční grafik Radek (31). Čtvrtý hostitel pracuje v pražské tiskárně , je svobodný, bezdětný a žije se spolubydlící ve 2+1. Prý je introvert, který se v dobré a příjemné společnosti mění na extroverta. Radek s nadsázkou říká, že se zajímá „o ženy, víno a zpěv“. Také má rád sport, cestování, přírodu a hory. Do pořadu ho přihlásili kamarádi, protože vědí, že Radek rád vaří, i když na druhou stranu moc času v kuchyni zatím nestrávil. Sám by se k účasti nikdy neodhodlal a jako vítěz se nevidí. Na jídelníčku bude zelenina, hrušky i zvěřina: Čtvrteční menu:
1) Brokolicové koule
2) Dýňový krém
3) Dančí medailonky
4) Gratinované hrušky.

Páteční finále má na svých bedrech vdaná maminka na rodičovské dovolené Eliška (29). Poslední hostitelka vystudovala obchodní akademii, pracovala v energetické společnosti a návštěvu pozve do prostorného podkrovního bytu. Eliška vede spokojený a šťastný rodinný život a do pořadu se přihlásila sama, i když to byl spíš nápad jejích rodičů. Elišku vaření baví a upřednostňuje lehkou kuchyni. Jejím velkým koníčkem je focení a tvorba zdravých receptů, o kterých píše na sociálních sítích. Menu poslední večeře:
1) Slaný koláč
2) Krémová polévka s krutony
3) Vepřová panenka pečená v troubě se zeleninovou přílohou
4) Mini Pavlova.

Jak to v srdci Čech dopadne? Vyhraje dobré jídlo, nebo taktika či jiné pohnutky? Sledujte Prostřeno! i příště, protože napínavé to bude až do konce!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama