Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Příští Prostřeno! zůstává v Praze a Středočeském kraji, kde se u stolu sejdou tři ženy a dva muži, kteří se budou opět ucházet o krásnou výhru šedesáti tisíc korun a titul hostitele týdne.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Půjde o mladou a střední generaci, jídelníčky budou tradiční i moderní, pestré. Zajímavé je, že se na stole objeví také zvěřina. A co bude dalším úkolem týdne? Preclíky! Vyláme si na nich někdo zuby? A kdo si v srdci Čech povede nejlépe? To teprve uvidíte! Sledujte Prostřeno! i příště a nezapomeňte hlasovat!

V pondělí se jako první představí cukrářka Dominika (23). Po studiu střední gastronomické a hotelové školy jela na zkušenou do Anglie a před měsícem se vrátila, aby nastoupila jako hlavní cukrářka v jedné restauraci. Dominika žije v bytě 2+1 v Praze s přítelem, se kterým byla i v cizině, děti zatím nemají a neplánují. Práce je pro Dominiku koníčkem, do pořadu ji přihlásil přítel, protože věří jejímu kulinářskému talentu. Pondělní menu je spíš tradiční:
1) Pomazánka s pečivem
2) Zeleninová polévka
3) Staročeský hovězí guláš s houskovým knedlíkem
4) Buchtičky s vanilkovým krémem.

V úterý se podíváme do Uhříněvsi, kde žije vrstevnice včerejší hostitelky, mladá maminka Karolína (23). Druhá hostitelka je momentálně na mateřské dovolené s dvacetiměsíční Emičkou a tráví s dcerkou téměř veškerý čas. Karolína vystudovala obchodní akademii a žije s přítelem Lukášem. Do pořadu ji přihlásil bratr, který si myslí, že sestra umí dobře vařit. Přesvědčí o tom mladá hostitelka také své soupeře? A jak uspěje se svou únikovou hrou? I druhé menu čerpá z české gastronomie:
1) Mini bramboráčky s kuřecím masem a salátem
2) Hovězí vývar s domácími nudlemi
3) Vepřové kostky na divoko, šťouchaný brambor
4) Krtkův dort.

Prvnímu amatérskému kuchaři patří středa. Adrian (25) vystudoval střední školu, obor pozemní stavitelství. Pracuje jako specialista odbytu ve stavebninách. Třetí hostitel je rok a půl zadaný, bezdětný a žije v malém bytě na Smíchově. Do pořadu se chtěl přihlásit už delší dobu, ale sám by na to nenašel odvahu. Nakonec to vzali do rukou kamarádi. Adrian vaří již od dětství, kdy pomáhal mamince v kuchyni. Vaření je jeho velký koníček a o tom, že si u sporáku věří, svědčí i jeho moderní soutěžní menu:
1) Variace bruschett
2) Pórková krémová polévka
3) Domácí pasta s kachním ragú
4) Čokoládová panna cotta s ovocem

Ve čtvrtek dveře svého kolínského mezonetového bytu otevře další maminka na mateřské dovolené. Eva (35) je vystudovaná zlatnice a klenotnice, pracovala také jako chůva, prodavačka ve zlatnictví nebo barmanka v kasinu. Paní Eva je vdaná, pečuje o dvouletého Huga, do pořadu ji přihlásil manžel. Peníze z případné výhry by použila na koupi nového kola. Jak uspěje tato spokojená kreativní žena se svou bláznivou zábavou a s kohoutím vývarem? Čtvrteční menu:
1) Kuřecí paštika s mandlemi a brusinkami, bagetka
2) Kohoutí vývar s nudlemi
3) Steak z vepřové krkovičky, cibulové brambůrky, pepřová omáčka
4) Banana Chimi s vanilkovou zmrzlinou.

Finále patří nejstaršímu hostiteli, podlaháři Davidovi (47). Druhý muž pražsko-středočeské partičky má chlapské koníčky a miluje přírodu. David žije s přítelkyní a jejím synem v rodinném domě na venkově. Posledního hostitele do pořadu přihlásil kamarád. David je rybář a nimrod, bude se střílet ze vzduchovky, zvěřinové i rybí bude též menu poslední soutěžní večeře. Najde se někdo, komu divočina a ryby nevoní? Páteční menu:
1) Pečená treska
2) Bažantí vývar s kapáním
3) Daňčí svíčková s domácím knedlíčkem
4) Domácí zmrzlina.

A kdo to v Praze a Středočeském kraji celé vyhraje? Zvítězí chutné jídlo, dobrá zábava, nebo jiné pohnutky? Sledujte Prostřeno! i příště a dozvíte se to!

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama