Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Prostřeno! tentokrát opanují ženy. Tedy budou tři – na dva muže.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Bude mít někdo ze soutěžících problém s úkolem týdne, kterým je tentokrát zařazení tvarohu do menu tak, aby jej nikdo neodhalil? A půjde to vůbec v případě mexické kuchyně? Kdo si představení v kuchyni užije, a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví youtuber Egor (28). S americkou maturitou pracoval v Apple, nyní pracuje v prodejně hodinek. Rád vaří pro svou přítelkyni, a když má volnou chvíli, věnuje se svému YouTube kanálu. Jeho menu bude z části ruské, z části mezinárodní. Má takové menu šanci na úspěch? Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví: 1) Plněné bramborové slupky,
2) sýrová polévka,
3) buritto s hovězím masem,
4) ruský dezert Brambora.

Úterní večer bude patřit řemeslníkovi Josefovi (56). Do pořadu se přihlásil sám, protože rád Prostřeno! sleduje a chtěl by si vyzkoušet něco nového. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na zařízení bytu a polovinu by dal na charitu na nemocné děti. Proto se rozhodl uvařit a vsadit na klasické české dobroty, které by mu mohly přinést štěstí. A jak bude tedy jeho soutěžní menu vypadat?
1) Bramboráčky s kuřecí směsí,
2) knedlíčková polévka,
3) knedlo, vepřo, zelo,
4) ovocný pohár.

Středeční hostitelka Kaya (16) se rozhodla přiblížit chutě Mexika Středoevropanům. Do pořadu ji přihlásila maminka, která je přesvědčená o tom, že Kaya vaří výborně. Kdyby se jí podařilo vyhrát, peníze by si schovala na autoškolu. Má ve svém věku a s poměrně exotickým menu šanci na výhru? A co Kaya svým hostům vlastně připraví?
1) Guacamole s tortilla chipsy,
2) krémová kukuřicová polévka,
3) hovězí enchiladas,
4) dort tres leches.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, kosmetička Petra (37). Do pořadu se přihlásila sama, a to ze zvědavosti. Pokud by vyhrála, tak by peníze přidala na koupi nového auta. Sama o sobě tvrdí, že je kritická, ale také veselá a přátelská. Bude tedy u stolu spíš kritizovat, nebo chválit? A hlavně, co na její luxusní menu řeknou ostatní? Je drahé maso lístkem k plné pokličce? Bude soutěžícím její jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) Hovězí carpaccio s domácím pestem, parmezánem a rozpečenou česnekovou bagetkou, 2) hráškový krém se slaninovým chipsem a lisovaným krutonem,
3) Okonomyiaki s Katsoubushi, hovězí svíčkovou Wagyu a tygřími krevetami,
4) skotské lívance s karamelizovanými banány.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Lenka (37). Vyučila se v oboru kuchař-číšník, ale této práci se nevěnuje, je pokladní. Je snílkem se smyslem pro humor a nejvíc ze všeho miluje své psí mazlíčky. Baví ji kutilství a peníze z výhry by se hodily na nové auto. Povede se jí zaujmout svým s láskou připraveným menu? Podávat se budou tyto chody:
1) Letní salátek s plísňovým sýrem,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi a játrovými knedlíčky,
3) maso dvou chutí s dušeným bramborem a cibulkou,
4) nakládané jahody s mascarpone.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama