Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Tři ženy a dva muži budou bojovat o čest hostitele a výhru k tomu. Komu se zadaří a s jakým menu? Navíc se v soutěžním kole sejdou dva teenageři. Komu to půjde líp – a není věk na překážku?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Budou ostatní hodnotit opravdu jen schopnosti v kuchyni, nebo i další aspekty, jako je například právě věk? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava luštěninových těstovin?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví podnikatelka Tereza. Je rozvedená a má dvě děti (5 a 7 let), které momentálně bydlí s bývalým manželem a mají střídavou péči. Do pořadu se přihlásila sama, protože miluje jídlo a vaření. Ráda to všem předvede ve svůj hostitelský den. Snaží se být vždy pozitivní a usměvavá, otázkou je, jestli jí smích nedojde nad sporákem. Trefí se svým menu do chutí lidí, které nezná a které nikdy neviděla? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat následující menu:
1) Zapékaná cherry rajčátka s lososem,
2) Terky instantní fitness polévka,
3) medové překvapení,
4) domácí zmrzlina.

Úterní večer bude patřit Lukášovi. Ten pracuje jako specialista v mediální agentuře. Vystudoval management na Vysoké škole ekonomické v Praze, kde získal titul inženýr. V současné chvíli je nezadaný. Do soutěže ho přihlásil jeho kolega, který o něm ví, že je pro něj vaření velkou vášní. Miluje česká jídla, ale všechna jídla z jeho menu rozhodně typicky česká nebudou. A podaří se mu splnit vše, co si předsevzal? A jak jeho menu hosté ocení? Podávat se bude:
1) Škvarková pomazánka s domácí bagetou,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi,
3) hovězí na víně s bramborovými noky opečenými na oříškovém másle,
4) kynutá kobliha se slaným karamelem a pistáciemi.

Středeční hostitel, student Petr, se do Prostřeno! přihlásil na popud maminky. Studuje na Gastronomické a hotelové škole v Braníku, je ve třetím ročníku. Žije s maminkou a mladším bratrem Štěpánem. Sám o sobě tvrdí, že je upovídaný, pohodový, hodný a nekonfliktní. Velmi rád vaří a věnuje se judu. Velmi se těší na nové zkušenosti a na to, že se u dalších hostitelů dobře nají. Co bude podávat ve svůj den? Hosté se mohou těšit na velké dobroty. Menu se skládá z těchto pokrmů:
1) Redmy,
2) cuketová polévka,
3) zvěřinový steak se šťouchanými bramborami a sýrový přeliv,
4) ovocný sen.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Veronika. Do pořadu se přihlásila sama, protože ráda zkouší nové věci, nudí se doma v karanténě a chtěla by něco zažít. Pokud by vyhrála, tak by peníze využila na cestování a zbytek by si spořila a použila by, až se za pár let osamostatní. Jak hosté zhodnotí to, co jim bude podávat?
1) Suchozemská mušle,
2) cuketová krémová polévka,
3) opilé kuře s tortillou a rýží,
4) Pavlova.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Jana. Spolupracuje s manželem ve firmě, která vyrábí a prodává repliky středověkých zbraní a zbrojí, doplňků ke kostýmům. Pokud s manželem necestují, tak se Jana věnuje domácnosti. Je vdaná třináct let a mají dvojčata. Do pořadu se přihlásila sama, protože by ráda hostům představila židovskou kuchyni, která je u nich doma velmi oblíbená, a v Česku poměrně málo známá. Co se tedy objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující:
1) Tortilla plněná žampióny Portobello a la pekingská kachna,
2) polévka s macesovými knedlíčky,
3) šábesová bašta rabína Benjamina,
4) Hamantaschen.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!