Připravujeme Prostřeno! z Prahy a středních Čech

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své kuchařské umění dva muži a tři ženy. A bude na co se dívat. U prostřených stolů vyzkoušíme a ochutnáme recepty světové i domácí kuchyně, kromě toho zajímavý úkol týdne, kterým jsou tentokrát krekry. Tedy dobrota, která se dá stejně tak odbýt jako vymazlit. Jak se jí kdo chopí a kolik bodů za ni padne?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se takové zadání podaří zakomponovat hostiteli do menu, aniž by ostatní poznali, že se jedná o něco navíc? Všem soutěžícím jde o jediné. Pohostit, neztratit kuchařskou čest a ideálně také vyhrát.

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Ahmed. Rodinu nemá a žije sám. Tvrdí, že v minulosti nežil vždy tak, jak by se mělo žít a osud ho za ti potrestal. V loňském roce v únoru dostal novou šanci a začal znovu. Díky nemoci byl dva měsíce v kómatu a doslova utekl hrobaři z lopaty. Jeho menu bude překvapivé. Podávat se bude:
1) Lehký salát,
2) brokolicový krém,
3) trojkombinace na srbský způsob, rýže,
4) tiramisu.

Úterní večer bude patřit Petrovi. Nyní má restauraci, kde pracuje jako číšník. Má manželku a dva syny. Do pořadu ho přihlásila kolegyně z práce. Pokud by vyhrál, pořídil by si vybavení do restaurace. Menu poskládal z jídel, která má rád a také proto si je vybral jako menu pro své hosty. Jak mu to půjde v kuchyni  a nedostane trestné body za to, že vaří profesionálně? Podávat se v jeho den bude:
1) Řepoví Napoleoni,
2) cibulačka,
3) lasagne,
4) mechový dort.

Středeční hostitelka Mariya už je babičkou. Hodně času tráví v práci, pokud má volno, tak uklízí, vaří a nakupuje. V létě si ráda zajde na koupaliště nebo jezdí na kole. Do pořadu se přihlásila sama, protože ho ráda sleduje a prožívá ho. Účast bere jako výzvu a ráda překvapí své hosty nějakou specialitou. Zatím není rozhodnutá, jak by naložila s výhrou. Tato jídla si vybrala, protože jsou chutná, zdravá a nezvyklá. Jako zábavu si pro své hosty připraví tanec s židlí. Podávat se bude toto menu:
1) Avokádová pomazánka s bagetou,
2) boršč,
3) kimberley,
4) čokoládový dort s čerstvým ovocem a želatinou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Petra. Nyní je v domácnosti. S manželem Kamilem má dceru Nikolu (15 let) a syna Kamila (11 let). Do pořadu se přihlásila sama, protože to bere jako novou zkušenost. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na vybavení domácnosti. Tato jídla si vybrala, protože by chtěla, aby její hosté měli možnost ochutnat romskou kuchyni. Co tedy bude podávat?
1) Cibulová bageta s holubky,
2) slepičí vývar s domácími nudlemi,
3) bramborové knedlíky s červeným zelím a kachní stehno,
4) piškotové řezy s mascarpone a ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Lucie. Pracovala jako školitelka. Nyní pracuje na pozici zástupce vedoucího směny ve firmě, který se zabývá tiskem, designem a polygrafií. Žije s přítelem, se kterým tvoří pár pět let. Do pořadu ji přihlásila její kamarádka. Pokud by vyhrála, tak by si peníze schovala. Tato jídla si připraví pro své hosty, protože je umí uvařit a doufá, že budou chutnat i jejím hostům. Podávat se bude toto menu:
1) Carpaccio z řepy,
2) hovězí vývar,
3) východní rýže s masem,
4) čokoládový dortík.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama