Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. A navzájem si nedarují vůbec nic.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je pokrm z česneku? Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje, a lze prominout, když se na stole objeví kulajda bez kopru?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví pracující studentka Anežka. Do pořadu ji přihlásily její kamarádky, protože vědí, že Anežka ráda vaří. K osmnáctým narozeninám dostala mixér a přihlášku do pořadu. Pokud by vyhrála, tak by část dala kamarádkám, které ji přihlásily, a část by si schovala pro sebe. Pochutná si na menu, které Anežka připraví, její návštěva? Na talíři se jim objeví:
1) paštika z kuřecích jater,
2) cuketová krémová polévka,
3) vepřové výpečky se špenátem,
4) mrkvový dort.

Úterní večer bude patřit Olze. Ta pracuje jako zdravotní sestra, přesto si najde čas na experimentování v kuchyni. Do pořadu se přihlásila sama, protože ji zajímalo, jak celé natáčení probíhá. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do domácnosti. A je toto menu tím, které jí peníze zajistí? To poznáte z reakcí hostů už v úterý. A co se bude podávat?
1) paštika z kuřecích jater s domácím chlebem,
2) dýňová polévka s krutony a semínky,
3) králík na víně s rozmarýnem, šťouchané brambory,
4) kefírová mňamka.

Středeční hostitel Jiří má rád legraci a miluje vaření. Pracuje jako malíř-dekoratér. Je dvakrát rozvedený a má přítelkyni. Z prvního manželství má dceru a jednoho vnuka. Žil patnáct let v USA, nyní je již deset let zpět. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně, protože rád vaří. Pokud by vyhrál, tak by vzal přítelkyni na dovolenou. Co Jiří svým hostům vlastně připraví? Bude to následující menu:
1) caesar salát s grilovanými veverkami,
2) krémová brokolicová polévka s knedlíčky z uzeného sýra, lehce posypaná parmazánem,

3) pečený králík na česneku nebo kuřecí stehna, hlávkové zelí zahuštěné jablkem a bramborou, karlovarský knedlík,
4) hruškový štrúdl.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, maminka na mateřské dovolené Kateřina. Žije s přítelem a dcerou Deniskou, které jsou dva roky. Do pořadu se přihlásila sama, protože si chtěla vyzkoušet, jaké to je. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na dovolenou. Jako zábavu si pro své hosty připraví shazování kuželů pomocí punčoch s míčkem. Kdo shodí nejvíc kuželů, tak vyhraje. Bude soutěžícím její jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) houbová bruschetta,
2) dýňová polévka,
3) hovězí líčka na víně s kaší,
4) tiramisu z mascarpone
.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Jan. Pracoval jako stavbyvedoucí, manažer stavebních zakázek a nyní podniká v oboru stavebnictví. Jan je podruhé rozvedený. Z prvního manželství má syna Jana (18 let) a z druhého manželství má dceru Natálii (12 let) a syna Šimona (5 let). Nyní žije s přítelkyní a dětmi. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně a Jan souhlasil, protože má rád výzvy a rád vaří. A proč si vybral své menu? Protože jej mají rádi. Podávat se budou tyto chody:
1) marinované plátky červené řepy se zapečeným toustem a kozím sýrem,
2) kulajda bez kopru „podle mé babičky“,
3) kuřecí prsa supreme na černém pivu, karamelizované zelí, domácí houskový knedlík,
4) tvarohovo-makový koláč s polevou z čerstvých švestek.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama