Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. Všichni se budou u stolu bavit, zjišťovat o sobě zajímavé věci a každý jednotlivě se bude snažit vyhrát. Někteří s mezinárodní kuchyní, jiní se svými oblíbenými jídly.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Také dojde na diskuze nad jednotlivými surovinami a jejich přípravou, v neposlední řadě i na rozbor toho, co se zjistilo při šmejdění. Jak tohle dopadne? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava dobroty z fazolí? A je rozdíl mezi fazolemi a fazolkami? Kdo ví… Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Bibiána. Vystudovala střední odbornou školu technickou – má maturitu i výuční list. Vystudovala obor grafik digitálních médii. Narodila se na Slovensku a posledních šest let žije v České republice. Přestěhovala se kvůli práci a umění. Po škole měla různé brigády, hlavně v gastronomii, a pracovala jako barmanka a servírka. Celá její rodina žije na východním Slovensku. V Praze žila dlouho sama a nyní má třetí rok přítele, se kterým i bydlí. Ještě před třemi lety neuměla ohřát ani čaj. Vše se změnilo ve chvíli, když poznala svého partnera. Vaření ji začalo bavit a dává do něj srdce. Jak snadné je trefit se do chutí neznámých lidí? To uvidíte už v pondělí, kdy se bude podávat:
1) Špargľa na lístkovom ceste,
2) kapustnice,
3) bryndzové pirohy,
4) ovocný pohár.

Úterní večer bude patřit Žanetě. Sama o sobě tvrdí, že je typický sangvinik. Je společenská, veselá, hlučná, aktivní, komunikativní a optimistická. Miluje život, který si i užívá. Je velmi soutěživá. Vaří moc ráda a baví ji zkoušet nové recepty. Vaří pravidelně, ráda hostí kamarády a zároveň se zajímá o zdravou stravu. Ráda připravuje lowcarbový styl stravování – eliminuje přijaté sacharidy a průmyslově zpracované potraviny. Vynechává přílohy a volí vhodnější, zdravější a stejně chutné náhrady. Má ráda vesměs vše, jen jí od dětství vadí syrová cibule, která jí dokáže pokazit chuť pomazánky nebo tataráku. V úterý se bude podávat:
1) Quiche se salátkem,
2) oranžová polévka,
3) butter chicken s naan plackami,
4) vafle.

Středeční hostitel Michael se rozhodl přijmout výzvu svých spolubydlících. Očekává, že bude mít zážitek na celý život, vaření ho baví, ale nesmí trvat moc dlouho. Rád si připravuje jídlo společně se svými spolubydlícími a rád se inspiruje u své babičky, které i pomáhá. Nejí řepu, nakládané okurky, paštiku a játra. Nemá rád pivo Staropramen. Mezi jeho oblíbená jídla patří lasagne. Svá jídla si vybral, protože chtěl připravit něco originálního, co zároveň zvládne. V Prostřeno! převládá podle něj velká stereotypnost pokrmů a on by rád udělal něco jiného. Ocení to jeho hosté? Těšit se mohou na následující:
1) Tortillové chipsy s domácími dipy,
2) rajčatový krém s drobením,
3) hamburger s batátovými hranolkami,
4) čokoládový banger.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jiří. Pokud by vyhrál, tak by dal peníze manželce. K vaření má velmi pozitivní vztah. Ovšem nikdy by nesnědl rybí polévku. Nyní doma nejčastěji připravují vietnamská jídla – má rád mangový salát, křehké kuře a závitky. Jako zábavu si pro své hosty připraví ukázku vaření piva. Menu poskládal z jídel, která má rád. Ovšem chutnat budou i hostům: Podávat se bude:
1) Sušené maso,
2) gravlax,
3) roastbeef,
4) makový cheesecake.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Karolína. Ta má středoškolské vzdělání s maturitou v oboru obchodník. Pracovala jako prodavačka, vedoucí prodejny s textilem a nyní je na mateřské dovolené. Do pořadu se přihlásila sama, aby zjistila, zda dokáže uvařit pro cizí lidi a řádně je pohostit. Doufá, že to zvládne tak, aby byla sama se sebou spokojená, a pokud budou spokojení i další, tak bude moc ráda. Vaření ji opravdu baví, ale musí mít pro koho vařit a dostat ty správné nápady. Bude mít přesně ten vítězný nápad i její menu? Podávat se bude:
1) Toustový košíček,
2) cizrnová polévka se smetanou,
3) pečená panenka s bramborovým knedlíkem, listový špenát,
4) šlehačkový dort s čokoládou.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama