Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

Ženy budou u stolu v tomto týdnu v mírné převaze. Dokážou se pánové i přesto prosadit? Všichni soutěžící se budou chtít blýsknout těmi nejoblíbenějšími rodinnými recepty, ale zapojí také trochu taktiku, protože všem jde o jediné. Hosty skvěle pohostit a odnést si výhru.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak si každý ze soutěžících poradí s úkolem týdne, kterým je zpracování banánu? Dá se takový úkol do menu nenápadně zapracovat, nebo ne? Kdo jako první pozná, že se jedná o úkol týdne, a tedy něco navíc? Celý tento týden bude nadmíru zajímavý, tak si ho nenechte ujít. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. Ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Kdo bude největším taktikem u stolu?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Isabela. Ta pracovala jako pomocná síla v kuchyni. Nejraději má asijská jídla. Menu sestavila ze svých oblíbených jídel. V životě se řídí mottem: „Chovej se k ostatním tak, jak chceš, aby se oni chovali k tobě.“ Do pořadu ji přihlásila dcera s neteří, a kdyby vyhrála, peníze by dala právě své nejbližší rodině. Vyjde jí to s tímto menu? Podávat se bude:
1) Avokádo plněné jablečným pyré,
2) zeleninová polévka s krůtími knedlíčky,
3) dva druhy masa ve vlastní šťávě, zeleninový salát, placky,
4) plněné bavorské koláče.

Úterní večer bude patřit Tobiasi Peterovi. Narodil se v Německu – má tátu Němce a máma je Češka. Má o dva roky mladšího bratra. Asi v sedmi letech se jen s mámou přestěhoval do Prahy. Během gymnázia byl rok studovat v Anglii, v Brightonu. Od sedmnácti let bydlí sám. V devatenácti letech se odstěhoval do Pasova, kde studuje. Studium je v Německu náročné a dlouhé. Kvůli covidu uvízl v Praze u mámy a od té doby je spíš v Praze. Zajímá ho, jak se mu bude vařit pod časovým tlakem. Podaří se mu zabodovat? Podávat se bude:
1) Tobíškův chlebíček,
2) tomatová polévka,
3) špagety 69,
4) focoso seduttore.

Středeční hostitelka Ernestýna o sobě tvrdí, že je aktivní člověk. Je ráda středem pozornosti, a proto také přijala výzvu a účastní se pořadu Prostřeno!. Sama by o sobě řekla, že je relativně hodná, ale neklidná. Celý týden bere jako výzvu. Ráda by potkala nové a fajn lidi a těší se na dobrou náladu. Chtěla by, aby dobrá nálada panovala celý týden. Jak si stihne poradit s úkolem týdne? Podávat se v její soutěžní den bude toto menu:
1) Slané věnečky s nivovým krémem a vlašskými ořechy,
2) mrkvový krém se zázvorem,
3) cuketové rizoto s lososem,
4) dort Harlekýn.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Martin. Kdyby vyhrál, určitě by peníze schoval pro dceru. Do pořadu se přihlásil sám, protože rád vaří a účast v soutěži je podle něj dobrá zkušenost. Rád připravuje nová jídla a klasická jídla v moderním stylu. Má rád vše – není v jídle vybíravý. Moc nemusí játra, ale sní asi vše z normálních surovin. Menu sestavil z jídel, která považuje za podzimní. V životě se řídí mottem: „Jdi si za svým.“ A co se bude podávat?
1) Plněné žampiony se sýrem, slaninou a domácím chlebem,
2) vývar, celestýnské nudle,
3) telecí líčka na víně, šťouchané brambory se slaninou a křepelčí hnízdo s liškami,
4) hruškový závin a maková zmrzlina s rozinkami.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Elena. Sama o sobě tvrdí, že je společenská, otevřená, pozitivní a má ráda věci připravené a zorganizované. Elena se těší na pozitivní emoce, novou inspiraci a poznání nových lidí, kultury a v neposlední řadě je její motivací výhra. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila k seberealizaci a vzdělání – ráda by si udělala nějaké kurzy. Nejraději připravuje korejská jídla a přiznává, že má ráda zeleninu a ovoce. V jídle je vybíravá, hlavně v mase. V životě se řídí mottem: „Být sama sebou.“ Povede se jí to? A co bude podávat?
1) Koktejlové krevety na toustu, samsa, mrkvový salát,
2) bramborová polévka,
3) chahohbili s bramborovou kaší,
4) smetannik se švestkami.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama