Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění dvě ženy a tři muži. Nebo jinak. Pěkně se u ploten prostřídají a seznámí nás nejen s mezinárodní, ale také typicky českou kuchyní. Jak se jim podaří do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava a zakomponování pokrmu z vajec?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout? Kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Petr. Pracuje jako cateringový manažer, do pořadu ho přihlásili kamarádi, protože si myslí, že umí dobře vařit. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na cestování. Jako zábavu si pro své hosty připraví gastronomický kvíz. Menu poskládal z jídel, která má rád. Na talíři se objeví:
1) Caesar salát s krevetami,
2) hráškový krém s krutony a slaninkou,
3) hovězí líčka na víně s žampiony, bramborová kaše,
4) čokoládový fondant s malinovým coulis.

Úterní večer bude patřit Karolíně. Karolína by byla jednou ráda mladou maminkou, ale na děti je ještě čas. Na pořad Prostřeno! se dívala už před deseti lety s babičkou, a vždy si tak říkaly, co by uvařily. Tak se teď přihlásila, aby si to mohla vyzkoušet na vlastní kůži. Pokud by vyhrála, tak by si asi zaplatila další rekvalifikační kurz týkající se jejího oboru a také by jela na dovolenou. Menu poskládala z jídel, která má ráda a jsou připravována z jejích oblíbených surovin. Budou ovšem chutnat i ostatním? Podávat se bude toto menu:
1) crostini,
2) polévka z pečené dýně,
3) tagliatelle s masovým ragú,
4) hruškový koláč s crème fraîche.

Středeční hostitel Jaroslav se považuje za workoholika. Do pořadu ho přihlásila jeho sestra – je to sázka. Jeho sestra Renata Seidlová už totiž v Prostřeno! účinkovala a s Jaroslavem soutěží, kdo získá víc bodů. Jaroslav už má zkušenosti s natáčením – účinkoval v pořadu Tajenka, Co na to Češi a Je to naše. Pokud by vyhrál, tak by peníze dal manželce. Podávat se budou následující chody:
1) pasta z pečeného vepřového masa, domácí chléb,
2) hovězí polévka se zeleninou a domácími nudlemi,
3) plumlovský řízek,
4) moravský frgál.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Adéla. Do pořadu se přihlásila sama, protože ráda vychází ze své komfortní zóny a překonává se. Připravit čtyřchodové menu pro cizí hosty jí přijde jako skvělá výzva. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na cestování a také by zainvestovala do rozšíření výbavy na pečení. Jako zábavu si připraví hádání částí Prahy podle obrázků, které namalovala její kamarádka z tábora. Své menu si vybrala, aby hosté a diváci měli možnost poznat kouzlo marocké kuchyně. Podávat se budou tyto speciality:
1) hummus se zeleninou a pomazánka z pečených paprik s pečivem,
2) marocká rajčatová polévka,
3) tajine s rýží a pita chléb,
4) skořicové šneky s polevou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Jan. V pořadu účinkoval v roce 2018 a pokazil dezert. Rád by si napravil reputaci a pokusil se získat výhru ještě jednou. Pokud by vyhrál, tak by jel s rodinou na dovolenou a nakoupil by, co potřebují. Jako zábavu si pro své hosty připravil malování na trička, která si pak odnesou domů jako dárek. Menu sestavil z ozkoušených jídel. Chvíli měl s kamarádem restauraci, kde obsluhoval, ale už ji nemá. Nyní je nezaměstnaný a občas chodí na brigády jako číšník. V pátek se u Jana bude podávat:
1) trio masových špízků,
2) slepičí vývar,
3) hovězí wagyu steak s bramborovými grenaille,
4) crème brûlée.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!