Připravujeme Prostřeno! z Prahy a Středočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění tři ženy a dva muži. Prostřeno! bude plné rodinných receptů, ale i receptů světoběžnických. Jak se ale soutěžícím povede do menu zakomponovat úkol týdne, kterým bude příprava něčeho na zobání a nenápadné zařazení téhož do menu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout? Kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Adéla. Do pořadu se přihlásila pro zábavu – přihlášku poslal její partner a Adéla to bere jako výzvu a možnost zažít něco nového. Mezi její koníčky patří turistika, sport a má ráda zvířata. Sama o sobě tvrdí, že má mírnou povahu a je přátelská a zábavná. Nejí mořské plody a nikdy by nesnědla ještě brouky ani červy. To tedy asi podávat nebude. A na co se mohou hosté těšit? Na talíři se objeví:
1) Vajíčková a avokádová pomazánka, domácí pečivo,
2) pórkový krém,
3) roštěná na víně,
4) ovocné potěšení.

Úterní večer bude patřit Tomášovi. Veškerý volný čas momentálně věnuje vzdělávání v cukrářském oboru a svým mazlíčkům. Rád se schází s přáteli. Zajímá se o esoteriku, duchovní stránku života a rád cestuje. S oblibou relaxuje při sezónní práci na zahrádce. Baví ho domácí práce a je příležitostný kutil. Do pořadu ho přihlásil jeho kamarád, který si myslí, že Tomáš dobře vaří a peče. Po škole pracoval krátkodobě jako číšník – celkově asi šest měsíců. Za léta nárazově získal mnoho zkušeností s přímým prodejem rozličných produktů a služeb nejrůznější formou. Tomáš se považuje za celoživotního podnikatele. Aktivně byl zapojen v rodinném podnikatelském prostředí od sedmi let. Co se bude podávat:
1) Thajský salát Som Tam,
2) Tom Kha Kai,
3) restované krevety na červeném a timut pepři s pomerančem,
4) thajské zeleninové curry s jasmínovou rýží,
5) exotic verrine.

Středeční hostitelka Petra je na mateřské dovolené. Dříve ráda jezdila na koních – i závodně. Nyní tráví nejvíc času s dětmi, chodí na procházky a jezdí na výlety do přírody. Nejvíc ji baví řízení dodávky – to je její slabost. Sama o sobě tvrdí, že je přátelská, obětavá, stydlivá, ale také cholerická. Vadí jí pomlouvační a závistiví lidé. Do pořadu jde zkusit štěstí podruhé. Poprvé nevyhrála, ale natáčení se jí líbilo. Účinkovala v roce 2017. Nyní by ráda poznala další nové lidi, ochutnala nová jídla a ráda by se pokusila vyvařit si výhru. Podávat se bude toto menu:
1) Houstičky s avokádovou pomazánkou,
2) hovězí vývar s játrovým drobením,
3) svíčková na smetaně, houskový knedlík,
4) harlekýn.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Michal. Je dvakrát šťastně rozvedený, má dvě děti – syn Ondřej a dcera Rozárka. Nyní si užívá staromládenecký život a vaření kávy. Tři měsíce bydlí sám a budu nové zítřky. Mezi jeho koníčky patří pong-pong, billiard, turistika, stolní hry a jeho práce. Sám o sobě tvrdí, že je kliďas a jen tak ho něco nerozhází. Má smysl pro humor. Poslední jeho žena tvrdila, že je flegmatik. Do pořadu se přihlásil sám, a to už podruhé. Považuje se za exhibicionistu a moc rád se zase ukáže v televizi. Před časem slíbil, že až bude mít kuchyň a bude moct uvařit, tak zase zkusí Prostřeno!. Minulé natáčení se mu moc líbilo a užil si ho. Co bude podávat?
1) Club sendvič a la Mates,
2) kuřecí vývar s máslovými butony,
3) Rambajsmanova pochoutka s jasmínovou rýží a fazolkami,
4) jahody se šlehačkou.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Dana. Vystudovala obor švadlena. Měla jako OSVČ dlouhou dobu obchod s textilem. Nyní se živí jako realitní makléřka. S manželem má tři děti, dále jedno vnouče a druhé je na cestě. Dana je třicet čtyři let šťastně vdaná. Všechen volný čas věnuje své rodině. Sama o sobě tvrdí, že je optimista. Do pořadu ji přihlásily její děti, i když ona říká, že vaří, jen když musí. A co bude podávat?
1) Domácí uzené s chlebem,
2) vývar se strouháním,
3) králík s bramborovým knedlíkem,
4) cuketová buchta.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!