Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Prostřeno! bude opět velmi zajímavé. Přinese tradiční i netradiční recepty. Převážně se ale bude jednat o evropskou kuchyni, kterou všichni dobře znají. Kdo si tentokrát sáhne na výhru a kdo si pro ni opravdu jde, takže možná dojde i na taktiku?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Komu se podaří pracovat také s úkolem týdne, kterým je tentokrát příprava pokrmu se strouhankou? Potvrdí se, že při vaření získávají plusové body rázné ženy, nebo naopak překvapí muži, kteří ohromí svým menu i výkonem? Kdo vsadí na jistotu a tradiční pokrmy a kdo bude experimentovat? A jaké pokrmy nejvíc zaujmou, o kterých se bude nejvíc debatovat? Dívejte se už od pondělí.

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Lucie. Celá její rodina je společenská, takže hodně času tráví s přáteli. Miluje přípravu oslav a pohoštění pro návštěvy. S manželem žijí hlavně pro děti, takže všechen čas přizpůsobí jim a jejich aktivitám a mají už i společné koníčky. Do pořadu ji přihlásila kamarádka Andy, pokud by vyhrála, jela by s rodinou na dovolenou, případně by peníze dala na rekonstrukci domu. Na jaká jídla se mohou hosté těšit? Na talíři se jim objeví:
1) paštika z husích jater s cibulovým chutney, domácí chléb,
2) vývarové fondue,
3) srnčí ragú na víně s pečenými bramborami,
4) dortík s chutí lesa.

Úterní večer bude patřit Michalovi. Je bezdětný a má přítelkyni. Do pořadu ho přihlásil jeho dlouholetý kamarád, ale neví, jestli za odměnu anebo za trest. Pokud by vyhrál, tak by část použil na jarní dobrodružství v Dolomitech a část by použil na cestu okolo Mont Blancu. Při sestavování menu vsadil na klasiku, kterou si je jistý. Jako zábavu si pro své hosty připraví kvíz. Rád vaří to, co mu chutná. Co se na talířích u sportovce a muže, který chce překonat sám sebe, objeví?
1) variace pomazánek na domácím pečivu,
2) hovězí vývar, domácí nudličky,
3) hovězí po burgundsku s karlovarským knedlíkem,
4) cheesecake.

Středeční hostitel Lukáš svým menu překvapí. Benjamínek skupiny má tři sourozence. A spolu s maminkou bydlí v penzionu, kde bude i vařit. Do pořadu přihlásil nejdřív majitele penzionu, kde žije, ale ten se zúčastnit nemohl. Lukáš nakonec výzvu přijal a jde do toho sám. S výhrou moc nepočítá, takže ani nepřemýšlel, co by s ní případně udělal. Jako zábavu si pro své hosty připraví práci s hlínou – tvoření z keramiky. Menu sestavil tak, aby byl přesvědčený, že zachutná všem. Co se bude podávat?
1) Grilovaný sýr, domácí chléb,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky a nudlemi,
3) kuřecí přírodní řízek, sýr, žampion, americký brambor, obloha,
4) piškotový dort za studena s jahodami.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Květa. Do pořadu se přihlásila, aby mohla vyzkoušet něco nového. Pokud by vyhrála, jela by na dovolenou. Menu sestavila z jídel, která má ráda její rodina. Jako zábavu si připravila ruční práce. Sama o sobě tvrdí, že je hodná, milá a občas náladová. Ve volném čase chodí běhat – účastnila se i některých běžeckých závodů. Ráda cvičí a baví ji různé ruční práce. Má ráda bramboráky, zeleninu, ovoce a kebab. Jak zaujme její klasické menu? A co se bude podávat?
1) Obložená vajíčka,
2) cibulačka,
3) knedlo,vepřo, zelo,
4) mléčný řez.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Martina. Má tři děti, které žijí už samy a mají své rodiny. Doma jí dělá společnost čivava, kterou moc miluje. Nedávno se narodila dceři holčička, a tak je Martina pyšnou babičkou. Většinu času cestuje a užívá si života. Dělá to, co se jí líbí a baví ji. Je spokojená, když může cestovat a poznávat svět. Do pořadu se přihlásila již podruhé, protože chce mít další zážitky a možnost pokusit se znovu vyhrát. Jak se jí bude v kuchyni dařit a koho její menu oslní? Podávat se bude:
1) špenátová roláda plněná lososem,
2) minestrone,
3) vepřová panenka se třemi druhy sýrů, oříšková omáčka, americký brambor,
4) eton mess.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU a na prima+

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

UP-Spot Prima+ obsah (již nyní)

reklama

reklama