Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Prostřeno! se bude odehrávat v Ústeckém kraji, kde v boji o výhru 60 tisíc korun a hostitelskou čest k tomu budou ženy v převaze.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Komu se podaří oslnit svým kuchařským uměním, a vysloužit si tak plnou pokličku? A kdo si nejlépe poradí s úkolem týdne, kterým bude pro tentokrát příprava pizzy? Kdo si představení v kuchyni užije, a kdo nebude vařit tak úplně na pohodu? Soutěžící budou opět bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě Vy!

Jako první se do kuchyně postaví důchodkyně Věra (59), která vaří pro velkou rodinu. Zavděčí se ale i neznámým strávníkům? Věra pracovala většinu života v továrnách. Momentálně je v důchodu a přivydělává si v chráněné dílně při výrobě pytlíků do vysavačů. S manželem žije ve společné domácnosti 40 let, mají jednoho syna a tři vnoučata. Pořad Prostřeno! má ráda už dlouhé roky a pravidelně ho sleduje, a tak si chtěla na vlastní kůži vyzkoušet, jaké to je. Na jaká jídla se mohou její hosté těšit? Na talíři se jim objeví:
1) Domácí vajíčkový aspik s domácím pečivem,
2) hovězí polévka s domácími nudlemi,
3) svíčková omáčka s knedlíkem,
4) metrové řezy.

Úterní večer bude patřit Tomášovi (48). Potřebuje vyhrát peníze na dovolenou a na příspěvek dceři na auto. Podaří se mu to? Tomáš vystudoval střední odborné učiliště strojírenské. Pracoval jako řidič kamionu, montér oken, seřizovač a nyní pracuje na pozici lisař ve firmě, která vyrábí automobilové součástky. Je ženatý a s manželkou má dvě dcery. Vede dle vlastních slov normální život a snaží se volný čas věnovat své rodině. Do pořadu se přihlásil sám, protože by rád ukázal své kulinářské umění. A jak bude jeho menu vypadat?
1) Plněná rajčata s kuskusem,
2) hrášková krémová polévka,
3) vepřová panenka na slanině, šťouchané brambory,
4) tvaroh s malinovou omáčkou.

Středeční hostitelka Lucie (30) vaření miluje. Je její um ale na výhru dostatečný? Lucie má dvě děti, takže vaří prakticky pořád. Účast v Prostřeno! dostala jako dárek od kamarádky a doufá, že se jí podaří zaujmout. Ráda by totiž jela na dovolenou, a k tomu potřebuje výhru. Může si tedy balit kufry a má její menu šanci na úspěch? Jak budou vnímat hosté to, co jim Lucie připraví? Budou to:
1) Těstovinový salát,
2) zeleninový vývar s šulánkami
3) kuřecí medailonky v těstíčku, americký brambor, tatarka,
4) palačinky se zmrzlinou a šlehačkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Radek (33). Ten výhru také potřebuje. Na nákup automobilu. Do soutěže ho přihlásila sestra, aby ukázal, co v něm je. Podaří se mu dosáhnout na výhru, a vyrazit díky ní na nákup čtyřkolového miláčka? Radek není před kamerami nováček. Zkoušel dokonce i talentové soutěže, nikdy ale nepostoupil. Jak se snoubí charakter umělce s uměleckou tvorbou kuchaře? A bude Radkovi jeho šoumenství ku prospěchu? Těší se na televizní kamery, stres při natáčení a také na to, jak si užije výhru. Jak se na jeho kreace budou dívat ostatní soutěžící? Menu bude následující:
1) Vietnamské závitky,
2) kuřecí vývar s domácími nudlemi,
3) plněné brambory s krkovicí,
4) Laurinky pohár.

Poslední soutěžící tohoto týdne, Stanislava (49), vaří v Prostřeno! proto, že pravidelně Prostřeno! pořádá pro své kamarádky. Amatérsky a doma. Chce si vyzkoušet, jaké to je pod dohledem kamer. A případnou výhru? Utratila by ji za kamarádky. Stanislava má středoškolské vzdělání. Dříve podnikala v různých oblastech – měla obchod a poté dlouhou dobu provozovala fitness. Nyní je v domácnosti. Je vdaná – s manželem jsou spolu 25 let. Společně mají v pěstounské péči dceru (22 let) – je u nich od pěti let. Má šanci se svým menu na výhru? Podávat se bude:
1) Variace salátů, zauzené kachní prsíčko, brusinky, domácí pečivo,
2) tomatová polévka s krevetami nebo kuřecím špízem, kaviár,
3) panenka v krustě, mrkvové a hráškové pyré, zelenina v páře,
4) domácí zmrzlina, kešu matcha dortík, panna cotta.

Sledujte Prostřeno! online v našem archivu.

reklama

reklama