Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Prostřeno! tentokrát opanují ženy. U stolu se v tomto týdnu neobjeví ani jediný muž a bude zajímavé sledovat, jestli soupeřky budou intrikovat, nebo celým týdnem projdou s noblesou.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je pokrm z dýně? Kdo si představení v kuchyni užije, a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho exotické potraviny, nebo je snadné s nimi vařit? A najdou si cestu i do vaší domácnosti? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak může těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví pracující studentka Tereza. Chce ukázat, že nadhled může být tou správnou ingrediencí pro jídla vařená s láskou. Těší se na nové recepty, poznání s novými lidmi, předání zkušeností, zábavu a vyprávění vtipných historek u stolu. Pochutná si na menu, které připraví její návštěva? Na talíři se jim objeví:
1) Paštika z kuřecích jater s brusinkami a domácím chlebem,
2) hovězí vývar s nudlemi a játrovými knedlíčky,
3) krkovice na grilu, cibulové chutney, šťouchané brambory,
4) čokoládový dortíček s limetkovým krémem.

Úterní večer bude patřit Pavlíně. Ta pracuje jako zdravotní sestra, přesto si najde čas na experimentování v kuchyni. Výhru by použila na rekonstrukci bytu. A je toto menu tím, které jí peníze zajistí? To poznáte z reakcí hostů už v úterý. A co se na talířích objeví?
1) Plněné kapsičky,
2) bramborový krém s hříbky, slaninou a parmezánem
3) hovězí pivní guláš s chleboráčky,
4) jablečný dortík s tvarohem.

Středeční hostitelka Diana je momentálně na mateřské dovolené. Do pořadu se přihlásila sama, protože by ráda zkusila něco nového a trochu narušila stereotyp, který má na mateřské dovolené. Zkušenost s natáčením už má z jiného televizního pořadu. Pokud by vyhrála, tak by peníze chtěla investovat do zahrady a bydlení. Co Diana svým hostům vlastně připraví? Bude to následující menu:
1) Bruschetta s rajčaty,
2) krémová česnečka,
3) vepřová panenka s pepřovou omáčkou, domácí hranolky,
4) trhanec s omáčkou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, maminka na mateřské dovolené Kateřina. Žije s přítelem a společně mají syna Martina, kterému je jeden rok. Do pořadu původně přihlásila svou sestru, ale ta nemohla, a tak se Kateřina rozhodla, že vyzkouší štěstí sama. Pokud by vyhrála, tak by peníze investovala do dovolené. Bude soutěžícím její jídlo chutnat? Menu, se kterým chce zvítězit, vypadá takto:
1) Lehký zeleninový salát s kuřecím masem a opečeným toustem,
2) uzená polévka s drobením,
3) vepřová panenka, brambory,
4) pudinkový řez se zakysanou smetanou a skořicí.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Zuzana. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na krásnou dovolenou anebo společný dárek. Jako zábavu si pro své hosty připraví malování na kamínky. Ráda připravuje česká jídla a baví ji zkoušet nové recepty. Mezi její oblíbená jídla patří steak na jakýkoli způsob. A proč si vybrala právě tato jídla? Protože je mají rádi. Podávat se budou tyto chody:
1) Sýrová pralinka,
2) hovězí polévka s nudlemi,
3) vepřová panenka ve slanině, smetanové brambory a variace omáček – pepřová, švestková,
4) čokoládové suflé.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama