Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Prostřeno! bude i v tomto týdnu stát za to. Poměr sil bude celkem nevyvážený – jeden muž se bude snažit porazit čtyři zkušené kuchařky. Jak se mu to podaří? A koho zaujme svou mezinárodní kuchyní ve veskrze českém týdnu?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Budou ostatní hodnotit opravdu jen schopnosti v kuchyni, nebo i další aspekty, jako je například věk, profese nebo bydlení? A kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je tentokrát zakomponování salátu s kuřetem do menu?

Soutěžící budou i v tomto týdnu bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může přinést 10 tisíc. Ze stejné částky se pak bude moct těšit i jeden z diváků, pokud bude štěstěna na jeho straně. Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a hlasujte!

Jako první se do kuchyně postaví parkurista Jan. Do pořadu se přihlásil sám, aby měl možnost propagovat parkur, který je jeho velkým koníčkem. Těší se na nové lidi, které potká, a je rád, že bude mít možnost se zviditelnit. Pokud by vyhrál, tak by peníze dal přítelkyní, která by je utratila. Rád vaří pro své kamarády a rodinu. Nemá rád a nikdy by nesnědl celer. Ten tedy v jeho menu rozhodně nebude. Ovšem na jaká jídla sází a co se bude podávat?
1) carpaccio se salátem,
2) chřest,
3) variace na pastýřský koláč,
4) panna cotta.

Úterní večer bude patřit mamince na mateřské dovolené Miroslavě. Ta sestaví složité a trochu překvapivé menu. Něco se připálí, také dojde na překvapení v podobě slaninového džemu. Kde vzala Miroslava recept a není její menu příliš ambiciózní a časově náročné? Kdo začne taktizovat a jak celý den ustojí právě Miroslava? Ta, pokud by vyhrála, by vzala rodinu na oběd a na výlet. Vaření ji baví, když na něj má náladu. Bude to tak i v její soutěžní den? Podávat se bude:
1) slaninový džem s pečivem,
2) polévka z medvědího česneku,
3) kuřecí maso v oříškovém obalu, tymiánové brambory, chřest,
4) vafle s čokoládou a sorbetem.

Maminka v očekávání Michaela se do soutěže přihlásila sama, protože má ráda výzvy. Neví, jak by natočila s případnou výhrou, ovšem při přípravě menu neponechá nic náhodě a její pokrmy budou takové, aby zaujaly, a přitom zahrály na notu dětských chutí české klasiky. Přihlásila se sama, protože má ráda výzvy. Chtěla by si odnést nové zkušenosti a lákavá je pro ni i možnost výhry. Před televizní kamerou účinkovala v roce 2017 v pořadu Vztahy s Janem Musilem. Kdysi se jí stalo, že místo soli sladila. Podaří se jí tentokrát vařit bez ztráty kytičky? Podávat se bude:
1) vajíčková tlačenka s opečeným toustem,
2) hovězí vývar s domácími nudlemi a masem,
3) hovězí španělský ptáček s rýží,
4) malinová pěna.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, studentka Anna. Sama o sobě tvrdí, že je upovídaná, nemá ráda konflikty a dokáže najít společnou řeč se všemi věkovými kategoriemi. Do pořadu ji přihlásila její babička, protože si o ní myslí, že je dobrá kuchařka. Anna tuto výzvu přijala a chce ukázat babičce i sobě, že vše zvládne. Anna, když se učila vařit, zapomněla vložit do těsta vajíčko – a nedopadlo to dobře. Jak se jí bude dařit tentokrát, a hlavně – nebude jí její věk v očích ostatních na škodu? Bude úřadovat nervozita, nebo Anna všechny hosty překvapí profesionálním přístupem k vaření? Podávat se bude toto menu:
1) plněná vejce s pečivem,
2) kuřecí vývar s drožďovými knedlíčky,
3) minutkový gulášek s barevnou přílohou,
4) nadýchaná tečka s ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí důchodkyně Alena. Do pořadu ji přihlásila její vnučka, protože je přesvědčená o tom, že její babička umí skvěle vařit. Usměvavá a optimistická Alena sází na českou kuchyni v moderním kabátku, ale i ona, i když už uvařila tisíce jídel, má na paměti vzpomínku, kdy vařila pro vnoučata nudličky na curry. Po chvilce si odběhla od plotny a přišel za ní vnuk a říkal, že masíčko už nebude. Když se vrátila, tak pochopila, že má pravdu. Jaké menu si Alena připraví? Co se u ní objeví na talíři? A půjde o menu vítězné? Podávat se bude následující:
1) hummus, zeleninová obloha, tmavý chléb,
2) hovězí polévka s domácími nudlemi,
3) pečená krůtí prsa s bramborovou kaší, pesto,
4) tvarohová buchta.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!