Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Ženy budou u stolu v tomto týdnu v mírné převaze. Ovšem nebude jich na dva muže nějak moc? Dokážou se pánové i přesto prosadit? Všichni soutěžící se budou chtít blýsknout těmi nejoblíbenějšími rodinnými recepty, ale také trochu taktikou, protože všem jde o jediné. Hosty skvěle pohostit a odnést si výhru.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se téhle partičce bude dařit, budou kout pikle, nebo se rozhodnou světu ukázat, že vařit se dá s noblesou, bez intrik a taktizování? Jak si každý ze soutěžících poradí s úkolem týdne, kterým je příprava vtipné kaše? Dá se takový úkol do menu nenápadně zapracovat, nebo ne? Kdo jako první pozná, že se jedná o úkol týdne, a tedy něco navíc? Celý ústecký týden bude nadmíru zajímavý, tak si ho nenechte ujít. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády. Ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Kdo bude největším taktikem u stolu?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Anita. Ta studovala na střední pedagogické škole, ale nedokončila ji. Pracovala na různých pozicích a nyní je pokladní v obchodě. Je vdaná, má dvě děti – synové 20 a 14 let. Mladší syn žije s nimi, starší se už osamostatnil. Do pořadu ji přihlásil její starší bratr Daniel, kterému i ní chutná. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na rekonstrukci kuchyně. Jak zaboduje u ostatních svým menu? Podávat se bude: 1) Cuketová roláda, 2) zeleninová polévka, 3) segedínský guláš s kynutým knedlíkem, 4) dezert á la JÁ.

Úterní večer bude patřit Zdeňkovi. S manželkou Jitkou má dceru Nikolu. Do pořadu ho přihlásila jeho dcera, protože rád vaří. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na vybavení nového bytu, do kterého se bude s rodinou stěhovat. Jídla do menu si vybral po poradě s rodinou. Jako zábavu si připravil pro své hosty střílení na branku. Nejí špenát, fazole a čočku. Nikdy by nesnědl špenát. V životě se řídí heslem: „Nejdůležitější je zajistit rodinu.“ Podaří se mu to? Co se bude podávat?
1) Rolky z mletého masa,
2) vývar s játrovou rýží,
3) bramborový salát a řízek,
4) nepečený dort.

Středeční hostitelka Nikola o sobě tvrdí, že je přátelská a nesnáší pomluvy. Žije s přítelem, se kterým je sedm let a poznali se na střední škole. Společně mají 21měsíční dceru Ellen. Její život je každý den aktivní. Na rodičovské dovolené je pořád co dělat – ať už v domácnosti nebo péče o dceru. Nikdy se nenudí. Do pořadu ji přihlásil její přítel, protože často při sledování pořadu komentuje, jak by co udělala ona. Nikola chce poznat nové lidi, ochutnat nové chutě a poznat nová jídla. Podávat se v její soutěžní den bude:
1) Lehký salátek s kuřecím masem a ředkvičkou,
2) tomatová polévka s bazalkovým pestem,
3) grilovaný losos s mladými restovanými bramborami, restovaná zelenina, citronová omáčka,
4) panna cotta.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Petra. studovala hotelovou školu SOU Podbořany. Pracovala jako servírka a provozní restaurace. Nyní je na rodičovské dovolené. S manželem Tomášem má dva syny – Daník 4 roky a Tomášek 2,5 roku. U nich doma se nic zvláštního neděje, bydlí společně s kamarádkou Karolínou. Sama o sobě tvrdí, že je optimista s troškou cholerika. Má ráda pozitivní lidi, nesnáší faleš a lhaní. Ona sama je velice upřímná – je to podle ní dar, ale i prokletí. Ráda chodí na procházky po okolí – mají krásné lesy a přírodu. Ráda peče zákusky, občas si čte, ale nejvíc času jí zaberou její synové. Má ráda jídlo a ráda jí. A co se bude podávat?
1) Salát Caesar a opečený toustík,
2) zeleninová polévka,
3) maďarský guláš a karlovarský knedlík,
4) kokosové řezy.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Robert. Vystudoval vojenské gymnázium a SOU strojní. Pracoval jako montér a vedoucí montér. Nyní je vedoucí montér – podniká. Z předešlého vztahu má dvě dospělé děti (dcera 32 let a syn 35 let). Žije ve společné domácnosti s přítelkyní a její dvacetiletou dcerou. Robert pracuje převážně v Německu a domů jezdí na víkendy, které tráví s přítelkyní aktivním způsobem. Sám o sobě tvrdí, že je cílevědomý, ctižádostivý a v určitých chvílích cholerický. Má rád četbu knih a hraní počítačových her. Mezi jeho koníčky patří potápění a jízda na motorce. V životě se řídí mottem: „Dožít se smrti v klidu.“ Bude klidný jeho večer? Menu bude následující:
1) Lososový tatarák s topinkou, polníčkový salát,
2) hovězí vývar s játrovými knedlíčky a domácími nudlemi,
3) kuře na paprice s domácím knedlíkem nebo těstovinami,
4) palačinky s ovocnou směsí.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!