Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje

Tento týden bude opravdu napínavý. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou účastníci z kraje Ústeckého. Jak jim jejich snažení půjde od ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat, koho zradí zásoby a koho nervy? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty s názvem crumble?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si tenhle úkol velmi usnadní a kdo ho naopak vezme zgruntu? Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Tomáš. Vystudoval střední školu lodní dopravy a technologických řemesel. Pracoval jako montér, svářeč a zámečník. Nyní pracuje jako zámečník kolejových vozidel. Rodinu zatím nemá a žije sám. Do pořadu jej přihlásil jeho kamarád, kdyby se mu podařilo vyhrát, peníze by utratil s kamarády. Jako zábavu si s kamarády připravil poznávání alkoholu. Podávat se bude:
1) avokádová pomazánka se zeleninou a rozpečenou bagetou,
2) květákovo-pórkový krém,
3) kuřecí stehna pečená na kořenové zelenině, pečený brambor,
4) tiramisu.

Úterní večer bude patřit Františkovi. Dříve pracoval jako skladník a nyní pracuje ve strojírenství jako programátor CNC strojů. Má přítelkyni a tříměsíční miminko. Jeho život je dle jeho slov skvělý. Do pořadu jej přihlásila jeho přítelkyně, peníze by si uložil na účet a pro výhru se pokusí udělat vše. Jako zábavu si pro své hosty připraví heliové balonky a menu poskládal z jídel, která má rád. Podávat se bude toto menu:
1) quesadilla,
2) mixovaná polévka,
3) humr a gratinované brambory,
4) čokoládovo-šlehačkové překvapení.

Středeční hostitel Martin se vaření nebojí. Už dlouho nad účastí v Prostřeno! uvažoval, ale až nyní ho manželka vyprovokovala a on se přihlásil. Pokud by vyhrál, tak by peníze investoval do rekonstrukce domu. Jako zábavu si připraví rychlý trojboj. Martin rád jídla kombinuje, a tak vzniklo i jeho menu. Recepty jsou z jeho hlavy a láká ho představa, že ani on sám neví, jak bude menu chutnat. Podávat se bude:
1) matýskovo pokušení,
2) sekyrková polévka,
3) pomalu pečené maso se zelím a houskovým knedlíkem,
4) tvarohový polibek.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Jana. Je rozvedená a má dva dospělé syny – Jan je zástupcem ředitele na ZUŠ, obor kytara, a Miroslav je absolvent HAMU, aktivní tanečník historických a společenských tanců a lektor klasického tance. Je babičkou vnučky Kristýnky, která je v první třídě a tancuje klasické tance, karibské tance a orientální tance. Do pořadu se Jana přihlásila, aby měla možnost získat nové zkušenosti a aby mohla dát průchod svému exhibicionismu. Jako další pozitivum bere to, že bude mít pořádnou motivaci doma poklidit. Jak se předvede ve svůj den? Podávat se budou tato jídla:
1) sýrové pyramidky se zeleninou,
2) cibulajda nezahuštěná s krutony,
3) minutkový gulášek se žampiony a smetanou, pečené brambůrky, restované fazolkové lusky,
4) letní ovocné nepečené řezy.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Valentina. Dělala manuální práce. Nyní je žena v domácnosti. Má čtyři dospělé děti – nejmladší syn žije s ní a ostatní tři žijí v Anglii (dvě dcery a jeden syn). Je čtyři roky rozvedená a žije sama. Do pořadu se přihlásila sama, protože jí celá rodina tvrdí, že dobře vaří. Pokud by vyhrála, tak by jela do Turecka. Tato jídla si vybrala, protože by je mohla zvládnout časově, jsou u ní v rodině tradiční a pasují k ní. Podávat se budou tyto chody:
1) salát Ceasar,
2) slepičí polévka s domácími nudlemi,
3) olašská rýže, cikánská pečeně,
4) borůvkový koláč s tvarohem.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!