Připravujeme Prostřeno! z Ústeckého kraje!

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze ženy. Tři ku dvěma mužům. A navzájem si nedarují vůbec nic. Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava pokrmu z dýně či její zakomponování do menu tak, aby nikdo nepoznal, že se jedná o bonusový chod?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Marie. Studovala na Střední lesnické škole Žlutice, obor lesník, a studium zakončila maturitou. Pracovala jako hajná. Nyní pracuje jako adjunktka ve Správě služeb VLS ČR. Je svobodná. Do pořadu se přihlásila sama, protože si myslí, že za život se má zkusit vše a nových zkušeností není nikdy málo. Pokud by vyhrála, tak by část peněz dala rodičům na rekonstrukci hájovny a další část by byla na kotec pro pejska, protože ten je pro ni celý svět. Jako zábavu si pro své hosty připraví poznávání hlasů zvěře a sokolníky. Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) drůbeží paštika s tymiánem a pomerančem,
2) phasianus colchicus la minestra,
3) cervus nippon se zeleninou a rozmarýnem, bramborové špalíčky,
4) pošírované hrušky s medovými ořechy a zakysanou smetanou.

Úterní večer bude patřit Pavlovi. Pracuje jako projektant. Je rozvedený a má čtyři děti. Do pořadu se přihlásil sám, a to už podruhé. Poprvé zkusil speciál a nyní si chce vyzkoušet i normální díl. Natáčení se mu líbilo. Pokud by vyhrál, tak by si koupil nové hrnce. Jako zábavu si pro své hosty připraví posezení u ohně s kytarou – v případě špatného počasí to bude u krbu. Má menu sestavené z jídel, která vyzkoušel na chuťových pohárcích svých dětí. Jak se mu bude dařit? Na talířích se objeví:
1) mexická quesadilla,
2) francouzská pórková polévka s bramborovou slámou a mascarpone,
3) thajské Pad Thai,
4) moravský koláč.

Středeční hostitelka Pavla se v profesními životě věnuje dětem. Nyní je na mateřské dovolené. Do pořadu se přihlásila sama, protože by měla ráda nový zážitek a odnesla si nové zkušenosti. Byla by ráda, kdyby vyhrála, ale není to její 100% priorita. Taktizovat trochu bude, ale ne přehnaně. Pokud by vyhrála, tak by koupila synovi nějaké hračky, případně by dala i něco spoluhráčům. Jako zábavu si pro své hosty připraví hru Raději neriskuj! Tato jídla si vybrala, protože je ráda vaří a jí a moc jí chutnají. Bude to ovšem dostatečně vysoká laťka na vítězství? Podávat se bude:
1) guacamole a bagetka,
2) cuketová polévka,
3) šafránové rizoto, kuřecí kapsa,
4) krémová lahůdka.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Martin. Je podnikatel v oboru nákup a prodej. Je rozvedený a má dvě dcery (Karolína, 12 let, a Veronika, 8 let). Je momentálně svobodný a nezadaný. Do pořadu ho přihlásila jeho expřítelkyně Jana. Pokud by vyhrál, tak by si koupil dveře. Jako zábavu si pro své hosty připraví motokáry. Menu sestavil z jídel, která mu chutnají. Ovšem budou chutnat i kritikům u stolu? Podávat se bude:
1) miniburger,
2) zelná polévka se slaninou,
3) krkovice, šťouchané brambory,
4) hruška na víně.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Eva. Pracovala jako personalistka – HR specialistka, HR generalistka a HR managerka. Od 1. 9. 2022 si otevřela salátové bistro s rozvozem ve vratných obalech. Žije s manželem Michalem (41 let), který je firemní právník. Společně mají syna Viktora (11 let), který je handicapovaný – trpí autismem a těžkou vývojovou dysfázií. Jejich život je podřízen synovu handicapu, hodně a rádi cestují a sportují. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila jako podporu svého začínajícího podnikání. Jako zábavu si připraví skládání salátů do sklenic, což si pak hosté mohou odnést jako dárek. Tato jídla si vybrala, protože její menu je ucelené. Jak jí to u sporáku půjde a co se bude podávat?
1) gravlax se zeleninovým salátkem,
2) lososový krém,
3) pečený losos a gratinované brambory,
4) čokoládový fondant s ovocným coulis.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Streamovací služba prima+

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!