Připravujeme Prostřeno! z Vysočiny

V Prostřeno! budou v příštím týdnu v mírné převaze ženy, ovšem ani dva muži se neztratí. Naopak předvedou, že kreativita v kuchyni je mocná zbraň. Kdo se pochlubí dokonale zvládnutou českou klasikou a komu se podaří oslnit mezinárodní kuchyní?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jaké kombinace zaujmou, kdo si věří moc, a kdo naopak málo? Kdo si poradí s úkolem týdne, kterým je příprava pudinku? Kdo tuto dobrotu objeví jako první, a komu bude nějakou dobu trvat zjištění, že právě ona je na stole jaksi navíc? Kdo bude největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví seřizovač Michal. Je svobodný, bezdětný a má přítelkyni. Jeho rodiče jsou rozvedení a má dva bratry – 11 a 14 let. Do pořadu ho přihlásila jeho přítelkyně, která si myslí, že Michal umí dobře vařit. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na hypotéku – rád by si našel nové bydlení. Menu sestavil ze svých oblíbených jídel. Budou ovšem chutnat i hostům? Podávat se bude toto menu:
1) Grilovaný ananas,
2) brokolicová polévka
3) lasagne,
4) krtkův dort.

Úterní večer bude patřit číšníku Lukášovi. Je svobodný a bezdětný. Má dva sourozence, ale není s nimi v kontaktu. Do pořadu ho přihlásila kamarádka. Pokud by vyhrál, tak zatím neví, jak by peníze použil. Jídla pro menu si vybral, protože je má rád nebo je tradičně vařila jeho máma. Na co se tedy hosté mohou v úterý těšit? Podávat se bude následující:
1) Bruschetta s rajčaty,
2) bramboračka,
3) moravský měšec, pečený brambor s bylinkami,
4) tvarohové strouhané řezy.

Středeční hostitelka, manažerka Klára, bude podávat lokální menu. Je zastáncem lokálních zdrojů a zajímá se o trendy ve stravování (low carb, bezlepková strava, sugar free, inzulinová resistence a posílení imunity). Podle ní je důležité vařit z čerstvých lokálních surovin a vědět, odkud potraviny jsou. Ráda by ukázala, že jde vařit chutně a z českých potravin. Její hosté se mohou těšit na následující:
1) Sýrové kuličky, salátek s klíčky,
2) krémová dýňová polévka,
3) rolka z farmářského kuřete a zeleninové hranolky,
4) mrkvový koláč se zakysanou smetanou.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, skladnice Ivana. Je rozvedená a má dva dospělé syny, kteří žijí a pracují v Praze. Po bývalém příteli má dvě dcery s rodinami a pět vnoučat – s jejich rodinami se stále stýká. Do pořadu ji přihlásily její děti, protože si myslí, že umí dobře vařit. Zatím neví, jak by s případnou výhrou naložila. Jako zábavu si pro své hosty připraví výrobu lapačů snů. Jídla pro menu si vybrala, protože zatím chutnala všem, kterým je připravila. Podávat bude tyto chody:
1) Sýrové misky se zeleninou,
2) hráškový krém s krutony,
3) olomoucké kuře, šťouchané brambory,
4) domácí termix s ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí maminka na mateřské dovolené Nika. Nika se vyučila jako servírka. Poté si udělala rekvalifikaci v oboru kosmetička-vizážistka. Nyní je doma na rodičovské dovolené. Má tři syny – Michal 8 let, Maty 6 let a Teo 8 měsíců. Její život je podle Niky jedna velká jízda, někdy nahoru, jindy dolů. Sama neví, proč se přihlásila – napadlo ji to a udělala to. Ráda si vyzkouší něco nového a vyzkouší si svou odolnost a nervy. Zatím neví, jak by přesně s penězi naložila, ale užila by si výhru do poslední koruny. Má šanci na výhru? Podávat se bude následující:
1) Jednohubky,
2) hovězí polévka s kapáním s játry,
3) svíčková omáčka, karlovarský knedlík, citron a brusinky,
4) mini dortík.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!