Připravujeme Prostřeno! z Vysočiny

Tento týden bude opravdu napínavý. U ploten a hrnců – a také u slavnostně prostřených stolů – se sejdou účastníci z kraje Vysočina. Jak jim jejich snažení půjde od ruky? Komu se bude dařit, kdo nebude stíhat a kdo na co zapomene? Jak celým týdnem zamíchá úkol týdne, kterým je tentokrát příprava dobroty z jogurtu? Kdo si tenhle úkol velmi usnadní a kdo ho naopak vezme z gruntu a ještě vysvětlí, že ho udělal jen on?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Prostřeno! bude zajímavé od prvního shánění surovin až k poslednímu servírování dezertu. Kromě skvělých jídel se můžete těšit i na zábavu, která bude mít grády, ale nebude ani nouze o napětí. To vše už v pondělí. Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Růžena. Vyrůstala v dětském domově Hora sv. Kateřiny, kde byla do osmnácti let. Poté se provdala do Jirkova za bývalého manžela, se kterým má dvě úžasné děti Markétu (21 let) a Jiříka (18 let). Po sedmi letech manželství se rozvedla a s dětmi se odstěhovala do Mostu. V Mostě žila deset let a pracovala jako uklízečka v nemocnici. Poté potkala nového partnera, se kterým má dceru Emičku (5 let). Vyhraje a splní si sen rozdělit peníze mezi děti? Podávat se bude:
1) domácí bagetka s avokádovou pomazánkou, opečenou slaninou a vejcem,
2) kachní vývar se sýrovými noky,
3) kachní prsa s povidlovou omáčkou a jasmínovou rýží,
4) perník mojí Markétky.

Úterní večer bude patřit Michaele. Výhra pro ni není prioritou, i když takovou sumu jen tak člověk na zemi nenajde. Jako zábavu si pro své hosty připraví plastové kelímky naplněné vodou, seřazené za sebou. Pokud by vyhrála, tak by část peněz rozdělila mezi soutěžící a zbytek by asi investovala do svatby. Ráda vaří. Jak se jí podaří vyrovnat se stresem v kuchyni? Podávat se bude toto menu:
1) grilovaný sýr halloumi na salátku,
2) kuřecí vývar,
3) svíčková na smetaně,
4) sorbet s šumivým vínem.

Středeční hostitelka Ingrid se vaření nebojí. Chce si to zkusit a něco si dokázat. Pokud by vyhrála, tak by peníze použila na pokoj pro syny a na svatební cestu. Jako zábavu si pro své hosty připraví gravírování na dřevo. Tato jídla si vybrala, protože jim doma chutnají. Sama o sobě tvrdí, že má složitou povahu. Je Kozoroh, ale myslí si, že je extrovert s duší komika a s nohama pevně pod zemí. Očekává, že vše zvládne v klidu a s nadhledem. Podávat se bude:
1) jemná játrová paštika s cibulovým chutney,
2) zeleninovo-česnekový krém s krutony,
3) plněná kuřecí kapsa, americké brambory, česnekový dip, jarní salátek,
4) Mini Pavlova.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Veronika. Pokud by vyhrála, tak by jela s rodinnou na dovolenou. Jako zábavu si připraví pletení copů na umělých hlavách. Tato jídla si vybrala, protože jsou u nich doma oblíbená a často je vaří. Sama o sobě tvrdí, že je extrovert. Má ráda plný dům lidí, které může pohostit. Ve volném čase se věnuje rodině, práci kolem domu a na zahradě. Baví ji pečení. Jak se předvede ve svůj den? Podávat se budou tato jídla:
1) avokádové guacamole s bagetkou,
2) zalívanka,
3) krůtí roláda se špenátovými bramborami,
4) dort s mascarpone.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Martin. Pracuje u svého kamaráda v on-line obchodu, který postupem času rozrostl, a tak se přestěhovali z Brna do Prahy. Martin tráví většinu času v Praze a do Jihlavy jezdí na víkendy za rodinou a přáteli. Má dva sourozence – bratry-dvojčata, kteří jsou o tři roky mladší. Martin má rád dobré jídlo a pití a nejraději je ve společnosti dobrých přátel. Do pořadu ho přihlásila kamarádka po jednom veselém posezení. Pokud by vyhrál, tak by vzal svou maminku na dovolenou do Itálie. Podávat se budou tyto chody:
1) opečený toast s domácí pomazánkou,
2) dýňová polévka,
3) kuřecí paličky se zeleninou a šťouchaným bramborem,
4) smetanové pokušení.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU.

reklama

reklama