Připravujeme Prostřeno! z Vysočiny

V Prostřeno! tentokrát budou v převaze ženy. Jediný muž a čtyři ženy. Přesně taková bude sestava, která bude bojovat v týdnu o titul nejlepšího amatérského kuchaře. A navzájem si nedarují vůbec nic.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je příprava pokrmu z kvasnic či jejich zakomponování do menu tak, aby nikdo nepoznal, že se jedná o bonusový chod? Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje?

A kdo bude nakonec největším taktikem? Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést 10 tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Radka. vystudovala Gymnázium Jana Nerudy – bilingvní sekce – studovala a maturovala ve francouzštině. Dále pokračovala ve studiu na UPOL – andragogiku v profilaci na personální management, kde získala titul bakalář. Pracovala jako marketingový specialista a HR specialista. Nyní je na volné noze – OSVČ – a věnuje se marketingu, překladům a účetnictví. Zatím neví, jak by s výhrou naložila, a ani si nemyslí, že by mohla vyhrát. Co bude podávat? Na talíři se objeví:
1) domácí pečivo s pomazánkami,
2) vývar,
3) kuřecí roládky, šťouchané brambory,
4) palačinky.

Úterní večer bude patřit Pavlíně. Pracovala jako produkční pro reklamní agenturu a měla svůj e-shop. Momentálně pracuje pro marketingové oddělení společnosti COOP a má firmu na úklid. Žije s přítelem a kocourem. Do pořadu se přihlásila podruhé a bere to jako výzvu. Poprvé účinkovala v roce 2019. Pokud by vyhrála, tak vzhledem k současné době doufá, že by za to zaplatila alespoň elektřinu. Jako zábavu si připraví vyřezávání dýně – hosté dostanou vydlabané dýně a budou v nich muset vyřezat podobiznu soutěžícího, kterého si vylosují, a následně budou hádat, komu je dýně podobná. Jak se Pavlíně bude dařit? Na talířích se objeví:
1) bruschetta s parmskou šunkou a hruškovým chutney,
2) krém z pečených paprik,
3) dýňové tarhoto s kuřetem,
4) panna cotta s fíkovým crumblem.

Středeční hostitel Adam se v profesním životě věnuje gastronomii. Je majitelem bistra a cocktail baru. Je svobodný a bezdětný. Jeho život je hodně hektický a hodně času tráví v práci. Do pořadu se nepřihlásil sám, ale výzvu přijal, protože má rád lidi a chce si vyzkoušet, jak probíhá natáčení. Má zkušenosti s natáčením na YouTube kanál Adams Cocktails, vystupoval na Óčku a v Receptáři prima nápadů, kde míchal koktejly. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na dovolenou. Může si při prohlídce menu začít balit kufry? Podávat se bude:
1) tartar z pravé hovězí svíčkové, focaccia,
2) krémová polévka z pečené dýně s kokosovým mlékem, koriandrem a šafránem,
3) steak z argentinského býčka, konfitované grenaille brambory a omáčka z portského vína,
4) spálené švestky.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, Beata. Pracuje jako operátorka výroby patnáct let. Je rozvedená a má tři děti. Má přítele, se kterým nežije. Její dcera se vdala do Německa, starší syn žije s přítelkyní a nejmladší syn žije u Beaty. Do pořadu se přihlásila, aby si mohla vyzkoušet, jaké to je vařit v Prostřeno! Pokud by vyhrála, tak by dala něco synovi a za zbytek by jela na dovolenou nebo si něco zaplatila. Menu sestavila z jídel, která považuje za snadná. Podávat se bude:
1) toust s avokádovou pomazánkou,
2) zeleninová polévka,
3) losos v koprové marinádě s bramborovou kaší a pohankou,
4) čokoládová pěna s ovocem.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Ljudmyla. Pracovala jako učitelka a doručovatelka. Pracuje jako provozovatelka restaurace a tlumočnice. S manželem Ivanem má dceru Darynu a syna Davida. Většinu času tráví v práci. Čtyři roky vlastní restauraci v Pelhřimově a podle potřeby překládá na úřadech. Do pořadu se přihlásila, protože ho ráda sleduje a chtěla si to vyzkoušet. Pokud by vyhrála, tak by část peněz věnovala na pomoc Ukrajině. Zbytek peněz by dala do vylepšení restaurace. Jak jí to u sporáku půjde a co se bude podávat?
1) lavaš se salátem,
2) ukrajinský boršč,
3) medailonky z vepřové panenky po vysočinsku, domácí krokety,
4) mini dortík.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem ARCHIVU a na prima+

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

UP-Spot Prima+ obsah (již nyní)

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!