Připravujeme Prostřeno! ze Středočeského kraje!

Prostřeno! se příště rozjede z Prahy do širokého okolí a klání ve Středočeském kraji se zúčastní čtyři ženy a jediný muž.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

Hostitelé se u prostřeného stolu opět utkají nejen o 60 tisíc, ale i o dalších 30 tisíc od diváků. Ti totiž mohou každý den bodovat hostitele a soutěžící, který dostane nejvíc diváckých bodů, se stane vítězem divácké volby, a kromě třiceti tisíc získá i řád zlaté vařečky. Co by mohlo středočeským účastníkům poněkud zavařit? Je to úkol týdne – superpotraviny. Jak si s tím Středočeši poradí? Budou vůbec vědět, o co se jedná? A kdo si nejlépe poradí nejen s úkolem týdne, ale hlavně se svým menu a celým večerem? To uvodíte už příště! A také jednu nečekanou nabídku k sňatku…

 

Pondělní soutěžní večeři připraví Květoslava (44) z Kolína. Nejstarší hostitelka je překvapená, jak mladá parta k ní dorazí. Květa je „šťastně“ rozvedená matka tří dcer a nejstarší právě chystá svatbu. Ve svém menu slibuje královský řízek, ale bude i hostům připadat dostatečně královský? Knedlíčky v polévce jsou prý jak beton, ale nevadí, hostitelka se těší hlavně na zábavu – projížďku člunem. Jenomže ta se zadrhne, když se rozbije lodní šroub! To je tedy start…
1) Sýrové koule
2) Knedlíčková polévka
3) Královský řízek s opečeným bramborem
4) Šarlota.

 

Jako druhá se k plotně naopak postaví nejmladší soutěžící Barbora (21). Musela přerušit studium a nyní pracuje brigádně jako obsluha čerpací stanice, Je čerstvě vdaná a má velké plány, ty se jí ale brzy začnou hroutit jako domeček z karet. Možná za to může i stres a nelehký život, který má za sebou. Bára se svěří se svým dramatickým dětstvím, kdy vyrůstala v pěstounské péči a musela řešit nejrůznější problémy. Když k hosté k Báře dorazí, nemá skoro nic hotovo. Večeři tak podává na přeskáčku. Co se dovaří, to jde na stůl. Hosté jsou hladoví, stálo menu za to čekání?
1) Zapečený brangl s dipem
2) Vývar s domácími nudlemi a houstičkou
3) Pečeně z chlívku s domácími kroketami
4) Sladká tečka.

 

I ve středu prostírá žena, tentokrát zkušená hostitelka Iveta (31). Maminka osmileté dcery žije s přítelem v Kutné Hoře, pracuje jako kalkulantka a moc ráda peče dorty. Iveta vsadí na kombinaci českého a moderního menu, jako dezert podává cheesecake. Dýňovou polévku někteří jedí poprvé a nebudou z ní odvázaní. Variace řízků s bramborovým salátem zase překvapí obrovskou porcí na talíři. U stolu se ale nemluví jen o jídle, rozebírají se vztahy i životní osudy. Chudák Jaroslav, jak jediný muž otázky všetečných žen ustojí? A co parta ochutná?
1) Sýrovou roládu s banketkou
2) Dýňovou polévku
3) Variaci řízků s letním bramborovým salátem
4) Cheesecake.

 

Všechny dámy jsou zvědavé, co ve čtvrtek předvede jediný muž skupiny Jaroslav (22), vděčný terč ženského špičkování. Mladý zadaný řidič z Kutné Hory ukáže, že riskovat u plotny se nebojí. Pro své soupeřky uvaří premiérové menu, neboť je prý připravuje poprvé v životě. Jak se mu to podaří? Velkým překvapením bude také zábava – ukázka driftování. Na jejím konci se Jarda odhodlá k velkému činu – požádá o ruku svou nic netušící přítelkyni. A dámy od stolu to budou náležitě komentovat. Osudové rozhodnutí a k tomu lehká a zdravá večeře:
1) Klasické caprese
2) Bramborový krém
3) Hrachové pyré s lososem a glazovanou zeleninou
4) Koláč ze zeleného čaje.

 

Na poslední večeři, kterou vystrojí dvojnásobná maminka na mateřské dovolené Lucie (38), se vrátíme do Kolína. Vyučená kadeřnice s maturitou si dá na finále záležet. Nepodcení ani zábavu, se kterou pomůže manžel a hostitelčina láska k motorkám. Během večeře ale dojde k nečekanému zvratu, dusnu a taktizování. Na páteční večeři bude se bude kromě jiného podávat losos a hovězí maso:
1) Uzený losos s křenovou pastou, rajčatový toust
2) Hovězí vývar
3) Hovězí na víně, bramborová kaše
4) Brownies.

 

Nakonec si soupeři sdělí, jak bodovali, a někteří budou velmi překvapení. Kdo to nakonec vyhraje? Budou mu to ostatní přát? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku i příště!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama