Připravujeme Prostřeno! ze Středočeského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou v mírné převaze muži. Tři ku dvěma ženám. A navzájem si nedarují vůbec nic.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Jak se podaří všem soutěžícím do svého menu nenápadně zahrnout úkol týdne, kterým je amuse-bouche? A kdo ví, co to vlastně je? Kdo si zláme jazyk při výslovnosti? Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho některé potraviny, případně nápoje? A kdo bude nakonec největším taktikem?

Soutěžící budou jako už tradičně bojovat o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví bloggerka Klára. Miluje karavaning, a vlastně i proto se rozhodne vařit v karavanu a ukázat, že i s omezenými možnostmi a prostorem se dají dělat kouzla. Ostatní hosté budou ponejprv zaskočeni, následně si ale pobyt v přírodě začnou užívat. A vejdou se do menšího karavanu všichni? Na talíři se jim objeví:
1) variace jednohubek,
2) žampionový krém,
3) vepřové maso na víně s bramborovým pyré,
4) čokoládové dortíčky s domácí malinovou zmrzlinou.

Úterní večer bude patřit Tomášovi. Je invalidním důchodcem a do pořadu ho přihlásily manželky kamarádů, které jsou přesvědčeny o tom, že je v kuchyni skvělý. Tomáš připraví mezinárodní menu, ovšem bude to stačit? Nebo od něj jeho hosté očekávají víc? A jak si poradí Tom se všemi činnostmi v kuchyni? Nedostane se do časového skluzu? Podávat se bude:
1) mořský salát,
2) boršč,
3) roastbeef, pepřová omáčka,
4) ovocná roláda.

Středeční hostitel Tomáš je kromě jiného finančním poradcem. Do soutěže ho přihlásila jeho manželka, protože ví, že má rád výzvy. A Tomáš nabídku s nadšením přijal. Pokud by vyhrál, tak by peníze použil na dovolenou s rodinou. Co Tomáš svým hostům připraví a může už rodina balit kufry? Bude to následující menu:
1) kuřecí paštička s domácím pečivem,
2) vývar z kravičky s játrovými knedlíčky,
3) lomnická hranice s bramborovými pečáky,
4) opilý závin.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede, řidič Patrik. Ten má přítelkyni, která je přesvědčena o jeho kulinárních schopnostech. A také právě ona jej přihlásila do soutěže. Patrik rozhodně nehází flintu do žita a chce vyhrát – kačky do dovybavení bytu by se hodily stejně jako vítězství a pomyslná zlaté medaile. Minimálně předkrmem pak nabídne srovnání se středečním hostitelem. Podávat se bude:
1) paštika z husích jater s brusinkovou omáčkou a domácím cibulovým chlebem,
2) pórkový krém,
3) hovězí maso se švestkovou omáčkou s perníkem, šťouchané brambory,
4) čokoládová pěna.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se představí Blanka. Její život se točí kolem rodiny, své kulinářské schopnosti si chce porovnat s ostatními soutěžícími – a třeba si i odnést výhru. Je ztřeštěná, excentrická a servírovat bude všelijaké pokrmy. Názvy toho moc neprozradí, o to větší to ale může být překvapení. Než dojde na finální pokličky, Blanka bude servírovat toto menu:
1) šneci, dip,
2) poctivá bramboračka,
3) tatranské kuře,
4) orgasmus.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama