Připravujeme Prostřeno! ze Zlínského kraje

V Prostřeno! tentokrát budou předvádět své umění tři muži a dvě ženy. Ovšem úkol týdne na ně čeká luxusní… Pudink se šlehačkou! Kdo se mu věnovat bude, kdo se na něj vykašle a kdo ho jako první odhalí? Podávaná menu budou plná dobrot české i světové kuchyně, také mírných experimentů, a hlavně – kořenit se bude taktikou.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Kdo si představení v kuchyni užije a komu se moc dařit nebude? Zradí někoho potraviny, ruce nebo snad skladba menu, které nebude možné v časovém limitu stihnout?

Soutěžící bojují jako již tradičně o hlavní výhru 60 tisíc korun a také o diváckou přízeň, která jim může vynést deset tisíc navíc. Ze stejné částky se pak bude těšit i jeden z diváků, pokud ovšem bude mít trochu štěstí. Sledujte proto Prostřeno!, hlasujte – a třeba to budete právě vy!

Jako první se do kuchyně postaví Martin. Je svobodný, bezdětný a do soutěže jej přihlásila jeho kamarádka. Má rád lidi, je všestranný a nekonfliktní, kdyby vyhrál, peníze by rozdal, koupil by dárek přítelkyni. Vaří celý život. Nejvíc ho vaření baví, pokud má pro koho jídlo připravovat. Menu poskládal z jídel, která má rád a vaří je často. Podávat bude následující chody:
1) šomiho sýrové saláty s kuřecím masem,
2) zelňačka,
3) pečené brambory s trhaným hovězím,
4) palačinky.

Úterní večer bude patřit Michaele. Je vdaná a stará se o dva nevlastní syny. Mezi její koníčky patří pečení, vaření, turistika, teraristika a chov zvířat. Baví ji vlasy a různé účesy. Sama o sobě tvrdí, že je flegmatik. Je hodná, upřímná, veselá a nemá ráda falešné lidi, hnusné chování ani přetvářku. Do pořadu se přihlásila sama, a to ze zvědavosti. Ráda by poznala nové lidi a získala nové zkušenosti. Má zkušenosti s účinkováním z pořadu o pečení. K vaření má kladný vztah – ráda zkouší nové recepty a ochutnává nové chutě. Podávat se v její den bude:
1) bruschetta s rajčaty a mozzarellou,
2) brokolicový krém,
3) svíčková s karlovarským knedlíkem,
4) jahodová roláda.

Středeční hostitel Roman se do pořadu přihlásil sám, protože rád vaří a chtěl zjistit, zda bude chutnat jeho jídlo i jiným lidem. Jeho zážitek s nečekaným vařením? Jednou byl na pivu, v té restauraci nepřišla do práce pizzařka, a tak Roman rád zaskočil, přestože vůbec nevěděl, co má dělat. Menu sestavil z jídel, která mu moc chutnají a rád je připravuje. I proto je zařadil do soutěžního menu a doufá, že chutnat budou i jeho hostům. Podávat se bude toto menu:
1) carpaccio, francouzská bageta s bazalkovým pestem,
2) Pho Bo,
3) jelení medailonky, povidlová omáčka a domácí odpalované gnocchi,
4) čokoládová pěna.

Ve čtvrtek předvede, co v kuchyni dovede Veronika. Je vyučená kuchařka. Pracovala jako vedoucí masny a prodavačka v supermarketu. Nyní je na mateřské dovolené. Přihlásila se, protože ji vždy lákalo vyzkoušet si vařit pro více lidí a zjistit jejich názor na jídlo, které připraví. Očekává nové zkušenosti z vaření. Ráda vaří a největší odměnou jsou pro ni prázdné talíře strávníků. Nejraději připravuje česká jídla, ale nebrání se ani zahraniční kuchyni – má ráda asijská a italská jídla. Proč si vybrala toto menu? Jídla v něm má ráda její rodina, a často je tedy připravuje. Proto si myslí, že by mohla mít naději na úspěch. Co bude podávat?
1) netradiční dvojhubky,
2) moje kuřecí polévka s domácími nudlemi,
3) telecí masíčko s holešovskou omáčkou a pařeným knedlíkem,
4) citronová babetka.

Jako poslední soutěžící tohoto týdne se předvede Martin. Ten pracoval jako obchodní zástupce a vedoucí pobočky s náhradními díly. Nyní podniká ve stavebnictví. V domě žije s manželkou a dvěma syny – Joshua 14 let a Jason 12 let. V Bratislavě žije jeho matka, sestra a další syn Martin (24 let). Martin je aktivní sportovec, má práci, která ho baví a ve které je zručný. Rád si pospí a občas odpočine, ale jinak vede s rodinou aktivní život. Baví ho zvelebování domu a rád chodí do přírody s jejich mazlíčkem, rottweilerem Aronem. Martina do pořadu přihlásila jeho manželka. Normálně moc nevaří, musí mít na vaření dost času a náladu a pak navaří, pohraje si s jídlem a všichni si pochutnávají. Jeho specialita je kotlíkový guláš, ale to jen za pěkného počasí. Co se bude podávat dnes?
1) slaní šneci s překvapením,
2) slovenská kapustnice,
3) hovězí plátky na hořčici s tarhoňou,
4) ovocné pokušení.

Sledujte Prostřeno! on-line v našem archivu.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!