Příště uvidíte Prostřeno! z Jihomoravského kraje!

Ze severu Čech se vydáme na jih Moravy. V Jihomoravském kraji se potkají dva muži a tři ženy, kteří budou mít jeden společný úkol týdne – čeká je příprava paštiky. Jak si s tím poradí? A jak se poslední hostitelka, která si už paštiku vybrala za svůj předkrm?
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Start týdne u podivína Davida, který doma nemá uklizeno, není úplně šťastný. Jak se to bude vyvíjet dál? A kdo to nakonec vyhraje? To teprve uvidíte!

Jihomoravský týden v pondělí pěkně zostra odstartuje u svobodného a bezdětného Davida (37). Ten tvrdí, že je něco jako hodinový manžel, ale u něj doma ve Znojmě se dlouho neuklízelo. Nepořádek hosty šokuje už při příchodu a doslova je přejde chuť k jídlu. Hostitel netuší, proč se kolegové uprostřed večeře vzdálí. A proč vůbec nejí?Soupeři z každého chodu nesní víc než jedno sousto... Z čeho budou tak opatrně ochutnávat?
1) Ovocný salát
2) Hrášková polévka
3) Karbanátky s bramborovou kaší
4) Sladká pomsta

Balzámem na duši a hlavně žaludky hostů bude po včerejšku večeře u sympatické maminky a servírky Dany (31) z Brna. Tu do pořadu přihlásil její přítel, který je přesvědčený, že umí dobře vařit. Bude dobrou kuchařkou, ale i hostitelkou? Návštěvu v úterý také příjemně překvapí zábava. Co ji tak potěší? A co se stane s Davidem? Přijde vůbec, zabloudil, nebo se mu snad něco stalo? Na co se mohou soupeři u Dany těšit? Podává:
1) Mini burger
2) Brokolicový krém
3) Plněnou kapsu, šťouchané brambory
4) Cheesecake.

Ve středu se k plotně postaví vdaná Erika (30). Dvojnásobnou maminku na mateřské dovolené trápí zdravotní problémy. Bude to znát na její večeři a zvládne hosty dobře obsloužit? Všechno se bude točit kolem Davida a jeho vztahu k jídlu. To je téma, které se řeší celý týden, zatímco u sebe doma nejedl, u ostatních talíře vyjídá do posledního sousta. Má takový hlad? David hostitelce pomáhá zachránit přípitek, dostane se do láhve bez vývrtky? Jaký bude ještě večer u Eriky? Nebude chybět hledání taktika a přemýšlení o nejlepším kuchaři týdne. A chybět nebudou ani slzičky… Co nabízí Eričino menu?
1) Kuřátka
2) Hráškovou polévku
3) Prokládaný vepřový plátek s plněným bramborovým ježkem, dip
4) Jedlé růže

Ve čtvrtek se k plotně postaví Milan (25) z Moravského Krumlova, kteréhodo pořadu vyhecoval jeho přítel. Druhý muž je člověk společenský a pohodový a zajímá se o moderní vaření. Na svůj večer se náležitě připravil a bude se snažit hosty uspokojit a zaujmout. Znervózňuje ho ale David, který se mu sice snaží pomáhat, výsledkem je ale vylité víno po stole. Milan se na naštve, vzápětí však stejnou chybu zopakuje. Prostě nervozita dělá své… O 50 000 korun se bude ucházet menu:
1) Růže z listového těsta
2) Frankfurtská polévka s uzeninou a bramborem
3) Kuřecí roláda v kabátku a šťouchané brambory
4) Žemlovka s jablky, ořechy a pudinkem.

Jihomoravský týden hosté zakončí v pátek v pěkném rodinném domě ve Znojmě na večeři, kterou připraví vdaná asistentka Leona (39), už babička! Ve finále nás čeká rozhodně nejhezčí prostředí z celého týdne. Jak na něj budou hosté reagovat? Jako první s předstihem dorazí David, který Leonu překvapí v plné práci a nabídne jí pomoc. Přijme ji hostitelka? Jak dopadne poslední večeře? A na co se mohou Moraváci u Leony těšit? Budou to hody:
1) Paštika z kachních jater s mandlemi a brusinkovou omáčkou, domácí bagetka 2) Krémová kari polévka s kuřecím masem
3) Plněná vepřová panenka v kapustovém listu se šťouchanými bramborami a tymiánem, jogurtovo-pažitkový dresink
4) Pošírovaná hruška s ořechy a šlehačkou.

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!