Příště uvidíte Prostřeno! z Libereckého kraje!

Liberecký kraj budou příští týden v pořadu Prostřeno! reprezentovat tři muži a dvě mladé ženy. Pod Ještědem se sejde partička vstřícná, veselá a její vaření bude pestré – světácké i po česku. Připomeneme si též zdejší sklářskou tradici, hosté si vyzkoušejí foukání skla.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Úkol týdne ale krajový nebude, naopak, přichází z anglosaské oblasti a některým účastníkům pěkně „zavaří“. Přestože populární dezert cheesecake už zejména u naší mladé generace zdomácněl, vykouzlit ho raz dva není jen tak, hlavně když vám chybí zkušenost nebo třeba suroviny. Najde se nějaký taktik? A kdo bude v Libereckém kraji nejlepší a vyhraje 50 000 korun a titul hostitele týdne? To uvidíte příště!

Liberecký týden odstartuje v pondělí u Jiřího (38). Ten rád skládá básničky a říkanky. Jirka pracuje jako foukač skla a tak není divu, že své hosty pozve do sklárny, kde si každý může vyfoukat dáreček. Během seznámení dojde ke kuriózní situaci – Lenka s Jakubem se znají od vidění. Chvilku v obou zamrazí, ale nakonec z tohohle mráčku nezaprší. Večer v Jiřího režii probíhá za doprovodu jeho rýmovaček. Bohužel je ale patrně lepší básník nežli kuchař. Co první hostitel připraví?
1) Fešáci na černém pivu po česku
2) Francouzská cibulačka se sýrem a křupavými krutony
3) Balkánský chléb plněný masíčkem z kýty, čerstvou zeleninou a jemným česnekovo-bylinkovým dresinkem
4) Švédský koláč s italskou kávou

V úterý se k plotně postaví milovnice četby a sportu Petra (29). Sama mluví jako kniha a hosté brzy pochopí, že Petra čte hlavně proto, aby sbírala rozumy. Během večeře totiž tahá z rukávu jedno moudro za druhým. Upotřebí ty znalosti také v praxi a dobře uvaří, nebo o tom bude jen vyprávět? A nepoleze náhodou tím věčným mluvením někomu na nervy? Každopádně se u ní soupeři dobře pomějí, protože ochutnají docela luxusní a variabilní menu:
1) Tři druhy chuťovek
2) Zimní minestrone
3) Nadívané křepelky s variací příloh
4) Horké čokoládové dortíky s hruškami

Ve středu uvaří obchodní zástupce Oldřich (39). Olda je pěkná vazba – jeho koníčkem je totiž posilování. A na své hosty si připravil pěknou habaďúru. Proč jim řekl, aby si vzali plavky, čímž je dost vyděsil? Až na výjimky se totiž před kamerou v plavkách nikdo moc producírovat nechce. Vzorný otec od rodiny nejen rád vaří, ale i griluje. Prý griluje v zimě v létě, ani tentokrát neudělá výjimku a gril rozpálí, i když na to není zrovna počasí. Olda pro hosty plánuje:
1) Slaninové klobouky
2) Černou polévku
3) Grilovanou vepřovou panenku po kajunsku se šťouchaným bramborem
4) Smetanovou ovocnou pochoutku

Čtvrteční večeři má v režii učitelka z mateřinky Lenka (23). Ta svou práci s dětmi ve školce miluje a doslova jí žije. V kuchyni se ukáže, že tak trochu zmatkuje. Brzy jí nervozita a stres začnou komplikovat kuchařské snažení. A naplno jim podlehne během večeře, která bude mozaikou neuvěřitelných situací. Tu vyletí špunt až do stropu, tu se něco rozlije. Čtvrtá večeře je doslova na vlastní nebezpečí. Lenka by si ale také samozřejmě přála uspět a připravila si vcelku moderní menu s tradičním moučníkem:
1) Rajčatový tatarák s česnekovou bagetkou
2) Špenátová polévka s uzeným lososem a krutonky
3) Krémové houbové rizoto na cibulce a bílém víně s parmazánem a grilovaným kuřecím prsíčkem
4) Kokosový řez

O poslední večeři se postará mladý údržbář a milovník sportu Jakub (28), který se považuje za perfekcionistu. Bude tedy perfektní i jeho finále? Jakub určitě rád vaří, ale chtělo by to více zkušeností a taky klidu. Během přípravy panenky si hostitel pomáhá dokonce i teploměrem. Ale ani ten mu nepomůže. Z velkých ambicí a očekávání je rázem zklamání. Naděje ale umírá poslední, dokáže to Jakub svým šarmem zachránit? Co bude v pátek servírovat?
1) Halloumi sýr v parmské šunce, podávaný na listovém salátu s opečeným toustem a domácím dresinkem
2) Staročeská kulajda s houbami a křepelčím vajíčkem
3) Grilovaná panenka medium s omáčkou z portského vína se šťouchaným bramborem a karotkovou slámou
4) Jahody na pepři s mascarpone a čerstvou mátou

Kdo to na Liberecku a Jablonecku vyhraje? Určitě se dívejte i příště, bude to napínavé až do konce!

reklama

reklama

Něco se chystá. Nová prima+ již brzy!