Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy a středních Čech

K prostřenému stolu se uprostřed Čech a v matičce Praze sejde ryze mužská pětice. Nezadaná.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Ačkoliv to bude skupina čistě mužská, skladba menu tomu příliš neodpovídá. Vařit se bude kuře, pštros, panenka, hrášková polévka, bramborová kaše, ale pořádné chlapské jídlo žádné. A poprvé se mají v Protřeno! podávat opravdoví šneci! Žádné zatočené listové těsto, ale skuteční hlemýždi. Jak se k tomu pánové postaví? Zato úkol týdne chlapský bude – zadání zní „Red hot chilli pepers“. Tedy nějaký povinný chod s chilli, ne poslech slavné kalifornské funk-rockové kapely s částečně rapovými a punkovými prvky, jak si úkol týdne vtipně vyloží poslední soutěžící Mikuláš. Vyhraje on, nebo Martin, Roman, Honza či Jirka? Sledujte Prostřeno i příště po pondělí do soboty a dozvíte se to!

 

Jako první se k plotně postaví sympatický Martin (24), který pracuje v zemědělství. Toho velmi překvapí, že se u stolu neobjeví žádná žena. Martin si dal hodně záležet s přípravou svého menu. Podává pštrosí steak a těší se, že pořádná flákota by pány mohla příjemně překvapit. První večer je velmi oťukávací a pánové se snaží rozklíčovat, kdo jaký bude.
1) Svěží salát s kuřecím masem a Caesar dresinkem
2) Dýňový krém se slunečnicovými semínky
3) Pštrosí steak, mrkev dušená ve smetaně a šťouchané brambory
4) Brorůvkový dezert.

 

Druhou soutěžní večeři bude podávat Roman (44), muž mnoha řemesel ze Žižkova. Ten hned přizná, že je gay, nicméně teď žije sám. Během vaření zažije docela perné chvilky a rovnou prozradí, že když se vytočí, nezná bratra a dokáže i udeřit. Místo zábavy svým strávníkům naordinuje hru na pravdu a pokládá opravdu nepříjemně osobní otázky. Pány tím pěkně otráví. A v pohodové partě se proto už v úterý začínají klubat problémy… Romanovo menu:
1) Těstovinový salát s nivou
2) Letní farmářská polévka
3) Kuře v hořčicové omáčce s rýži
4) Opilý štrúdl.

 

Uprostřed týdne uvaří mladý hostitel a podnikatel Honza (20). Doma v Kyšicích má rozkopaný byt s nefunkční kuchyní, a tak večeři podává u kamarádky v domě. Aby mu pánové věřili, že si nevymýšlí, ukáže jim raději také svůj byt. Nejvíce brblá Roman, který má pocit, že do téhle party nepatří. Po včerejšku je takový zaražený a s kolektivem si moc nerozumí. Honza soupeře přesvědčí, že i mladý kuchař umí pěkné kousky. A co se týče gastronomie, večer s chutným menu zdárně ubíhá…
1) Bruschetta
2) Hráškový krém
3) Baby kuřátka s letní nádivkou a lehkým salátkem
4) Malinový koláč.

 

Čtvrtou večeři připraví kurýr Jirka (30). Ten žije v malém kladenském bytě a má strach, aby se tam hosté vůbec vešli. Jirka moc touží po vítězství, rád cestuje a potřebuje nové auto, jenomže se mu vůbec nedaří. A čím víc se Jirkovi nedaří, tím víc je rozhozený. Roman se mezi ostatními necítí a blížící se předání výhry všechny ještě více znervózní. Nálada u stolu je celkem ponurá, Jirkovu bramborovou kaši soupeři pořádně zkritizují.
1) Slaný závin à la pizza
2) Hráškový krém s bazalkou a parmazánem
3) Bramborové pyré s vepřovou panenkou na fazolkách s česnekem a slaninou
4) České tiramisu.

 

Páteční hostinu připraví výstřední student Mikuláš (20). Ten si velmi originálně poradí s úkolem týdne, kdy místo přípravy chodu s chilli pouští muziku z telefonu, během cesty na nákup se staví na polévku, prostě pohoda, klídek… Jenomže během vaření začne přituhovat, ne všechno se Mikulášovi podaří. Z ničeho si ale hlavu nedělá. Snad jen z bodování. Celý týden totiž bodoval systémem všechno, nebo nic. A rozhodne se s tím svěřit ostatním. Ne všichni mají pochopení. Hra na pravdu se bude hrát podruhé a tentokrát naostro. Mikuláš podává francouzsko-španělské menu:
1) Šneci po burgundsku
2) Gazpacho
3) Kuře na andaluský způsob
4) Ořechovo-ananasová tečka.

 

Kdo to v Praze a středních Čechách z téhle testosteronové partičky nakonec vyhraje? To uvidíte už příště!

reklama

reklama