Příště uvidíte Prostřeno! z Prahy a středních Čech

V našem hlavním městě a ve Středočeském kraji se v premiérovém Prostřeno! sejdou čtyři ženy a jediný muž. Úkol týdne bude mile domácký a jednoduchý.
Právě připravujeme
Právě připravujeme
thinkstock.com

reklama

Středočeši a Pražáci mají připravit nějaké chutné obložené chlebíčky, ve kterých jsme se koncem minulého roku jistě všichni dobře pocvičili. A komu půjde vaření, prostírání, hoštění i ty chlebíčky nejlépe, dostane nejvíce bodů a odnese si odměnu 50 000 korun? To uvidíte teprve příště! Pojďme si tedy představit pětici, která se na obrazovce Primy teprve utká.

 

V pondělí uvaří rozvedená maminka dvou synů Jana (46). Dlouho pracovala na různých pozicích v bance, nyní již šest let dělá účetní. První hostitelka bydlí v rodinném domě v Zelenči. Jana je prý typický Beran a baví ji jízda na bruslích, čtení a práce na zahrádce. Ráda připravuje jednoduchá jídla, jaká to budou tentokrát?
1) Tatarák z lososa
2) Brokolicová polévka
3) Vepřová panenka s pepřovou omáčkou a šťouchanými bramborami
4) Koláč s krémem mascarpone a čerstvými jahodami.

 

V úterý se k plotně postaví jediný muž týdne Josef (52). Původně železobetonář, pak pomocná síla v kuchyni, číšník, nyní pracuje jako ošetřovatel zvířat a správce penzionu. Žije v Zadní Třebáni v registrovaném partnerství, s partnerem se znají přes rok. Druhý hostitel se považuje za veselého a klidného člověka, rád vaří a poslouchá moderní hudbu. Ve svém menu se spolehne na vlastní i tradiční recepty:
1) Specialita alá Pepáno
2) Kuřecí vývar
3) Vepřové výpečky, zelí, domácí houskový knedlík
4) Tiramisu.

 

Středeční hostitelka Karolína (29) studovala Českou zemědělskou univerzitu v Praze a inženýrský obor Evropská agrární diplomacie. Působila čtyři roky jako referentka na ministerstvu zemědělství. Nyní si hledá novou práci, je nezadaná, společenský život jí naplňují kamarádi a rodina. Karolína miluje přírodu a čas strávený venku – ráda sportuje, chodí na procházky a po horách, jezdí na kole, chodí plavat a cvičí jógu. Také ji baví zahradničení a pěstování květin. Ráda vaří, rodina ji prý jako kuchařku chválí. Jak zachutná soupeřům její středomořské menu?
1) Portugalský tuňákový salát
2) Tomatová polévka s bazalkou a parmazánem, domácí olivové pečivo
3) Kuře na středomořský způsob pečené s bramborem a letní zeleninou
4) Tvarohový malinový pohár, káva.

 

Čtvrtek patří Zuzaně (32), která bydlí v Libni a pracuje jako videoeditorka. Studovala na filmové škole v Písku, momentálně stříhá ve zpravodajství a točí videoklipy pro své kamarády hudebníky. Pokud není v práci, která je zároveň jejím koníčkem, ráda fotí a tráví čas s přáteli. Prý je flegmatická i vnímavá, občas roztržitá. S výhrou prý moc nepočítá, účast v pořadu bere spíš jako legraci, ale její thajské menu vypadá ambiciózně:
1) Pražené kešu oříšky s kokosem v papírovém kornoutku
2) Thajská kuřecí kokosová polévka
3) Kuřecí maso po satajsku s arašídovou omáčkou a rýží basmati
4) Banán v čokoládě na špejli.

 

Po zemědělské inženýrce a filmařce uvaří v pátek jako poslední vědecká pracovnice Tereza (33). Vystudovala vysokou chemickou školu v oboru rostlinolékařství. Zatím je svobodná, nyní má novou známost a žije s rodinou ve velkém domě v Černošicích. Mezi Tereziny koníčky patří procházky s pejsky, bojové sporty, cestování a vaření. Ráda připravuje českou a světovou kuchyni, inspiraci hledá v televizní pořadech a kuchařkách. A zajímavé je i finální menu:
1) Tatarák z lososa, toust
2) Rajčatový krém
3) Pikantně lepkavé kuřátko a šťouchané batáty s čedarem se zeleninou
4) Borůvkový cheesecake.

 

Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku!

reklama

reklama