Příště uvidíte z Ostravy!

Na Ostravsku se schyluje k dívčí válce. Naštěstí jen kulinářské, zbraněmi budou vidličky a nože – ale jen na krájení masa, zeleniny a bylinek. Šermovat vařečkami ve svých šikovných a ladných pažích bude pětice hostitelek ze Slezska.
Prostřeno V. (23) Ostrava grafika
Prostřeno V. (23) Ostrava grafika

Gabriela z Karviné na to jde se vší parádou. Připravila si čtyřchodové menu s pestrým programem. Čtyřicet tisíc se chystá dobýt s uzeným lososem, kaldounovou polévkou, krkovičkou a piškotovým moučníkem navrch. To slibuje vydatná večeře rozvedené jednatelky úklidové firmy.

Štíhlejší menu čeká dívky z Hlučínska v úterý. Mladičká Renáta plánuje večeři skromnou, ale exotickou. Víte, co je to azu po tatarsku? Nebo střecha? Hlavně, když to ví telefonní operátorka z Frýdku-Místku, která usiluje o čtyřicet tisíc korun na investici do své další kariéry.

Uprostřed týdne nás do svého domu pozve vdaná dvojnásobná maminka Marika. Vyučená šička se pokusí vyvařit 40 000 korun na novou kuchyni převážně bramborovým tříchodovým menu, jehož zlatým hřebem má být „tajemství v bramboráku“. Doufejme, že jde o tajemství příjemné…

Vysokoškolská studentka francouzštiny Kristýna pořádá čtvrteční večírek v Ostravě-Porubě. Pokud se těšíte na francouzské menu, dočkáte se. O čtyřicet tisíc korun se bude ucházet s ratatouille, ale také s italskými pochoutkami. Kristýnka je hráčka pokeru, tak pozor na ni!

Dámská jízda z Ostravska vyvrcholí v pátek u Kamily z Havířova. Bezdětná, svobodná a zadaná kráska studuje v Brně a věnuje se modelingu. O čtyřicet tisíc zabojuje se třemi chody pod italským vlivem. Losos týden zahájil a také ho zakončí, úplně posledním jídlem bude smažená zmrzlina v těstíčku s mandlemi. Snad soupeřkám nezamrzne úsměv na rtech, když krásnou sumičku získá třeba právě hostitelka… Která z amatérských kuchařek si ale odnese 40 000, teprve uvidíte!

 

tvrtek patří ještě neplnoleté studentce Adéle, která si troufne jen na tříchodové menu, zato se však její hlavní chod skládá ze dvou druhů závitků: z pangasia a z krůtího masa, které doprovodí brambory zapečené se smetanou. Kdyby zvítězilo mládí a Adéla získala 40 000 korun, koupila by si nový foťák, protože fotografování patří kromě vaření k jejím koníčkům.
Páteční finále se odehraje u mladého tatínka z Lesonic. Zdeněk pracuje jako zástupce vedoucího v jednom obchodu s potravinami, takže asi tušíme, kam půjde na nákup. Poslední hostitel z Vysočiny uvaří další hovězí vývar a vepřové závitky plněné švestkami. Pokud by se svým čtyřchodovým menu uspěl a 40 000 korun by zůstalo na stole v jeho rodinném domku, vzal by rodinu na výlet a synům zařídil nový pokojíček.Týden zahájí řidič MHD Martin, otec tří dětí z Jihlavy, s nimiž žije v jednopokojovém bytě s kuchyní! Jeho život se točí kolem rodiny, proto chce zkusit něco nového a vzrušujícího. Martin se o výhru 40 000 korun pokusí se čtyřchodovým menu, kterému vévodí kuřecí polévka a jídlo z pánve wok a korunuje jablečný štrúdl. 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama