Prostřeno!: Adriána prý pořád myslí na Jiřího

Důchodkyně Anežka (64) se spolehne na pečenou kachnu, ale ani s touhle osvědčenou klasikou se nezavděčí všem
Anežka Motyčková
Anežka Motyčková
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

V úterý pojedeme na venkov do příjemného domku, kde bydlí vášnivá cestovatelka Anežka. Vyvaří si tahle dobrosrdečná důchodkyně, která se na svou večeři celkem dobře připravila, peníze na další ze svých cest? Anežka začne dobře, i když i její předkrm je opět „retro“. Plněná vajíčka s prosciuttem, zeleninová obloha a opečený toustový chléb tvoří esteticky pěkný a hodně bohatý první chod. Spolustolovníci pak musejí hostitelku brzdit, když jim nalévá zahuštěnou čočkovou polévku s uzeným žebírkem a bramborem, protože mají strach, že už by jim nestačily síly a žaludek na kysané zelí, kačení stehna a plněné bramborové knedlíky.

Podívejte se, jak dělá Anežka plněné knedlíky:

Prostřeno! XVII (82): Plněné knedlíky - Prostřeno!
Plněné knedlíky - Prostřeno!

Ze sterilovaného zelí, které udělala bohužel jinak než obvykle, je Anežka rozpačitá a ani hosté, kteří čekali chutné domácí kysané zelíčko, nejsou z přílohy nadšení. Kachní stehno se pánům nezdá dostatečně křupavé a poněkud nad plán jsou plněné bramborové knedlíky, trošku rozvařené, protože znovu ohřívané na páře. Kdyby nebyly plněné, hosté by byli radši. Jenže Anežka jim chtěla dopřát a méně bývá někdy více. Ale ještě není vše ztraceno.

Podívejte se, jak se povede zábava:

Prostřeno! XVII (82): Povedená zábava - Prostřeno!
Prostřeno! XVII (82): Povedená zábava

Hostitelka má pro návštěvu jako poslední štafetky, které vypadají a chutnají jako z cukrárny. Ale i to by překvapivě mohlo někomu vadit… Je to ale klidný večer v příjemném a útulném prostředí, s decentní zábavou, za který se nejstarší hostitelka Anežka nemusí rozhodně stydět.

Sledujte Prostřeno! každý všední den v 17.50.

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Reklama
Reklama