Prostřeno!: Alena bude držet Barunku celý večer v kleci

Zkušená chovatelka Alena (54) pro jistotu zavře svoji hárající Barunku do klece.
Alena Mráčková
Alena Mráčková
archiv TV Prima
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Paní Alena je nejen nejzkušenější chovatelkou, ale asi i nejzkušenější kuchařkou, jak se ukáže. Čtvrtá hostitelka žije v nevelkém bytě s přítelem a nejmladším patnáctiletým synem. Její mladá fenka Bára začala hárat, takže samozřejmě zajímá všechny pejsky, co přijdou na návštěvu, hlavně Chumleeho. Alena se proto rozhodne zavřít Barušku do malé klece, kterou má ještě u dob, kdy vozila své pejsky na výstavy. A že jich bylo! Barunka prý není na klícku zvyklá, ale je tam hodná a večeře by tudíž mohla proběhnout v klidu. Aspoň tak si to hostitelka přeje a ostatní s ní víceméně souhlasí, až na Lucku, které se to nelíbí. Alena je sice vyznavačkou granulí, ale pro pejsky upeče také sušenky, je to spíš pamlsek než normální psí žrádlo a čtyřnohé návštěvě chutná. Vločky jí ale došly a Alena musí zaimprovizovat.

Podívejte se, co bude s Barunkou:

Prostřeno! XX (64): Bára musí do klece
Prostřeno! XX (64): Bára musí do klece

A co nabídne hladovým páníčkům? Spoustu dobrot, s nimiž si docela vyhraje. Alena totiž nepůsobí v kuchyni vůbec nervózně a jídlo připraví v klidu. Hezky působí chuťově sladěný předkrm, v cuketě se slaninou se skrývá zapékaný camembert a přikusují se k němu domácí bagety, asi nejpovedenější pečivo týdne. Na hlavní chod se chvíli čeká a návštěva může jít vyvenčit pejsky. Po návratu strávníky čeká panenka s houbovou omáčkou a opečené brambory, jen Lucia by uvítala propečenější maso.

Podívejte se, jak sušenky pro pejsky chutnají i hostům:

Prostřeno! XX (64): Dobroty nejen pro psy
Prostřeno! XX (64): Dobroty nejen pro psy

Všechny potěšil i vývar s celestýnskými nudlemi a třeba pro bývalou vegetariánku Danu je hovězí polévka chutná novinka, sama ji ještě nikdy nevařila. Poslední babiččiny koblihy s borůvkami a šlehačkovým krémem si někdo asi představovali jinak, ale přesto moučník nezklamal. A to samé platí i o klidné ruční zábavě s origami. Jen jestli Bára paničce odpustí, že o tohle všechno ve svém domácím vězení přišla…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

Reklama
Reklama