Prostřeno!: Anička pošle hosty hledat ztracenou kočku

Upovídané dvojnásobné mamince Aničce (39), která přesedlá na lehčí exotickou kuchyni, patří prostředek týdne.
Anna Doxanská
Anna Doxanská
archiv TV Prima

reklama

Atraktivní Anna vystudovala archeologii a nyní je na mateřské dovolené s druhou dcerou. Ráda vypráví a ráda se poslouchá, proto by se v budoucnu spíš věnovala pedagogické činnosti, což je další obor, který vystudovala. Anička bydlí bez partnera, v menším, ale hezkém bytě dělá holkám společnost ještě kočička, která se ve středu ztratí. Kdo najde Jáju?

Podívejte se, jak hosté hledají kočku:

Prostřeno! XX (43) - Ztracená kočka

Třetí hostitelku v jídle omezuje Crohnova choroba, která se stravou souvisí. Aktivní Anna se proto musela naučit vařit zdravé jídlo, některé věci omezit a hlídat se. Prý ale přišla vaření díky tomu na chuť. Také ji baví cvičení, ale třeba také věštění, které nabídne uprostřed týdne jako svéráznou zábavu. Všichni jsou zvědaví, co Anička, která o jídlu zatím jen hodně mluvila, v kuchyni sama předvede. Jako předkrm budou esteticky upravené pečené cuketové placičky, následuje dýňová krémová polévka s praženými semínky a bazalkovým pestem. Pálivý je hlavní thajský chod – červené kari se zelenými fazolkami, bambusem a rýží, k němuž dostanou hosté hůlky.

Podívejte se, kdo vyzkouší hůlky poprvé v životě:

Prostřeno! XX (43) - Čínské hůlky

Sladkou tečkou je „tradiční trhanec se smetanou a přelivem z horkých malin“. Hostitelka preferuje suroviny s původem, nejlépe bio, domácí či od farmáře. O každé ingredienci dokáže dlouze u stolu vyprávět – odkud je a proč je zdravá. Budou mít hosté pro její kulinářské přednášky pochopení? Je proto snob? A nebude to už přehnané? Nejvíce bude zuby skřípat jediný muž skupiny Aleš. Ten se nijak netají tím, že mu Anička leze na nervy. Také je ale jisté, že Anna a Aleš se vnímají jako největší soupeři…

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO ONLINE

reklama

reklama