Prostřeno!: Bilyana představí bulharskou kuchyni a Milan začne taktizovat

Jediná žena ústeckého týdne, Bulharka Bilyana (38), představí kuchyni své vlasti a zklame ji Milan.
Bilyana Idakieva
Bilyana Idakieva
archiv TV Prima

reklama

Temperamentní Bilyana je u stolu jediná žena a Milana včera velmi potěšilo, když k němu dorazila alespoň jedna příslušnice něžného pohlaví. Včera se k ní choval galantně a Bilyana si u něj pochutnala, o to větší zklamání zažije v úterý, kdy sama vaří a prostírá. Hráč Milan v ní totiž tuší silnou soupeřku a nic jí nedá zadarmo. Bilyana ráda vaří a snad ještě radši nakupuje, hosty pozve do malého bytu, kde žije s přítelem. Rodinu má v Bulharsku, u nás je hlavně kvůli práci. Uvaří bulharské menu, jen dezert je mezinárodní, medovník pochází z Ruska, ale peče se po celém světě a zdomácněl i v Bulharsku.

Podívejte se, jak Milan rýpe:

Prostřeno! XX (67) - Milan rýpe
Prostřeno! XX (67) - Milan rýpe

Na první chod je slaný koláč „banica“, který se připravuje ze speciálního těsta, peče se ve vrstvách, plní balkánským sýrem, nakrájí na kostky a krásně křupe. Vzhledem k tomu, že výživnému předkrmu předcházel ještě sytý úkol týdne, smažené rybí filé se šopským salátem, hosté si musejí v bříšku nechat místo na další chody.

Podívejte se, jak vypadá bulharský předkrm:

Prostřeno! XX (67) - Bulharský předkrm
Prostřeno! XX (67) - Bulharský předkrm

Kuličková polévka „supa topčeta“ je bohužel vlažná a opravdu chutná snad jen nejmladšímu Dominikovi. Hlavní bulharský džuveč obsahuje vepřové maso a peče se s množstvím zeleniny včetně brambor. Pánům hlavní chod chutná, ale Milan má nějaké vlastní představy o bulharské kuchyni a vnucuje je i hostitelce. Jídlo srovnává s tím, co kdysi ochutnal na Slovensku. A hostitelku to samozřejmě netěší, i když to zatím nedává moc najevo, jen je překvapená, proč do ní Milan tak rýpe. I ostatním vadí, že medovník, na který se tak těšili, není s ořechy a je až moc sladký. Bilyana je jistě šikovná kuchařka a chtěla ze své kuchyně předvést to nejlepší, ale asi počítala s vřelejší odezvou. Zachrání její večírek taneční bulharská zábava?

Dívejte se na Prostřeno! každý všední den od 17.50 a hlasujte!

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Čekání na váš oblíbený pořad si můžete zkrátit sledováním filmu nebo jiného pořadu zdarma ONLINE na iPrima.cz

reklama

reklama