Prostřeno!: Hostitel s panickou poruchou všechny vyhodí od stolu

V Prostřeno! se podíváme do malebných jižních Čech, kde v boji o výhru 60 tisíc korun budou ženy v mírné převaze – tři ku dvěma mužům. A ti diváky určitě zaujmou.
Prostřeno! XXI (3)
Prostřeno! XXI (3)
archiv TV Prima

Je mezi nimi velký věkový rozdíl, a nejen kvůli tomu se Patrik a Jiří nemusejí. Jihočeská parta bude opět hodně pestrá – poznáme invalidní důchodkyni Martinu, svérázného Patrika, který bojuje s panickou poruchou, dvě mladé a půvabné dlouhovlasé sportovkyně a jednoho důchodce, který to neměl v životě rozhodně lehké.

Podívejte se na exkluzivní upoutávku:

Prostřeno! XXI (11) - upoutávka
Prostřeno! XXI (11) - upoutávka

Pan Jiří pozve soupeře do svého domečku jako poslední a po dramatickém čtvrtku ani nestojí o to, aby k jeho stolu dorazil i Patrik. Ten totiž hosty vyhodil po polévce z bytu! Dorazí svérázný mladík, který až dosud rozdával samé desítky, vůbec na finální večeři? Jak ho soupeři obodují? O napětí tudíž nebude nouze a nudit se určitě nebudete. Úkol týdne bude o něco méně zdravý než ten minulý – budou se smažit oblíbené langoše. A nezapomeňte hlasovat, vždyť deset tisíc korun nemusí vyhrát jen váš oblíbenec, ale také vy!

Pondělí: Invalidní důchodkyně Martina (54) je potřetí vdaná a do soutěže se přihlásila sama, aby zabojovala s vrozenou trémou

Martina Fairaisl
Autor: archiv TV Prima Martina Fairaisl

I když Martina musela v životě překonat vážné zdravotní omezení a potíže, kdyby to návštěvníci, kteří do jejího domečku dorazí, nevěděli přímo od ní, ani by tomu nevěřili. Martina působí zdravě, zdatně a ne tak ostýchavě, jak se prý cítí. Ostatně do pořadu, kde může předvést své kuchařské umění, se přihlásila sama, byť na silné manželovo naléhání. Zpočátku v kuchyni sice trochu zmatkuje, ale pak se srovná a už jí to jde od ruky. Prostírá se na přistavěné verandě.

Jako první připraví zkušená a šikovná hospodyně paštiku z drůbežích jater, ta je ochucená tak akorát, takže jede i Báře, která jinak vnitřnosti nejí. Paštiku si pochvalují všichni, ale k hráškové polévce, připravené podle trošku odlišného receptu, než se obvykle dělá, mají někteří hosté výhrady. Hlavní chod to ale spraví. Panenka s bramboráčky a houbovou omáčkou je dobrá, snad jen se hostitelka mohla strávníků zeptat na požadovaný stupeň propečení, maso bylo nakonec trošku tuhé. Ale omáčka s houbami chutná, i když je to risk, což může být ale i zisk. A přesně to si hostitelka také řekla, i když jsou mezi hosty i takoví, co houby nemusejí. Třeba Tereza… Jak soupeři zareagují? Poslední čokoládová pěna je dost hutná a návštěvě většinou chutná hlavně krémový vršek, spodek dezertu už dívky téměř nemůžou. A pro mládež u stolu bude docela těžká i zábava, protože v hláškách z českých filmů nejsou mladí Jihočeši tak kovaní jako jejich zkušenější kolegové. 

Úterý: Tereza (17), krásná studentka hotelovky, má podobné menu tomu včerejšímu; u koho si soupeři více pochutnají?

Tereza Nepodalová
Autor: archiv TV Prima Tereza Nepodalová

Jako druhá v pořadí se v Jihočeském kraji předvede nejmladší hostitelka, studentka střední hotelové školy. Tereza bydlí v rodinném domě ve Strakonicích a je to velká fešanda. Je i vysoká, takže by z ní klidně mohla být modelka, ale Tereza zjistila, že by ji něco takového nebavilo, mnohem raději sportuje, konkrétně miluje basketbal. A je v něm dobrá… Po maturitě by ráda vyrazila na zkušenou do světa za velkou louži, ale v kuchyni se také umí otáčet. Klidně si troufne i na povedený domácí chleba nebo zvládne kynutý úkol týdne.

Jako první chod bude opět paštika, která je prý stejně dobře ochucená jako ta včerejší. Tereze se podaří i dýňový krém s krutony, který je zaručeně bio, protože hodně surovin pochází ze zahrádky domu, kde hostitelka s rodinou žije. Pro paní Martinu je ale druhý chod moc pálivý, to ale bude vůbec její častá výtka a stížnost. Kuřecí roládu Terka radši zabalí ještě jednou, aby jí nevytekla mozzarella, kterou je roláda v italském stylu plněná, a pro jistotu ji upeče ve vodní lázni. Hlavní chod doprovodí šťouchané brambory s cibulkou. A k porovnání se hodí i druhá čokoládová pěna jihočeského týdne, Terezina je s malinovým přelivem a většině spolustolovníků chutná víc než ta včerejší od Martiny. Trošku divoká je zábava – Terezčina maminka je abstraktní malířka a inspirovala malování v téměř fauvistickém duchu. Ledy se pomalu, ale jistě začnou uvolňovat. Patrik se trochu předvádí a oběma dlouhovláskám lichotí a snaží se u stolu flirtovat.

Středa: PR manažerka Barbora (25) moc ráda sportuje a cestuje, dvakrát byla i v Číně. Zaujmou soupeře její knedlíčky nebo zážitky z Dálného východu?

Barbora Povišerová
Autor: archiv TV Prima Barbora Povišerová

I Bára miluje, stejně jako včerejší hostitelka Terezka, cestování, zážitky a sport – dělala sportovní gymnastiku, dnes ji baví také třeba golf. Má přítele a doma v Českých Budějovicích to mají moc hezké, hosté by se u půvabné Barbory mohli cítit příjemně. Třetí hostitelka si naplánovala moderní světácké menu, kde zúročí i svůj pobyt v Číně, kterou navštívila dokonce dvakrát, strávila tam nějaký čas a poznala tamější kuchyni. Odtud pramení i její předkrm – plněné knedlíčky vařené v páře v originálním bambusovém pařáku. A hosté, kteří zatím netuší, co se pod „Gyoza knedlíčky“ skrývá, si pochutnají.

Zato hráškový krém, který následuje, samozřejmě všichni dobře znají a mají tudíž možnost dalšího srovnání, podobnou polévku dostali už v pondělí. Jak uspěje v souboji hráškových polévek? Co řekne Martina na to, že soupeřům chutná více Bářina polévka se slaninovými chipsy? Začne někdo taktizovat? Poslední dobou oblíbený je flank steak z pupku, který doprovodí pepřová omáčka, opečené brambory a grilovaná zelenina. I když Jiří si myslí, že z pupku se prostě měkký a šťavnatý steak připravit nedá, a trošku tvrdé se maso zdá i Martině, třeba Patrik si na hlavním chodu moc pochutná. Zajímavá je panna cotta z kokosového mléka, i když Martina kokos nemá ráda. Poučná zábava bude též čínská a hodně se o ní bude diskutovat. Ocení všichni Bářiny cestovatelské zážitky? A Patrik přemýšlí o tom, že soutěž vzdá. Všechny tím překvapí, protože zítra má přece vařit on!. 

Čtvrtek: Patrik (24) s panickou poruchou se nakonec rozhodne, že do toho půjde a nevzdá to. Jenže stačí jedna poznámka a mladý hostitel vyskočí jak čert z krabičky a hosty vyhodí od stolu

Patrik Mikoláš
Autor: archiv TV Prima Patrik Mikoláš

Patrik je kvůli své psychické poruše v částečném invalidním důchodu. Žije s partnerkou a doma mají také malou dcerku. Patrik nestojí před kamerou poprvé a do pořadu se přihlásil sám, aby ukázal, že „existují lidé, kterým nezáleží jen na sobě, ale umí přát i druhým a že i s panickou poruchou se dá dělat spousta věcí a mít nové zážitky“. Zatím rozdával ostatním jen samé desítky, jak si předsevzal; má hostům tričko s desítkou vystavené v jeho menším a strohém bytě naznačit, že se mají zachovat stejně? A hlavně chce dokázat sobě i ostatním, že to zvládne. Jenomže to nepůjde jako po másle. Spíš naopak, nepůjde to vůbec…

Sotva Patrik přežije infarktové vaření, měl by zvládnout přátelskou konverzaci u stolu. Zatím mluví spíš o svém handicapu a naráží na praktické problémy. Doma nemá otvírák na víno a přípitek vypadá podle toho. Jako první chod podává jednoduchý okurkový předkrm s ředkvičkou. Následuje kuřecí vývar, jenže pak v kuchyni zaslechne celkem nevinnou Jirkovu poznámku a neadekvátně se urazí. Rapidně se mu změní nálada a hosty po polévce vyhodí od stolu, takže vepřovou pečeni s bramborem na bylinkách nebo ovocný dost soupeři ani neochutnají. Spíš než záchvat panické ataky Patrikovo chování připomíná hysterický záchvat. Udělá to Patrik skutečně a nerozmyslí si to? Odejdou soupeři z jeho bytu hladoví?

Pátek: Důchodce Jiří (66) vaří jako poslední a nejvíce ze všeho řeší, co udělá, jestli ve finále do jeho domečku dorazí i Patrik

Jiří Šulc
Autor: archiv TV Prima Jiří Šulc

Páteční a nejstarší hostitel pracoval v oboru, Jirka je vyučený kuchař-číšník, jeden čas prý provozoval dokonce vlastní restauraci. Jiřího také ale baví společenský tanec, kterému se závodně věnoval. Jako gay neměl vždy jednoduchý život, léta se také staral o svoji maminku, nyní žije sám. Docela si vystačí, je zvyklý se o sebe postarat. Štípe dříví, kterým si topí, vaří na kamnech a přemýšlí, že domek prodá, až na to už nebude stačit. Na otázky dam vzpomíná, že se na krátkou dobu i oženil, spíš kvůli mamince a lidem, ale nešlo to. Jiří má dospělého syna i vnouče, bohužel se však téměř nestýkají. Jirka si přeje, aby k němu dámy dorazily dříve než Patrik, protože kvůli jeho včerejšímu vyvádění se svolá celá porada. Jak to s Patrikem dopadne? Vetře se nakonec ke stolu? Bude to klidný večer, nebo střet plný urážek a nedorozumění, jak se hostitel obává?

Menu poslední večeře je poněkud pamětnické, soupeři čekali od Jiřího upřímně víc. Z předkrmové sýrové a uzené rolky lépe chutná ta sýrová, plněná vajíčkovou pomazánkou. Vepřová polévka s domácím drobením je dobrá, ale mohla by být teplejší i méně mastná. Hlavní chod – „žebrácký měšec plněný nivou, americký brambor, dva druhy zeleninového salátu“ – se bohužel zespoda připálil, a protože je z vepřové pečeně, maso je poměrně vyschlé. Oba zeleninové saláty by potřebovaly lépe dochutit a zábava bude taneční – bohužel to vypadá, že se při ní baví lépe hostitel než holky, Tereza se stydí. Piškot s ovocem a želatinou hostitel dotáhne do zdárného konce a sladká tečka má celkem úspěch. Zvládne Jiří i úkol týdne?
Tak kdo to v Jihočeském kraji nakonec vyhraje? Zvítězí chutné jídlo, nebo taktika či jiné pohnutky? Bude jeden vítěz, nebo se bude výhra dělit? A jak to dopadne s Patrikem? Sledujte Prostřeno! od pondělí do pátku a vše se dozvíte!
 

Dívejte se od pondělí do pátku od 17.50 na Primě a hlasujte.

SLEDUJTE PROSTŘENO! ONLINE

Užijte si také další oblíbené pořady, seriály a filmy, které pro vás máme k přehrání ONLINE a zdarma na iPrima.cz:

reklama